Анкета: На какъв език си използвате телефона? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
На български
60.00%
57
60.00%
На английски
35.79%
34
35.79%
На английски, защото съм с iPhone/OnePlus
1.05%
1
1.05%
На друг
3.16%
3
3.16%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

На какъв език си използвате телефона?
#51

Моя OnePlus си го ползвам на английски и изобщо не ми е проблем. Не мисля, че това е голям фактор за търсенето на телефоните на марката.

Sent from my HD1900 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#52

Пишете по темата!

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#53

(2020-08-21, 11:42:26)whitehart написа:  Моя OnePlus си го ползвам на английски и изобщо не ми е проблем. Не мисля, че това е голям фактор за търсенето на телефоните на марката.
Що се касае OnePlus в менюто му да има български език си е фактор за избор на този бранд, достатъчно е да влезеш тук в раздела за телефона и да видиш колко мнения има по този въпрос.

 
Цитирай
#54

Предпочитам на Английски. Така свикнах от край време...

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
[-] 1 потребител изказва благодарност на Goldberg за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#55

На френски.

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
Цитирай
#56

На български.
Относно Apple не веднъж хванати с тънки врътки. Излезе и инфото, че един телефон се преизвежда за около 220$ а се продава за 1500$+
Отдавна не правят иновации.
Единственото което им признавам е защитата. Но всичко свършва там.
Защото с толкова явен (социален живот) ние сами си казваме всяка една подробност от живота.

LG Bello 4.4.2 => Huawei P20 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на NikShtain за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#57

Не разбрах къде е общото с цените и езика на телефона! Добре, че има администрация да чисти.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#58

Общото е, че телефон за една торба пари няма български. Искаш или не ще го ползваш на какъвто език ти е казал чичко Кук.

1916 
[-] 4 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • fifth_root, gazibarev, milenvn, NikShtain
Цитирай
#59

А то кой производител не прави телефон за 400лв., а го продава за 1400лв., примерно. Ти откъде мислиш, че печелят или да ти го дават за 500лв., че видиш ли ти е скъп и сте приятели.
Те колкото са напраливи им стига, и сега ги има в Android.
Но не е това целта на темата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#60

(2020-10-05, 08:37:32)hazART написа:  А то кой производител не прави телефон за 400лв., а го продава за 1400лв., примерно. Ти откъде мислиш, че печелят или да ти го дават за 500лв., че видиш ли ти е скъп и сте приятели.
Те колкото са напраливи им стига, и сега ги има в Android.
Но не е това целта на темата.

Колега, само да попитам ти клиент ли си или акционер на някой от производителите, защото ако си клиент и така разсъждаваш то затова ще ни "гърбят".

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


[-] 2 потребители изказват благодарност на Ивайло69 за това мнение:
  • fifth_root, milenvn
Цитирай
#61

Има немалко производители, които не слагат надценка от типа 800%, а наполовина. Други слагат 800%, ама дават повече. Няма какво да мерим отдавна ясното, то е за друга тема.
Цитирай
#62

На руски.

(2020-10-05, 08:37:32)hazART написа:  А то кой производител не прави телефон за 400лв., а го продава за 1400лв., примерно. Ти откъде мислиш, че печелят или да ти го дават за 500лв., че видиш ли ти е скъп и сте приятели.
Те колкото са напраливи им стига, и сега ги има в Android.
Но не е това целта на темата.
Ами като това не е целта на темата, защо пускаш тогава подобни постове в нея?

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#63

ivailo, не просто гледам реално на нещата, при всички е така, че само при Apple. И как трябва да мисля, да не би ако пиша против това ще ги продават по-евтино. Аз моят начин съм го намерил да не ме обират.
nomad не е нужно да ми софлираш след всяка тема. Ти не правиш разлика между ревю и unboxing, на тебе ли ще ти давам обяснения.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#64

От архива, когато iPhone и OnePlus нямаха български език, но няма да го редактирам, да си спомняме.
Тук има толкова изписано, защото някои държат да използват телефоните си на български език, защото е нормално, понеже това ни е роден език. Други предпочитат английски, защото нещата на английски са по-лесни за разбиране и оттам всеки с предпочитанията си.
Аз от години чаках да пуснат iPhone на български, даже доста хора не си го купуваха, защото няма такъв, но като го пуснаха и него като опция, пробвах го и видях, че все едно не ползвам iPhone и много по-лесно се оправям на английски. Но пък на Android предпочитам да е на български, понеже така съм свикнал.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#65

