Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Относно Marshmallow 6.0

Кажете как да го върна колко се може по-назад щото вече ми идва да го нацеля в земята тоя боклук.Не знам с коя версия бях като го купувам,имашве опция за отключване като почукам по дисплея.
Цитирай
Аксесоари

От този линк свали версия 143 (най-долу), предполагам ще е архив, резархивираш и слагаш папката (sdfuse) в телефона, в папката трябва да има само един файл .qsb

Изключваш телефона и задържаш бутоните за увеличаване на звука и изключване докато се покаже менюто, със страничните бутони избираш sd update и най-долу в ляво потвърждаваш.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Имах страхотен проблем с телефона - дълго нерешен. След даунгрейд до 143 всичко тръгна нормално. На който му е интересно моля кореспонденцията ми с Китайско инженерче от Леново, който изкара, че телефона има хардуерен проблем.
Кореспонденцията се чете отзад напред:

I found solution for charging problem - downgraded to KitKat - K920_ROW_S143_1502111114.qsb original ROM and all is OK now.







https://yadi.sk/d/efIsF2bZc8fsS/%D0%9F%D...1%8B%D0%B5


Normal charging with same original Lenovo charger - + normal online % charge indicators - no restarts. All under KitKat is OK. No hardware issue. Sorry but Lenovo team cannot port Lolipop on this PERFECT PHONE. All good with you.On Wed, 1 Jul 2015 02:37:22 +0000

 Wei Wei9 Xu <xuwei9@Lenovo.com> wrote:



Цитат:HI Milen,



We did found some abnormal log with Charger IC(for managing charging process) and Gauge IC(for managing battery) One abnormal status INT continues report which will result in phone hang and reboot.



How far from Lenovo service center ?



We suggested you send your phone to service center for checking Charging ic and battery connection etc status.



Thanks and sorry for convenience.







-----Original Message-----

From: Wei Wei9 Xu Sent: Friday, June 26, 2015 10:31 AM

To: 'Milen Hristov'

Subject: RE: K920 issues



Hi Milen, Did you use Lenovo standard charger for charging your K920 ?





-----Original Message-----

From: Milen Hristov [mailto:milenskiat@dir.bg]

Sent: Thursday, June 25, 2015 7:41 PM

To: Wei Wei9 Xu

Subject: Re: K920 issues



On Thu, 25 Jun 2015 09:13:16 +0000

 Wei Wei9 Xu <xuwei9@Lenovo.com> wrote:



Цитат:Milen,



You can catch the log by below steps:





1.       Dial ####3333# enter LenovoLogger management screen.



2.       Click the start icon (first icon at let top corner of the screen)



Then use your phone normally. After the issue happened.



Plug the phone with your computer. Then copy all the file under log folder in your internal storage.



And mail the log to us for analysis.



Thanks.



From: Wei Wei48 Wang

Sent: Thursday, June 25, 2015 4:41 PM

To: Milen Hristov; Wei Wei9 Xu; Liang Liang2 Yuan

Subject: 答复: K920 issues



Xuwei,



Could you help Milen about his problem?



发件人: Milen Hristov [mailto:milenskiat@dir.bg]

发送时间: 2015年6月25日 16:31

收件人: Wei Wei48 Wang

主题: K920 issues





Hi,



my name is Milen Hristov - proud owner of Lenovo flagman K920 - Vibe

Z2 PRO.



As I write in the forum:



I bought k920 from Bulgarian market. I just flash the OTA update to last Lolipop 5.0.2 Android. ROM version received by OTA - K920_S246_150520_ROW. After succesful update - when i plug cable to charge the phone the device gets stuck on the boot logo - only blue led shines. I succseed to restart it with combination vol down + power button.



Everything work on Lolipop but still have issues with CHARGING the phone. Had hardware reset - same. I noticed that phone charges when is on. If he is slept he reboot and stuck on logo. So i now charge him - at all time no sleep condition. Its a major bug with charging.

Reading the previous posts I did the board check and it says fail at SD.



Is it normal? SD is ok its read and write - connection with PC is ok i see my files. Only issue is with charging - sometimes it charges

3-4 hours but stucked on some % charge. Pls developers help. Should i do format of SD or again factory reset. It was clean OTA update from menu of phone - and i did all instructions.



Again - CHARGING ISSUE after lolipop - If I charge it in sleep condition - after pluging cable, phone reboots. Its charging only when is in wake up condition. % meter of charging sometimes stucked for 3-4 hours at same % without change. Its not normall I think.

------------------

And here is my log file. Around 4mb - pray god it`s not too big for E-mail.

Battery was almost fully charged at 99% - I plug-in charge cable, and

1 minute after sleeping condition - phone reboots.

If you need some logs at low battery charge - just mail me.

Thanks in advance.



------------------

Hi there,


Tnx for personal communication and special personal attitude to my case and issue with charging.


