Анкета: Бихте ли купили bip през 2020-та? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
62.50%
5
62.50%
Не
0%
0
0%
Чакам поне 2022-ра. Трябва да има промо за юбилея
0%
0
0%
Мани ги тия играчки от Зрънчо
37.50%
3
37.50%
Още не съм напълно убеден/a
0%
0
0%
Искам само да видя резултатите
0%
0
0%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit Bip - първи впечатления при покупка през 2020
#1

Здравейте, половината от годината измина, но любителите на джаджи не спираме да се глезим с нови и не толкова нови придобивки.
Това, което успях да закупя в края на миналата седмица беше Amazfit bip.
Във видеото по-долу се вижда офертата и съм дал своя коментар, но все пак ето и линк за заинтересованите:

https://www.aliexpress.com/item/40002122...4c4d4wWCbm
Цитирай
Аксесоари
#2

Ето и обещаното видео:

[-] 4 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • ivanov_km, iwan33, petar37, roni952
Цитирай
#3

Чудя се към ден днешен Haylou Solar не е ли по-добър избор, макар и без GPS. Според мен има още хляб в бип'а тъй като има супер дълъг живот на батерията и е много лек и компактен. Макар че към ден днешен разлика в цената с pace е около 30-40 лева, което според мен обезмисля покупката му, освен ако не се търси максимален живот на батерията, за сметка на всичко друго.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
[-] 1 потребител изказва благодарност на roni952 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#4

GPS-ът ми е важен
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd, roni952
Цитирай
#5

Здравейте. Настъпи моментът да понапиша още впечатления.

1. Батерията
на 26-ти август следобед падна под 10%
Сложих го на зарядното и 125 минути по-късно вече беше достигнал до 100%.
От тогава средния разход с моето ползване е около 10% на ден като вчера през нощта вече бях достигнал 5% и отново го сложих на зарядното.
Зареждането отне 131 минути, което означава, че от 0 до 100 ще отнема около 135-140 минути, а някои хора нарочно го оставят и още, в случай че показанията не са верни и да са сигурни, че батерията се е заредила.
Нека пак напомня, че е добре първо да сложите плътно часовника в зарядното. Да щракне. И тогава да го включвате към USB.

Интересно ми е в кой момент ще кара повече тази батерия.
Не че не съм доволен от резултатите, но това е едно от нещата, които всички хвалят. Вероятно трябва да минат първите 3 заряда, за да се възбуди батерията, или пък да спрем да ръчкаме часовника.
Все пак в началото всеки сменя циферблати, някои сменят шрифтове, даже видях и интересен фърмуер, добавящ бутони за контрол на музиката, игри и други полезни приложения, както и поддръжка на emoji (четенето/показването им при входящо съобщение)
По повод използването имам средно 2 пускания на GPS дневно, обвързани с няколко км колоездене, така че не смятам, че не ползвам пъкноценно часовника.
Получавам и много на брой известия, както и имам настроени аларми и събития, при които часовникът вибрира.
Като цяло след първоначалния заряд от 90+% и 4 дневния ми успех в смъкването им, 12 дни след първото зареждане си е рекорд, а сега очаквам още повече. Ще споделя резултатите след 2 седмици.

2. Функционалност
Смятам, че часовникът е направен да се ползва от точно определени хора за точно определени неща - ходене, бягане, колоездене на открито и бягаща пътека във фитнеса.
Който иска нещо повече трябва да се преориентира.
Никога не съм бил фен на абсолютно точното измерване на пулс/крачки, така че не мога да кажа до колко показанията са верни. Все пак съм пуснал мерене на 30 минути (сега ще го пусна само за измерване на съня, за да видя дали ще влияе на батерията) и се възхищавам най-вече на това, че е лек и удобен като дори успях да надраскам пластмасата по време на работа Smile
Мой проблем, че си вра ръката между остри неща.
Дразни ме липсата на друг метод за активиране на екрнана освен с натискане на бутона, но поне при входящо съобщение екранът се отключва и можете да си развъртите по менютата, ако имате да правите нещо важно Smile
Лошото за къпещите се с часовника е именно това:
Екранът няма да се отключи от водата, а от инцидентно натискане на копчето или от входящо съобщение. Тогава вече полудява от капките и си прави каквото иска.
Разбира се по принцип не влизам с носимата електроника под душа, но реших да видя дали няма да има някакъв "проблем" и той се оказа наличен.
Най-интересното е, че при един преход от около 10км с велосипед часовникът реши автоматично да прекрати и да незапомни данните.
Вероятно има обяснение - може да съм задържал без да искам бутона при свиване на китката или при получаване на някое съобщение да съм канцелирал активността, но беше доста неприятна изненада, защото щеше да стане нещо като своеобразен рекорд, а сега дори го нямам разделено на две, а само втората част.
От тогава не съм имал подобен проблем, така че обвинявам себе си, че още не съм бил запознат с начина на работа на часовника.
Харесах си и циферблат подобен на един от стоковите, който показва абсолютно всичката нужна информация:
https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/8799

