Анкета: На какво най-много обръщате внимание при избора на смартфон? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Най-важното е марката
2.50%
2
2.50%
Размера на устройството
10.00%
8
10.00%
Дизайнът е най-важното нещо!
7.50%
6
7.50%
Модел на процесора и обем на оперативната памет
26.25%
21
26.25%
Няма нищо по-важно от камерата
12.50%
10
12.50%
Капацитетът на батерията
13.75%
11
13.75%
Решаващият фактор е цената на устройството
16.25%
13
16.25%
Друго
11.25%
9
11.25%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

На какво най-много държите при избора на смартфон?
#26

(2021-10-19, 07:41:20)BlackBone написа:  Цената е най-важна за мен ....

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

Освен - ако ти го подаряват!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
Аксесоари
#27

Най-много държа на т.н бързодействие. Влачене, лагване ме влудяват.
Цитирай
#28

Сега почти всичките мобилни устройства предлагат вече едни и същи функции, размери, цветове, така че изборът в повечето случаи вече се свежда само към цената.

 
Цитирай
#29

Ами не е така. Дисплей IPS не е като такъв Amoled. Опресняване 60Hz не е като 120Hz. Snapdragon не е като Mediatek (в повечето случаи). При сензорите на камерата е същото. А за софтуер да не говорим. Батерии и материали са подобни, да. Човек търси това, което му е най-приоритетно.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай
#30

(2023-06-07, 16:44:34)tarlyo написа:  Ами не е така. Дисплей IPS не е като такъв Amoled. Опресняване 60Hz не е като 120Hz. Snapdragon не е като Mediatek (в повечето случаи). При сензорите на камерата е същото. А за софтуер да не говорим. Батерии и материали са подобни, да. Човек търси това, което му е най-приоритетно.
Кое точно не е така? Нима от вида на матрицата или чипсета зависи какви функции ще предлага едно устройство, като гласова услуга, браузване или правене на снимки или видео? Иначе хардуера, софтуера, компонентите и определят цената на едно мобилно устройство в повечето случаи.

 
Цитирай
#31

(2023-06-07, 14:28:28)NoMaD написа:  Сега почти всичките мобилни устройства предлагат вече едни и същи функции, размери, цветове, така че изборът в повечето случаи вече се свежда само към цената.

Не бих се съгласил с такова мнение. Много е опростено. Много е важна марката. Някои марки държат много на качеството и не правят компромиси. А това, че много марки пишат едно в спесификациите, а то въобще не отговаря на истината. Така , че качеството на смартфона има огромно значение. Доказани марки не биха си позволили да мамят клиентите си. Съвършенството е в детайлите. Те веднага се виждат. Гледаш един смартфон рекламиран, че притежава най- новия хардуер и на топ цена. Ми като го пипнеш и разцъкаш все едно е правен в час по трудово обучение.
Цитирай
#32

(2023-06-07, 18:40:52)NoMaD написа:  Кое точно не е така? Нима от вида на матрицата или чипсета зависи какви функции ще предлага едно устройство, като гласова услуга, браузване или правене на снимки или видео? Иначе хардуера, софтуера, компонентите и определят цената на едно мобилно устройство в повечето случаи.

Не е важно само какво предлагат, а и как го предлагат. Оплаква ми се днес колегата с едно шаоми, че постоянно си намаля звука на телефона. Ами като са му сложили виртуален сензор за близост, за да спестят от хардуерен, така става. Все го има, но работи по различен начин.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай
#33

При тях този сензор и оптичния за пръстови отпечатъци ме дразнят най-вече. Сензора - защото с ухото си затваряш, отваряш приложения, проблеми общо взето. И пръстовия - заради нуждата от това да се освети което на тъмно ме дразни и общата по-бавна работа. Ултразвуковия и с мокри ръце ме познава и нямам ядове. S20 може би заради това, че беше първа генерация ultrasonic беше леко по-неточен но S22+/S22 ultra нямат пропуск. Оптичните ме изкарват извън нерви.
Цитирай
#34

Едно от НАЙ-ГОЛЯМОТО предимство да имам все още Pixel 4XL е сензорът за лицево разпознаване. Е няма такъв сензор, поне в телефоните които съм имал досега. Говоря не за 2Д което е да phone unlock а за Motion sense, Infrared, което го прави достатъчно сигурно за да му дадат клас 3. Светкавично бързо дори в пълен мерак. Ето такова нещо и чиста ОС предпочитам в избора си на телефон.

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
Цитирай
#35

При избора на смартфон всяко лице може да има различни предпочитания и приоритети. По-надолу съм изброил някои от най-често срещаните фактори, които хората обръщат внимание при избора на смартфон Wink :

1. Марка: За някои хора марката е много важен фактор при избора на смартфон. Те може да имат предпочитания към определена марка поради доверието към нея, репутацията на качеството или предишни положителни опити със смартфони от същата марка.

2. Размер: Размерът на устройството може да бъде решаващ фактор за някои потребители. Някои предпочитат по-компактни смартфони, които са по-лесни за носене и използване с една ръка, докато други предпочитат по-големите модели с по-големи дисплеи.

3. Дизайн: За много хора външният вид и дизайнът на смартфона са важни. Те могат да обръщат внимание на материалите, цветовете, физическата конструкция и общото визуално впечатление.

4. Процесор и памет: Някои потребители отделят внимание на техническите спецификации на смартфона, като модела на процесора и обема на оперативната памет. Те искат по-мощно устройство, което да им осигури бърз и плавен работен процес и способности за мултитаскинг.

5. Камера: За много хора камерата на смартфона е от решаващо значение. Те желаят да имат качествени снимки и видеозаписи, възможности за портрети, нощно заснемане и други функции, които подобряват опита им със снимане.

6. Батерия: Капацитетът и издръжливостта на батерията може да бъде важен фактор за много хора, особено за тези, които използват активно своите смартфони и имат нужда от дълъг живот на батерията.

7. Цена: За мнозина потребители цената на смартфона е решаващ фактор. Те търсят оптимално съотношение между цена и качество и избират устройство, което покрива техните нужди в определен бюджет.

Това са само някои от възможните фактори, които могат да влияят върху избора на смартфон. Важно е да се отчетат вашите конкретни нужди и предпочитания, за да вземете правилното решение за вас. Smile

[Изображение: 1x1.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)