1. Is there any possibility this issue to be a Software - (ROM) BUG, which comes with Lolipop update?


2. What about testing smartphone under Kitkat 4.4.2, or something i can try before sending to service?




The only service that cover Lenovo guarantee in Bulgaria is at it capital city - Sofia - too far from me.


It will took maybe around 2 weeks if I try send by courier, and I am not very sure they will know how to handle this.


Service is at this address:


Булграм ЕООД


Околовръстен път 36


Перла парк ет.3


София 1415


+35924452230


-----


After week tests I suspect problem with flat cable of charger - different reaction (behavior) with original charger and different usb cable from other charger - from time to time phone restarts at charging state but I succeed to make charge.


At the moment best decision is to use charger from my other smartphone - K910 which is not 2A but is 1.5A same voltage, and when phone is ONLY IN AWAKE STATE all time - I use daydream or daytime future to keep alive (no sleep). If thats keep going normal I will use it, better than send phone to service and etc.




So, you have GREAT machine - respect for software and hardware - inovative design, cheap - 300 euro price, maybe combination from bad quality charging accessory and some lolipop software future, fucked up all the picture on this great smartphone. If you have connection with marketing and quality control department of Lenovo - please send them my words.




Thanks again for attention on my case. If you send me guide HOW TO DOWNGRADE TO KITKAT ROM - i can test is everything OK under Android 4.4.2 or not.




Thanks again, and respect.
Цитирай

От статиата, която е написана в Android Authority относно Marshmallow update-а, видях че за другите устройства ще трябва да се почака до юли.
Цитирай

https://support.lenovo.com/bg/bg/documen...=ufi#phone Май официално няма да видим 6.0 на нашите Vibe Z2 PRO
Цитирай

то е ясно, ще си взема сбогом с леново
Цитирай

Модел на малко повече от година и то флагман на марката а вече без поддръжка!?
Изтече ли му гаранцията сменям полюсите!

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай

Нещо не им се получи с тоя модел, не знам какво целяха, но явно не са го постигнали и доста бързо се отказаха от него! 😟

                               Lenovo Vibe Z2 PRO
                                                                   


                                                                                             
Цитирай

Честит ви Marshmalow! Вярно все още алфа-бета, но мисля че до седмица ще може да се флашва - http://forum.xda-developers.com/showthre...p=65006904

ПС. Прочетох някои мнения... И да ви кажа от личен опит...:
Продадох моя К920 и се двуомеех междо Нексус6 и Ноут4. Попадна ми перфектна броика Нексус6- без забележки... Изкарах около седмица с него ... и изнудих един приятел да направим бартер за неговия ... К920.
Вярвайте ми не си заслужава друг телефон срещу този.
Цитирай

Да бе,вярваме ти.За това голяма част ги изпродадохме и спряхме всякакви контакти и допири със Леново.Не те знам какво си ползвал и какво не си,но явно нямаш богат опит със флагманите на различни компании или пък имаш различно виждане върху темата.Аз пък лично изкарах 2 седмици със много голям зор със тоя модел Леново.Явно не знаеш как работи един истински флагман.Живо сравнение със моя Moto X 2014,Lenovo пръцка подир Моторолата.Мото-то отвява във всичко Lenovo-to,като сметнеш сам,Мото-то е с 2ГБ РАМ,А другия със 3ГБ.Той просто не работи както би трябвало да работи със този хардуер и софтуер.За камерата на Леново-то няма да говоря,защото наистина е уникална.От към тази част Леново-то цепи мрака! Smile

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Е явно ще трябва да се примириш,че любимото ти Moto вече е Lenovo.И като почнете да давате толкова компетентни мнения,и то от двуседмично ползване,направо да ви завиди човек на "опита с флагманите"

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай

(2016-01-28, 12:14:47)vesoisthebest написа:  Да бе,вярваме ти.За това голяма част ги изпродадохме и спряхме всякакви контакти и допири със Леново.Не те знам какво си ползвал и какво не си,но явно нямаш богат опит със флагманите на различни компании или пък имаш различно виждане върху темата.Аз пък лично изкарах 2 седмици със много голям зор със тоя модел Леново.Явно не знаеш как работи един истински флагман.Живо сравнение със моя Moto X 2014,Lenovo пръцка подир Моторолата.Мото-то отвява във всичко Lenovo-to,като сметнеш сам,Мото-то е с 2ГБ РАМ,А другия със 3ГБ.Той просто не работи както би трябвало да работи със този хардуер и софтуер.За камерата на Леново-то няма да говоря,защото наистина е уникална.От към тази част Леново-то цепи мрака! Smile

Добри вицове си написал!!!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Не знам сигурно е от ниска квалификация. Там дето работя по трудов договор имаме право на смартфон на три години и колегите са с разни Галаксита и ЛГ има и с по-евтините ябълки, аз самият си поръчах ЛГ поради липса на подобно Леново и го чакам тези дни, но Леновото просто е с поне две обиколки пред другите. Общо взето всички ми завиждат. Не съм го рутвал, с последният фърмуер си е и работи перфектно. Лаунчера също ми харесва ужасно. ГПС-а е брутален. Камерата е добра и софтуера с нея е добър, почти перфектен. Това е. Това си е моят телефон и се надявам да изкарам поне още две години с него без да ми омръзне.
Цитирай

