Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi Note 9 Pro не получава входящи обаждания
#26

Днес имах същия проблем при входящо обаждане от оператора казваха че телефона ми е зает но се оправи от самосебе си и нищо не съм пипал.

Samsung A54 256/8 GB Awesome Graphite
Цитирай
Аксесоари
#27

(2020-08-31, 06:44:24)DoryanY написа:  Какво стана,има ли резултат?

Издържа 3 дни и пак същото. Пробвахме и с друга сим карта, ефектът беше около ден.  Visslar
Явно ще ходи на сервиз. Но дали ще го оправят...
Цитирай
#28

Ако си активирал volte с кода го изключи като въведеш отново кода защото при мен така изчезна проблема

Samsung A54 256/8 GB Awesome Graphite
Цитирай
#29

Здравейте!
Използвам темата за да споделя същия проблем. Телефона се използва с 2 сим карти в двата слота и от 2-3 дни когато някой ми звъни му казва, че му е изключен телефона (а той си е включен и не се води разговор по нито едната от двете карти). При опит за набиране обаче не се случва нищо, нито набира нито изключва. Вчера проблема се оправи чрез рестарт, но днес пак се появи. Току що размених картите и се оправи без рестарт. Дали ще се оправи чре, връщане на настройките или нещо друго? Купен е чисто нов преди 2 месеца и от 2-3 дена ми прави такива проблеми.

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#30

на мен ми звучи като проблемна клетка на оператора.
Може за теста да минеш ръчно на 3g only или 3g preffered и да видиш дали пак го прави.
Ако спре - вероятно текущата ти клетка (предполагам на а1) не може да превключи на 3Г за разговора и затова стават тези глупости.
Друг вариант е да дефектира сим картата, ама щом са две... все едната ще работи коректно
Цитирай
#31

(2021-01-08, 22:25:02)suffer написа:  на мен ми звучи като проблемна клетка на оператора.
Може за теста да минеш ръчно на 3g only или 3g preffered и да видиш дали пак го прави.
Ако спре - вероятно текущата ти клетка (предполагам на а1) не може да превключи на 3Г за разговора и затова стават тези глупости.
Друг вариант е да дефектира сим картата, ама щом са две... все едната ще работи коректно

Благодаря, точно на А1 е въпросната карта, но при опит за набиране на втората сим карта (теленор) на отсрещната страна казват "няма връзка с този номер". Снощи размених местата на двете карти и зададох като първа тази в слот 2 (А1) и засега работи, но докога....? Иначе това ми го направи на 2 различни места с разстояние 5км едно от друго и предполагам 2 различни клетки (едното е в едно населено място, другото е в друго населено място).

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#32

(2021-01-09, 10:56:51)felipe_massa94 написа:  Благодаря, точно на А1 е въпросната карта, но при опит за набиране на втората сим карта (теленор) на отсрещната страна казват "няма връзка с този номер". Снощи размених местата на двете карти и зададох като първа тази в слот 2 (А1) и засега работи, но докога....? Иначе това ми го направи на 2 различни места с разстояние 5км едно от друго и предполагам 2 различни клетки (едното е в едно населено място, другото е в друго населено място).

Едит. Отново започна да го прави....

Някой може ли да помогне?

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#33

Здравейте аз имах същия проблем преди няколко години с . LG G4 след три ремонта ми върнаха парите за телефона А1 тогава мтел. До колкото си спомням имаше същият проблем и със самсунг.
А като го рестартираш  оправя ли се за момент.
И после все  едно заспива пак след извесно време.

Motorola MILESTONE-htcEVO 3D-htc 516 dual-sony Z ULTRA -Samsung Galaxy Note 8.0(tab) -lenovo A1000-lg G4- Huawei P10-huawei P9 lite-Huawei P30pro- Xiaomi note 9 pro- Xiaomi 11T pro
Цитирай
#34

И аз го имам същия проблем със входящите обаждания
Цитирай
#35

(2021-01-14, 10:32:35)evrika321 написа:  Здравейте аз имах същия проблем преди няколко години с . LG G4 след три ремонта ми върнаха парите за телефона А1 тогава мтел. До колкото си спомням имаше същият проблем и със самсунг.
А като го рестартираш  оправя ли се за момент.
И после все  едно заспива пак след извесно време.

И при мен е така, засега махнах втората карта (Теленор) и работи ама докога ще работи....

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#36

ще стрелям в тъмното, защото до сега съм сменил 3 редми ноут телефони с една и съща сим(стара 3G), винаги съм бил с дайлъра на Mi, с активен Mi профил, като единствено активирането на картата при смяна на ром-а ми прави проблеми понякога, но такива драми е нямало. За начало си направете Mi профил и закачете телефоните към него, активирате картата и се надявате да е там проблемът, защото от прочетенето си праlя извод, че не е хардуерен проблем. Често по международните форуми хора с европейски версии на телефоните имат такива оплаквания, докато моите телефони са били или китайски или глобални. Когато не можех да си активирам картата след смяна с .eu рома, видях един индиец да въвежда в сервизното меню смс номера и нещеш ли след рестарт си се активира от раз, като преди това имах 5-6 неуспешни изпращания. Може би ако се направи същото с номерата на сим картите в сервизното ще сработи, но забелязах, че със стоков ром няма проблеми с пращането на смс, докато с .eu ....
[-] 2 потребители изказват благодарност на k-2 за това мнение:
  • Be6i4, suffer
Цитирай
#37

Здравейте. В последно време се появи следния проблем. Когато някой ми звъни /понякога /тяхното обаждане става пренасочено и не ми се появява известие.
Когато аз им звъня всичко е ок. Нямам идея какво става.
Цитирай
#38

виж си пренасочванията. Отговорът се състои във въпроса.
Цитирай
#39

Това е. Последните две не ми даде да ги бутам.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#40

В такъв случай спри VoLTE или пробвай на 3G как ще е. Може някакъв тъп дерт с обхвата да се случва. Понякога при разговор по втора карта дава заето или пренасочва първата....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)