Анкета: На какъв език си използвате телефона? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
На български
60.00%
57
60.00%
На английски
35.79%
34
35.79%
На английски, защото съм с iPhone/OnePlus
1.05%
1
1.05%
На друг
3.16%
3
3.16%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

На какъв език си използвате телефона?
#1

[Изображение: Screenshot-71.png]

На какъв език си използвате телефона?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Български!
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

Български

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#4

На Български.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

На английски и на български, даже като прочетох въпроса, проверих на какъв език съм - в момента на английски, но сменям.

Sent from my HUAWEI CAN-L11 using Tapatalk
Цитирай
#6

На английски, защото преводите на български са ми смешни. Не, не съм учил английски никога, а просто сам се научих покрай компютрите, но в никакъв случай не твърдя, че го зная перфектно, а съм на някакво базово (начално) ниво.
Преди на Galaxy S ми беше смешно как са превели:

Display - Показване.
Hotspot - Пр. т. за д.  Bu
Android Beam (когато с NFC се сдвояваха 2 устройства да споделят снимка/видео) и получа файл (в случая снимка) на български пишеше: Лъчът е получен  Lol

На скоро един познат си взе Galaxy A51, който има Slow motion, но на български превода е: Суб. заб. кад.  Lol
Ползвам си лаптопа на английски, iPhone добре, че няма българско меню Tongue

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

Щом съм българин,на български,ето една от причините да НЕ си купувам айшид,докато не се научат да сложат и човешки език

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 8 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • anatol06, eksoldier, Marto.g, Nikola.Kolew, oxuboxu, plevel12, predator_v_bg, Schvabata
Цитирай
#8

Естествено, че на бългърски. Нали съм българин. Едва ли някой англичанин си ползва телефона на български.
[-] 5 потребители изказват благодарност на anatol06 за това мнение:
  • eksoldier, Marto.g, oxuboxu, plevel12, Sokolchev
Цитирай
#9

(2020-08-17, 19:48:05)centur написа:  Display - Показване.
Hotspot - Пр. т. за д.  Bu
Android Beam (когато с NFC се сдвояваха 2 устройства да споделят снимка/видео) и получа файл (в случая снимка) на български пишеше: Лъчът е получен  Lol

На скоро един познат си взе Galaxy A51, който има Slow motion, но на български превода е: Суб. заб. кад.  Lol
Ползвам си лаптопа на английски, iPhone добре, че няма българско меню Tongue
Ами Самсунг вместо да хвърля толкова пари за реклама, да бяха дали и някой лев за преводач Big Grin
Ползвам си телефоните на български. Не, че няма някоя издънка с превода, но чак толкова фрапиращо не е.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

Аз още не разбирам на Епъл какъв е проблемът, че да не могат да преведат едно меню толкова години, ама то такава им е цялата работа.

Аз съм свикнал и на български, и на английски, и на френски, но го ползвам на английски, защото от дете всичката терминология в техниката я знам на английски, а и тогава не е като да бяха толкова развити преводите, които пък и към днешна дата, както са коментирали други потребители, са понякога изключително тъпи. А като съпоставя от професионален опит преводите на френски, като заровех в някой клиентски сървър или из услугите в администраторския панел на Офис 365 (хайде Уиндоус го знам наизуст, та все едно) - мога само да потвърдя какви сериозни разминавания има не само на български.

Ползваш ли в изказа (коментарите) ти чужда терминология, то е същото. Това кой на какъв език ползва техниката не е мерило за патриотизма му (особено ако опрем и до грамотността на някои).
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • LangOff
Цитирай
#11

Те Apple тук не ни зачитат много, още нямат и официален магазин.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • eksoldier, oxuboxu
Цитирай
#12

От самото начало си ползвам както компютъра, така и телефона на английски език. Вече се спомена по-горе, че много преводи на български звучат смешно и е наистина така.

Смятам, че в днешно време е задължително доброто владеене на английски език (препоръчително и втори чужд), както за добрата професионална реализация, така и при пътувания по света, контакт с приятелите, които ще създадете при тези пътувания, служебни командировки и т.н. В повечето скандинавски страни децата задължително изучават английски като втори език в училище. Това би трябвало да стане норма и в БГ. Макар че тук и без да е задължително родителите си пращат масово децата. В София буквално не могат да се намерят места в хубавите школи по английски за деца.


Цитирай
#13

Български, англичаните не ползват втори език Български, защо аз да ползвам техния?

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#14

Български, английски даже и не знам откровено казано.
Цитирай
#15

(2020-08-17, 20:01:58)anatol06 написа:  Естествено, че на бългърски. Нали съм българин. Едва ли някой англичанин си ползва телефона на български.
Сега ако кажеш, че и уиндоуса го ползваш на български...

