Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Включени едновременно и денонощно мобилни данни и WI FI. ВЪПРОС
#1
Question 

Здравейте, специалисти и приятели! Ползвам Samsung Galaxy S10+.  Въпросът ми е, ако мобилните данни и WI FI на устроството ми са включени непрекъснато (24 часа), но например не ползвам приложения с интернет постоянно (тоест те са си затворени, като само получавам известия от тях и от време на време през деня ги отварям от рода на вайбър, месинджър и фейсбук), това ще ми дърпа ли от мобилните данни и от батерията повече, отколкото когато данните и WI FI са изключени и ги пускам само когато ползвам съответните приложения?

Благодаря ви! Поздрави!
Цитирай
Аксесоари
#2

Да, ще има разход на батерия, макар и минимално при активирано wi-fi, през мобилни данни - повече.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • aivanov1
Цитирай
#3

Дори без данни приложенията ще хабят ток в опитите да проверят за нови съобщения, така че пестенето на енергия от спиране на данни и wifi няма да е толкова ефективно.
Гореспоменатите приложения могат да бъдат ограничени посредством някакъв режим за пестене на енергия или ако имат настройка да им бъде забранено да стартират сами (или да стартират със системата след рестарт например).
В такъв случай самия андроид ще "убива" приложенията и те няма да седят в кеша и да хабят батерия (Колкото и малко да е това, понеже не винаги цялото приложение е там, а услугата му позволяваща Push известия). И така при стартиране на приложението то ще си направи връзката с интернет и ще се получат пропуснатите известия.

Въпросът е (ако и втората опция е налична и може да се ограничава работата на приложенията на заден план) кое ще хаби повече батерия:
Спирането на данните и Wifi
или спирането на приложенията.
А може би ще е най-добре да се правят и двете, за по-голям ефект.
Друг проблем обаче е, че изчистването на приложение от паметта на телефона (RAM) ще изисква повече ресурс при повторното му пускане, което също може да влияе отрицателно на батерията.
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • aivanov1, fifth_root
Цитирай
#4

(2020-08-22, 18:31:11)aivanov1 написа:  Здравейте, специалисти и приятели! Ползвам Samsung Galaxy S10+.  Въпросът ми е, ако мобилните данни и WI FI на устроството ми са включени непрекъснато (24 часа), но например не ползвам приложения с интернет постоянно (тоест те са си затворени, като само получавам известия от тях и от време на време през деня ги отварям от рода на вайбър, месинджър и фейсбук), това ще ми дърпа ли от мобилните данни и от батерията повече, отколкото когато данните и WI FI са изключени и ги пускам само когато ползвам съответните приложения?

Благодаря ви! Поздрави!

При включен и свързан WIFI, няма да ти дърпа от мобилните данни От батерията ще дърпа. Ако не си свързан към WIFI, ще дърпа от данните.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

Не мога да разбера какво налага при налично wifi да се държат включени данните?
Цитирай
#6

(2020-08-23, 17:50:39)vargala81 написа:  При включен и свързан WIFI, няма да ти дърпа от мобилните данни От батерията ще дърпа. Ако не си свързан към WIFI, ще дърпа от данните.

При включен WI-FI+ ще дърпа и от двете.И от батерията още повече.
Цитирай
#7

Защо ще дърпа и от мобилните?Нали WI-FI+ превключва автоматично между мобилни данни и WI-FI за да останеш онлайн.Най добре според мен да си стои на мобилни данни и при нужда от по голямо потребление като Youtube,viber,да се включва WI-FI,за да не търси непрекъснато WI-FI и да точи батерията излишно.А и тази опция при местоположение GPS за подобрена точност да използва WI-FI трябва да се изключи,защото тя постоянно търси WI-FI дори и когато е изключен WI-FI,намира се при местоположение,разширени настройки.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#8

(2020-08-24, 13:47:52)DoryanY написа:  Защо ще дърпа и от мобилните?Нали WI-FI+ превключва автоматично между мобилни данни и WI-FI за да останеш онлайн.Най добре според мен да си стои на мобилни данни и при нужда от по голямо потребление като Youtube,viber,да се включва WI-FI,за да не търси непрекъснато WI-FI и да точи батерията излишно.А и тази опция при местоположение GPS за подобрена точност да използва WI-FI трябва да се изключи,защото тя постоянно търси WI-FI дори и когато е изключен WI-FI,намира се при местоположение,разширени настройки.