Бях изключително доволен от Z2 Pro. Смених го с LG G4 единствено заради камерата и малко по-компактния размер! Всъщност има доста софтуерни неща от Леново които ми липсват в ЛГ, но... винаги има компромиси с едно за сметка на друго. Това, че няма официално ъп до 6 на никой да не му пука! Аз до последно си бях с версията на софта от май месец. Момчето което ми купи телефона каза, че и той няма да го пипа. От няколко дена имам ОТА до 6 на ЛГ, но все още не съм ъпдейтнал...
Цитирай

Какво толкова го чакате тоя маршал ли генерал ли, все едно св?рки ще почне да ви прави телефона. Аз пък съм си с киткат-а и ни айфон ми трябва ни друг телефон. Перфектен си е отвсякъде просто.
Цитирай

Не е в това въпроса, важното е да има сополи и вопли: Що няма ъпдейт. Има еди къде си, ама не работи камерата, не работи екрана, не работи ... ама е много бърз. Излиза офицален ъпдейт: Мале колко е бавен. Егати цветовете. Егати батерията. Егати звука ... Как да върна старият ... да ге. Smile
Цитирай

Супер е телефончето. Имал съм доста флагове, но за първи път съм истински доволен от смартфон. Не ползвам оригиналния лънчър, но е страшно бърз, не забива, не се саморестартира, не лагва и прави брутални снимки. Имам над сто приложения, а това хич не се отразява на неговата бързина. Батерията е най-хубавото в него. Можеш да го съдереш от тормоз, но в края на деня все ще имаш едни 20-30%. Въобще не искам да го ъпдейтвам по никакъв начин, защото едно нещо, като работи добре, не се пипа!

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай

И аз споделям мнението на г-н Бабанка. Много добър телефон! Аз следвам официалните ъпдейти. С оригиналния лаунчър съм, също много приложения някои от които тежки. От скоро имам и друг телефон, Xiaomi RedMi Note 2 Prime. Супер телефон, ноо, Леново-то го издухва. За мен това е оптималното. Имал съм няколко рестарта от април миналата година и един-два пъти забиване, което се оправи с натискане на старт бутона....и това е. Всичко друго го е казал колегата. Затова сега си мълча и се радвам, като съм го направил основен телефон. Работи и това му е задачата. Хубаво кейсче, стъкло. Толкова. За научни експерименти ползвам Xiaomi-то. Лично мнение- не бих го сменил. Инвестирал съм в два хубави калъфа тип папка, с които става още по-привлекателен. А от всичко най-ми харесва, като стана сутрин и го пипна. Хладно, стоманено усещане, все едно е пистолет. Или острие на меч.

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай

Само да добавя, че ако се бяха постарали малко повече за софтуера от леново този телефон ще "издухва" флагманите и от 2017 - това го заявявам съвсем отговорно и винаги мога да защитя твърдението си с факти!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

е, ще насмогне ли леновото на 64-битови процесори? 
 Аз лично играя доста игри на този телефон, и не съм доволен.  Adreno 330 си поостаря...  но най-големия проблем е софтуера от леново. 
При много игри, често се получава да имам незаредени елементи и графики(това е при лолипоп, при китката не знам, не съм тествал) 
НО, когато съм бил със cyanogenmod или флайма,всичко беше наред!  Поредното доказателство, че Леново не могат да пишат софтуер!
Цитирай

(2015-12-21, 06:55:51)Ивайло69 написа:  От този линк свали версия 143 (най-долу), предполагам ще е архив, резархивираш и слагаш папката (sdfuse) в телефона, в папката трябва да има само един файл .qsb

Изключваш телефона и задържаш бутоните за увеличаване на звука и изключване докато се покаже менюто, със страничните бутони избираш sd update и най-долу в ляво потвърждаваш.

Трябва ли да е с друго рекавъри, при мен с оригиналното не се получава ?  Получи се, вече съм с 4.4.2 но в приложението на фейсбук както в в лолипоп има сривове.  Някакви идеи ? Май си е от телефона, забива само в Фейса !
Цитирай

Нямам фейсбук и не го ползвам приложението, но пробвай с друга версия.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Ох сменям ги всики, стари нови се тая. Само с Фейса има проблеми
Цитирай

Пробвай с Metal от маркета или с Lite версията на приложението. То като цяло доста хора се оплакват от Facebook за Андроид.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай

По принцип с игрите няма забиване, играя час два без забиване, само с фейса имам този проблем. Сега ще пробвам с Lite версията да видим, по-късно ще дам информация. Благодаря !

Със Стария телефон Galaxy s 4 нямах този проблем
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)