Анкета: Важно ли е за Вас телефона Ви да е водоустойчив? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, задължително трябва да е водоустойчив
16.67%
8
16.67%
Да, но и да не е, има други характеристики, които са ми по-важни
70.83%
34
70.83%
Не, ако това ще му направи цената по-ниска
12.50%
6
12.50%
Не, защото попринцип избягвам да го мокря
0%
0
0%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Важно ли е за Вас телефона Ви да е водоустойчив?
#1

[Изображение: Samsung-galaxy-S7-edge-waterproof.jpg]

Важно ли е за Вас телефона Ви да е водоустойчив?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Твърдо не.
Цитирай
#3

Никога не ми е било определящо за покупката. И макар, че това ми е първия водоустойчив телефон, никога до сега не съм имал повреден телефон от одавяне, въпреки че съм мокрил 2. С V20 спокойно си снимах клипове под дъжда и съм говорил (естествено слаб дъжд) и не съм имал проблеми.
Както казах, в момента съм с водоустойчив и въпреки това ме е шубе умишлено да го мокря.
Пп. Гласувах с втората опция, тъй като няма по- евтин G8s без IP68 сертификат.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

Да, предпочитам да е водоустойчив, а и за тези пари, които искат несъмнено е по-добре да имат такава "екстра", отколкото да нямат и да са толкова скъпи.
Случвало ми се е да залея телефона с горещ чай, който има захар и после като изсъхне става лепкав - измивам го на мивката без да му мисля, но ако не беше водоустойчив на теория има шанс нищо да му няма, но по-добре да не рискувам.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

Гласувах с второто,защото това не е определящо за мен.Веднъж съм мокрил телефон,от тези с бутоните и късмет че го оправиха.Тогава бях решил че ще купувам водоустойчиви телефони,но купих само едно Sony z1 compact.Последния който ползвам П30 не е,макар че Про то е, но прецених че този ми е по удобен и е със същите характеристики,но и по евтин.Водоустойчивостта е плюс,но не е приоритет.
Цитирай
#6

Плюс е, но не ми е важно.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#7

Нормално е флагманите да са водоустойчиви, не както беше преди години, а и тук всички, които коментираме ползваме флагмани.
Иначе водоустойчивостта е важна, но не ми е определяща за избор на телефон, нито iPhone 8, Samsung Galaxy Note 9 и сегашния  ако не бяха водоустойчиви пак щях да ги купя. Но и както казах, вече е нормално флагманите да са водоустойчиви.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

Гласувах с ДА. Все повече хора ми пишат за намокрени телефони и какво може да се направи. Като изсипваш една торба пари, за мен поне е важно за флагманите да са водоустойчиви. В средния клас е ясно, че няма как...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#9

Дори и да се водят такива, е повечето случаи не са! А стигне ли се до ремонт на каквото и да е, задължително трябва да се занесе в официален или сертифициран от марката сервиз. Доста е тегаво с такива телефони ако се стигне до сервиз. За мен не е от значение.
Цитирай
#10

(2020-08-25, 08:56:47)Be6i4 написа:  Като изсипваш една торба пари, за мен поне е важно за флагманите да са водоустойчиви. В средния клас е ясно, че няма как...
Има как, но и цената е... LG Velvet е водоустойчив и според мен съвсем скоро ще има и др. средняци с IP68.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#11

Те преди повечето телефони среден клас бяха водоустойчиви, както и стъклени, но дойдоха китайците с евтините цени.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

Нямам такъв спомен. Ако искаш може да ми припомниш кои телефони среден клас са имали? Сериозно, наистина не помня. То до преди 3-4 год. повечето флагмани нямаха, например първия на LG с IP68 е G6 от 2017 год.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#13

На Samsung A серията и SONY, аз имах SONY Xperia M4 Aqua и беше водоустойчив. Като цяло средния клас преди си беше и стъклен, както казах, просто дойдоха китайците и Samsung бяха принудени да намалят цената, за сметка на премиум материалите и да махнат някои опции.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • vargala81
Цитирай
#14

Имам съсед, който влиза в банята с телефон, напъхан в найлонов плик - може да звънне шефът... Аз не държа толкова на водоустойчивостта, особено ако не е доказана практически, а не е само обявена - така или иначе се стремя да не мокря телефона, бих го правил и при наличие на IP68. Нямам намерение да пробвам с кофа вода кое как.
Цитирай
#15

Те много хора точно това правят, мокрят го навсякъде и после се чудят, защо не им приемат гаранцията, а то това е просто екстра да си спокоен, че ако го намокриш, ще е добре.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#16

Меко ДА, хубава екстра си е!

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)