Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със забиване и рестартиране при Samsung S7 Edge
#1

Привет, колеги,


от тази сутрин (до преди да си легна към 01.00 нещата бяха О.К) телефона взе да забива и да се рестартира (като остава на екара с логото при рестарт) та тярбва да го изключа - включа на ново.


След което след X време МОЖЕ и 30 мин да е, пак го прави (работи си и после по-някое време става това).


ПС : 

Samsung S7 Edge stock android 7.0 (умишлено на упдатенат до 8.0 все още).

Нямам ново инсталирано приложение !

Прилагам прикачена снимка след забиване в Dev. Mode.


Неща които не съм пробвал :
- Не съм правил фактори ресет (като последна мярка, доста програми с конкретни настройки).
- не съм упдатевал до 8.0 който го има официялно за S7 / S7 Edge

Неща които пробвах :
  - рестартирах многократно 
  - извадих microsd картата (проблема си остана)

  - оптимизирах телефона (проблема си остана) чрез вградения тоол


ПС 2 : В момента телефона си работи нормално ( не загрява) , не мога да го хвана каква е причината за забиванията и рестартите (поне 10-на) от преди няколко часа 

Моля за конкретни съвети .
Мерси !


Прикачени файлове Миниатюри
   

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
Аксесоари
#2

1. Запази си ценната информация докато още работи.
2. Най-вероятно има harware проблем.
3. Ще провериш 2) ако направиш factory reset и още го прави.
4. Има малък шанс да е от батерията, но от нея по-скоро щеше да си изгаси телефона.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • master89q
Цитирай
#3

Пробвай да го преинсталираш, но както каза Be6i4 по-горе 90% шанс дъното да се е прецакало. За щастие, смяната ще е евтина, тъй като има много s7 edge със счупени дисплеи за части, 50-60лв или по-малко ще излезе, ако го дадеш на серви, може би ще е малко по-скъпо.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
[-] 1 потребител изказва благодарност на MeRtYy за това мнение:
  • master89q
Цитирай
#4

Привет,

Да, направих :
- factory reset + update от 7.0 до 8.0 android - проблема си остана
- в safe mode - проблема си го и там

Та, да остана да е хардуерен проблем .. но гаранцията е минала, а официалните сервизи са в София и един във Варна (за Пловдив от където съм няма сервиз) та ми остава или да го дам в квартален сервиз или с куриер в София.

ПС:
През Smasung Members изпратих log с проблема ми и описание и там шаблонно ми казаха, че щом съм минал през Fact.Reset и Safe Mode остава сервиз!

ПС 2: преждевременно взех един Xiaomi MI Note 10 Lite, че S7-то с тези рестарти не беше надеждно за работа/път. Но ранно или късно смятам да ремонтирам и Edge.

Мерси за мненията Wink

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#5

Много е трудно с купуването на дъно. Дефакто си купуваш някой телефон с възможни два проблема - или да е мокрен или да е краден. И в двата случая си прецакан. 
Има разбира се и вариант да не е нито един от по-горните, но си има риск, да знаеш...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • master89q
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)