Анкета: На какво най-много обръщате внимание при избора на смартфон? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Най-важното е марката
2.50%
2
2.50%
Размера на устройството
10.00%
8
10.00%
Дизайнът е най-важното нещо!
7.50%
6
7.50%
Модел на процесора и обем на оперативната памет
26.25%
21
26.25%
Няма нищо по-важно от камерата
12.50%
10
12.50%
Капацитетът на батерията
13.75%
11
13.75%
Решаващият фактор е цената на устройството
16.25%
13
16.25%
Друго
11.25%
9
11.25%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

На какво най-много държите при избора на смартфон?
#1

[Изображение: 38f440aa39a2.jpg]

Какво е определящо за вас при избора на смартфон?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Какъв тюрлюгювеч може да се спретне от тези отговори... Постарах се.
Цитирай
#3

ОМоже би трябва да се добави и нещо от сорта на “оптимизация на ОС”
Имам предвид предпочитания на ИОС, чист андроид и останалия андроид! Вярно, че тук е андроид форум, но потребителите му ползват и друга ОС. За процесора и рама гласувах На този етап.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#4

Може да ползваш за тази цел опцията "Друго".

 
Цитирай
#5

Пропущил съм я, редактирай мъ! Big Grin макар че “друго” може да значи не това което описах!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#6

Нито едно от изброените Big Grin

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

Анкетата е добра. Само, че не трябва да даваш отговори:няма нищо по-важно от камерата или най- важното е марката, а просто камерата или марката, за да може да се комбинират отговорите.
Цитирай
#8

За мен определящи са камерата,процесора,дисплея,и цената да не е прекалено висока.Защото ако е прекалено скъп,другото няма значение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#9

Модел на процесора и обем на оперативната памет,марката е на второ място.

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#10

Цената да не надвишава 800 лв., да е нов /неупотребяван/ флагман, т.е. на година от излизането му на пазара, след като му е паднала цената, да е 5.5-6.0 инча с малки рамки, с прилична задна камера, предната не ме вълнува, даже най-добре да я няма. Не ме вълнуват процесори, сестра ми е с A20e повече от година и дори играе игри с него, въпреки че е нисък клас устройство, главно камерата и дисплейът са боклуци. Не държа да е стъклен телефонът, нито ми трябват безжични зареждания, сертификати за водоустойчивост и т.н., но държа на жака за слушалки и батерия, която да прави минимум 5 часа SOT. RAM ... и 4GB на S8 ми стигат, на новите телефони вече слагат по 8GB и нагоре, така че това не е фактор също. Вградена памет от 64ГБ ми е предостатъчна, а сега ги правят по 128ГБ и повече.
Цитирай
#11

Все пак размислих и гласувах "Размера на устройството", но покрай това определящи фактори за мен са:

* Софтуерната поддръжка
* Операционната система
* Размер на вътрешната памет

Камерата, RAM и mAh на батерията не са толкова определящи при iPhone (ако бях с Android определено щяха да са решаваш фактор).
Цената, дизайн и подобни не ме вълнуват изобщо.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#12

На всичко отдавам тежест без марка, дизайн и размери. Но най-важното , което определя всичко е цената и най-доброто съотношение между останалите компоненти. Също определящ фактор е и ергономията на устройството.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#13

Нищо,отдавна намерих своя

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#14

(2020-08-25, 22:47:10)tiesto_pld написа:  Нищо,отдавна намерих своя

И аз така, ама по - отскоро.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#15

(2020-08-24, 19:53:58)pepy1 написа:  ОМоже би трябва да се добави и нещо от сорта на “оптимизация на ОС”
Имам предвид предпочитания на ИОС, чист андроид и останалия андроид! Вярно, че тук е андроид форум, но потребителите му ползват и друга ОС. За процесора и рама гласувах На този етап.

Тези където използват iPhone и си чаткат във форума според мен са хора където знаят какво искат и не са овце на Apple.

Принцинпо масовото гъзарче няма да стъпне на такова място.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#16

Глас за "Друго" - покупката на устройство, не само на телефон, при мен не е на база един, а няколко показателя, съчетаващи се по оптимален за моите разбирания начин. Ако комплексната оценка не ме устройва, обикновено има друго решение. При определени обстоятелства има и компромиси.
Цитирай
#17

Главно процесор и рам, но и другите фактори имат значение. Камерата почти не я ползвам, та не ме интересува толкова. Също и да има добра поддръжка за custom rom-ове.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#18

Камера, процесор, дисплей, памет, изглед.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#19

Всъщност след още подобни спорове (мненията които бяха разчистени) в иначе тема, която трябваше да е просто анкета с евентуална обосновка, същата тази тема ще отиде в коша...

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#20

Най-много държа да има 90 херца екран-няма ли 90 херца ,с които на Full HD да се кефя с часове, скролвайки гладко из менюто на телефона-значи не струва.

От фундаментална важност също ми е да имам UFC 3.1-много важен бизнес стандарт, а не архаичното 3.0 !

Мегапикселите-минимум 100, по-възможност 150, ако може 400-още по-добре !
Тук компромис никакъв!
Цитирай
#21

А лицевото рапознаване, от го забрай?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#22

При избор на устройство бих подредил точките така:
1. Стабилност (батерия, софтуер и хардуер)
2. Функционалност
3. Удобство
4. Дисплей
5. Дизайн
6. Цена
7. Камера

 
Цитирай
#23

Цената е най-важна за мен ....

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#24

Може да се добави в анкетата светодиод за известията . Не знам защо го махнаха всички , колко да струва един светодиод .
Цитирай
#25

Как да изберем правилния Android смартфон:

https://technews.bg/article-140343.html

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)