Няма лошо да е на български, но не ми хареса тропането по масата на някои такива мнения. В същото време на най-тропащите по масата не им прави впечатление как в Русия МакДоналдс и другите марки се изписват навсякъде на кирилица масово, но у нас почти няма магазин с изписване на български! Май само Фантастико остана, но Технополис и Техномаркет се изписват на латиница!
Ето как се прави:
https://arc-anglerfish-washpost-prod-was...JF2MKQ.jpg
Руснаците уважават кирилицата повече от нас, а ние им я дадохме.
НО:
Аз съм за кирилицата, но при компютрите и телефоните шрифтовете на кирилицата ми седят мега грозни. Затова и съм винаги на английски, или на който чужд език уча в момента. Ако имаше наистина хубаво изглеждащи на екран шрифтове щеше да е друго. Основната причина освен кофти кирилските шрифтове за мен е това, че като търсиш нещо в интернет за настройване винаги по-лесно се намира на английски и после трябва да сам да си превеждам кое на какво отговаря.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#66

Едно време(по тошово време) ей така беше. На шишето само кирилски надписи


Прикачени файлове Миниатюри
   

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Samsung2013
Цитирай
#67

На Английски това е език който е навсякъде, таблети, компютри, смартфони, международен.
Но и на какъвто и език да е, ще го ползвам еднакво, до болка са ми познати менютата и на iOS и на Андорид, всичко е 10години едно и също.
Имам клиенти с телефони на китайски, на румънски, арабски, на немски, и искат да им наглася нещо, даже не ми прави впечатление, че е на друг език, още като видя гърба на телефона знам какъв модел и знам какво да натисна, още преди да ми подаде телефона си.
Фенове сме, 24/7 чета за смартфони, всичко е до болка познато, няма нищо ново, едни същи икони и менюта 100 годиниSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#68

Във всяко устройство, било то смартфон или не, ползвам EN US, включително и в гласовите опции. Българските преводи на места са изключително зле, пълно е с неправилни или неразбираеми съкращения. Щеше ми се да можем да пускаме подобрения на преводите към производителя и на базата на такива, да може да се променят тези преводи, ама уви. Докато това стане реалност, ще ползвам английски.
За мен е несериозно да се води някакъв псевдо патриотичен спор, че трябвало само на български да сме ги ползвали, защото сме българи и някой си Джон или Боб не бил ползвал български на телефона си. Няма никаква логика в подобно обоснование.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • Samsung2013
Цитирай
#69

То затова има избор на езикови настройки,на кой както му е удобно,и на Български и на Английски,настройките на телефона са едни и същи.Но когато се пита за помощ и на един е на Английски,за съвет става объркване,другите ако са си на Български,абонатите ги пиша на Латиница.Аз телефона и лаптопа си ги ползвам на Български ,по-ми е лесно,и на Английски съм го ползвал,но не го знам добре.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#70

(2023-05-14, 12:48:35)S.7.R.3.L.0.K. написа:  .......
За мен е несериозно да се води някакъв псевдо патриотичен спор, че трябвало само на български да сме ги ползвали, защото сме българи ......

Никой не може да те задължи на какъв език да си ползваш телефона. 
Обаче съм на мнение, че щом един телефон се продава официално в България трябва да има бг в настройките.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#71

Езикът на компютрите и програмирането е английски. Всичко идва от английски език. 21 век сме, според мен няма нужда от различни езици като цяло - само разделения създават. Едно време може и да е имало смисъл всеки народ да си има език, днес никакъв смисъл няма нито от различни езици.
Цитирай
#72

От една страна културата идва с езика и ако той се затрие ще се затрие и тя, ще станем всички някаква интернационална смесица културно. От друга страна ако искаш да обикаляш по страните наистина е ужасно, че навсякъде трябва да учиш нов език. А на мен някои от любимите ми държави са с хипер трудни езици за научаване - Унгария примерно. С удоволствие бих живял там, но тоя език...но аз трудно уча езици.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
[-] 1 потребител изказва благодарност на Samsung2013 за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#73

На български си ползвам телефоните, когато го има. OnePlus 3 нямаше български и го ползвах на английски. Никакъв проблем, въпреки, че почти не знам езика. Добре е телефоните да имат избор за БГ език, малък пазар сме, но все пак сме на картата на Европа.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)