Всъщност друго нямам какво да кажа.
Ползвам го за колоездене, ходене, крачкомер, измерване на сън, часовник, аларма, получаване на известия за съобщения и входящи обаждания и върши своята работа.
Харесва ми, че е лек удобен, даже му викнах няколко каишки.
В сравнение с банд 5 ми е странно, че няма някои от новите глезотии, но явно не смятат да му увеличават функционалността. Все пак е модел на години, а трябва скоро да излезе нещо, което да накара хората да ъпгрейднат.
GPS-ът тръгва сравнително бързо.
Може би 10на секунди на открито и часовникът е засечен.

Въпреки всичко Stratos Остава моят фаворит и ще ги сменям в зависимост от деня.
Дали ми трябва нещо по-стилно или мога да съм по-спортен. Важното е обаче това да се решава на сутринта или още при лягане, за да може да се активира другото устройство и да няма липсва или загуба на данни заради смяната. Например да се свали единия часовник при направени 5000 крачки, и на края на деня арр-а да показва само крачките от активирания втори часовник, които са само 1500.
Това разбира се са неща, които няма да дразнят всеки, но е нужно да се знаят, за да си правите сметката как да си ползвате устройствата.
Добавям и 3 скрийншота с нищо важно.
Под 10% арр-а известява, за падащата батерия на часовника, а на 5% вече и самия часовник се обажда с някакво съобщение.
Ще пиша пак ако нещо ми грабне окото или като падне пак батерията, за да споделя колко е издържала.

И пак казвам - Бип е за хората, които не правят друго освен гореизброените 4 спорта, искат батерия, искат добър екран на светло.
искат лек и компактен, и евтин часовник и нямат проблеми да виждат питанки вместо emoji-та при получаванена съобщение (ако са със стоков фърмуер/шрифт).


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#6

Специално за батерията - без да използвам спортните режими и със смяна на фейсовете от време навреме, от 100% до 20% пада за 45-50 дена, а се зарежда до 100 за около 2 часа. Това за bip S. Жена ми е с bip lite и с подобна употреба батерията трае също над 40 дена.
Нямам особени изисквания и ми върши работа, единственото, което ме дразни е, че трябва да държа GPS модула на телефона включен постоянно за да получава часовника текущата температура, актуализирана на всеки 3 часа. Дори и да задам фиксиран град, за който да получава градусите, пак изчезват от часовника, когато дойде време за синхронизация. И ми се струва странно GPS-модула да се ъпдейтва поне веднъж/седмично. Иначе бързо намира и показва координатите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stern за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#7

Исках да си купя любимата ми гривна mi band 1(1s), но вече не се намира така,че си взех Bip lite.
За спорт не се ползва,за измерване на пулс също.
Целта му е да ме известява,аларма да си пускам и спирам разни неща през IFTTT,да сменям песни и това е. Като бонус ми е,че мога да си го ползвам, като часовник. Много съм доволен, лек непретенциозен и евтин.
До сега батерията ме кара по 2 месеца.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlado05 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#8

мисля, че меренето на пулс има голямо значение.
Спрях постоянното и оставих само това за съня. Сега пада с 1% на ден, освен ако не ползвам GPS.
Kaкто казах и по-горе: Ще споделя впечатление, а и все пак трябва да улегне тази батерия след няколко заряда.

Ъпдейт:
Днес успях да бутна 10-11% с 18.5км колоездене
(Разделено на 3 активности през няколко часа)
Така че съм на 88% на ден 2
Цитирай
#9

Има ли метални каишки за Haylou Solar ?
Цитирай
#10

(2020-09-16, 12:06:05)aladin написа:  Има ли метални каишки за Haylou Solar ?


Не е тук мястото да питаш, но останах с впечатлението, че е съвместим с всяка 22мм така че - да. Трябва да има.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)