(2020-08-17, 21:06:35)hazART написа:  Те Apple тук не ни зачитат много, още нямат и официален магазин.

Нямат, защото имат изисквания за да се отвори! Влизал съм в такъв в Барселона. На 3 етажа е, и няма само телефони, таблети и лаптопи както си мислех преди това.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#16

Да кажеш, че ползваш български само заради това, че си българин или англичаните не ползвали бг, ми звучи меко казано нелепо.

Ползвам EN, защото така съм свикнал и дълго време бг преводите бяха нелепи. Като превключа на кирилица изпитвам затруднения с навигирането по менютата и настройките.

Не виждам проблем някой да си го ползва и на корейски, ако му е по-удобен.
Цитирай
#17

Тука е пълно с патриоти и други Фашисти!
I use english because i am not ФАШИСТ!!!
Even I sometimes говоря english , за да не ме разберат,че съм bulgarian.
Дори се старая to speak english бедааа than преподавател in Кееейймбрииджж колииджж .

Хахахахаха, бъзикам се, използвам български.
Цитирай
#18

(2020-08-18, 09:11:00)pepy1 написа:  Сега ако кажеш, че и уиндоуса го ползваш на български...


Нямат, защото имат изисквания за да се отвори! Влизал съм в такъв в Барселона. На 3 етажа е, и няма само телефони, таблети и лаптопи както си мислех преди това.
Ми какво толкова моя windows си е на български където има.
Цитирай
#19

(2020-08-18, 11:21:57)Marto.g написа:  Ми какво толкова моя windows си е на български където има.

Аз също ползвам на Бг уиндолса и всичко което има бг го ползвам,или казано иначе което няма бг него ползвам в 99% от случаите

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#20

Ми на български ми. От малък го знам.
Цитирай
#21

pepy кажи изискванията и какво има на третия етаж, да не би да е сервиз, не се заяждам, просто ми стана интересно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

Всичко ми е на български, при това не от зле разбран/тълкуван патриотизъм, а от елементарно удобство - роден език ми е и го знам по-добре от кои да са други.
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • anatol06, eksoldier
Цитирай
#23

(2020-08-18, 15:03:00)hazART написа:  pepy кажи изискванията и какво има на третия етаж, да не би да е сервиз, не се заяждам, просто ми стана интересно.

Ако не се лъжа/че беше преди около 5 години/ всичките аксесоари за техните продукти. Можеш да си купиш и такива дори за първия айфон - ако имаш такъв,  всичко което можеш да се сетиш че ти трябва. В подземния бяха слушалки, имаше мостри на всички модели за проба на звука, както и нещо като конзолни игри, колонки, часовници.... Всичките им продукти можеш да ги пробваш, като казвам всичките, имам предвид буквално. За сервиз не съм сигурен - просто не попитах тогава, но е твърде вероятно, имайки предвид големината. Изискванията са за определена площ, и да е на централна улица с голям пътникопоток. В Барселона е в единия от краищата на плац де каталуня. Стълбите и парапетите са стъклени. Попринцип в Европа не са много официалните магазини. Има много ритайлъри/iStyle/. В един от моловете в центъра на Прага, айстил и самсунг са един до друг Smile . Доста се отклоних от темата. Та сега и по нея! Навремето на ХР пробвах на български, освен че превода е доста смешен, и тези които карах да ми помагат тогава - не можаха да се оправят/става дума за от разстояние/, затова го махнах. Понаучих доста, и почнах аз да помагам на други като мен/тогава разбрах какво им е било на тези, които трябва да се оправят с българско меню от разстояние/ На седмицата си мислех, че са се подобрили нещата - но не. Сега на 10 въобще не смятам да пробвам. На старите "глупави телефони" ми е било на бг менюто, но то не беше такова каквото е сега на смартфоните. А когато ползвам тубата за някакви настройки, всичко е на английски и просто е по-лесно!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#24

Гласувах за Друг, но в повечето време е на английски. Сменям езика само като уча нов, защото се свиква по-лесно. Особено като си чопли човек телефона по 4-6 часа на ден (дори несъзнателно)
Цитирай
#25

pepy мерси, той тук няма кой да прави оборот, масово един iPhone 6, 7, 8 се вървят по OLX 4 ръка някъде, те старите коли, не са имали толкова собственици.  А за iStyle, са си скъпчии, само за да ги питаш нещо, ако е по-задълбочено ти искат пари, ако телефона не е купех от тях, нямат изложени кейсове, да пробваш, нямат и голям избор, личи си, че не е официален магазин.
Иначе Windows 10 си има много добър превод.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)