Почти сам си си отговорил,но ето ти защо:
Ако сте активирали Wi-Fi+, телефонът ви ще се свързва едновременно с Wi-Fi и мобилната мрежа и ще превключва към по-стабилната опция. Ако телефонът ви установи, че Wi-Fi мрежата се бави, той ще превключи към мобилната мрежа, което значи, че ще продължи да потребява мобилни данни, дори ако е свързан към Wi-Fi мрежата.

https://consumer.huawei.com/bg/support/c...g00459970/
Цитирай
#9

(2020-08-24, 16:48:30)шерлок холмс написа:  Почти сам си си отговорил,но ето ти защо:
Ако сте активирали Wi-Fi+, телефонът ви ще се свързва едновременно с Wi-Fi и мобилната мрежа и ще превключва към по-стабилната опция. Ако телефонът ви установи, че Wi-Fi мрежата се бави, той ще превключи към мобилната мрежа, което значи, че ще продължи да потребява мобилни данни, дори ако е свързан към Wi-Fi мрежата.

https://consumer.huawei.com/bg/support/c...g00459970/
Аз не съм сигурен дали е точно така.От както ползвам смарт телефон винаги са ми пуснати и WiFi и мобилните данни.Като телефона си превключва на мобилни,когато е извън обхват на WiFi.Дори и да остане една черта си стои на WiFi.Когато излезе извън обхват си преминава на мобилни данни.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#10

(2020-08-30, 19:34:38)bojoviki написа:  Аз не съм сигурен дали е точно така.От както ползвам смарт телефон винаги са ми пуснати и WiFi и мобилните данни.Като телефона си превключва на мобилни,когато е извън обхват на WiFi.Дори и да остане една черта си стои на WiFi.Когато излезе извън обхват си преминава на мобилни данни.

И как се държи батерията ви така? Издържа ли и колко време??
Цитирай
#11

Мобилните данни източват повече батерия отколкото Wi-Fi. Аз също го ползвам така: двете са пуснати постоянно, по-скоро ако го оставиш така, ще спестиш някой друг процент, но ако искаш точно от това да съществен живот на батерията, няма да стане, то е съвкупност от настройки. Във всеки случай, Андроид предпочита Wi-Fi, като целта и да ти спести евентуално начисляване на трафик.

Ако си вкъщи, на работа или просто място, на което си сигурен, че мобилната мрежа е добра, то докато я има (т. е. ако доставчикът няма проблем в момента или пък не спре токът), няма да ти дърпа от мобилните данни - няма причина да го прави точно пради факта, че Андроид ще предпочете Wi-Fi за връзка с интернет.
Цитирай
#12

(2020-08-30, 20:08:59)fifth_root написа:  Мобилните данни източват повече батерия отколкото Wi-Fi. Аз също го ползвам така: двете са пуснати постоянно, по-скоро ако го оставиш така, ще спестиш някой друг процент, но ако искаш точно от това да съществен живот на батерията, няма да стане, то е съвкупност от настройки. Във всеки случай, Андроид предпочита Wi-Fi, като целта и да ти спести евентуално начисляване на трафик.

Ако си вкъщи, на работа или просто място, на което си сигурен, че мобилната мрежа е добра, то докато я има (т. е. ако доставчикът няма проблем в момента или пък не спре токът), няма да ти дърпа от мобилните данни - няма причина да го прави точно пради факта, че Андроид ще предпочете Wi-Fi за връзка с интернет.

Моля, кажете ми как Ви издържат батериите? Примерно като сте навънка и вървите из улиците, пак ли са ви включени данните и Wi Fi?
Цитирай
#13

Да, пак ми е включен. Но не мога да се оплача от някакъв спад - всичко съм пуснал на макс и по всяко време (точност, проиводителност, синхронииране, ъпдейти).
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • aivanov1
Цитирай
#14

То явно си зависи от телефона.На предишния HTC 10 на Wi Fi но при слаб сигнал,далече от рутера и стенбай ми точеше батерията яко,по 15-20% за една нощ,на мобилни 8-до 10% но на стенбай.При използване по добре на Wi Fi там хаби батерията по малко,а и е без пари.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • aivanov1
Цитирай
#15

О, и до телефон, и до настройки. Аз не гледам колко ми точи през нощта, не ми пука колко консумира операционната, екранът - интересува ме само при моето ползване колко издържа. Иначе в тестове от типа "колко харчи нощем" или "колко консумира Андроид" и предните ми LG-та, и двете ми Шайомита ще са назад в класацията, но тук идва и моментът кой производител как настройва системата да ти показва батерията - както е коментирано: Епъл послъгват с първите няколко процента, едва ли само те, разбира се.

П. П.: Прави ми впечатление, че ако гледам филм в Нетфликс ми точи по-малко батерия, отколкото ако гледам нещо в YouTube.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • NaniG
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)