Оценете темата:
  • 17 гласа - средно 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

iuly_vn да сега проверих с 1.54 съм. какво трябва да направя. не съм правила нандбекъп на стока.
Цитирай
Аксесоари

А е трябвало. Все още не са за теб тия неща, но явно имаш желание. Единственият вариант за теб, е да инсталираш от тъй нареченото RUU______.exe , но с две условия. Версията му да не е по-ниска от 4.2.2 и да е за същия регион -CID. За сега кажи с кой CID е апарата. Можеш да го видиш в менюто на буутлоудера и е от рода на CID_032 но може и да е различно от това. Това определя региона ти, заради който започна всичко. Тоест заради липсата на БГ. езиков пакет. Като напишеш CID-a ще ти пратя линк с zip и инструкции. Лоша новина е, че засега още няма RUU.exe с което се инсталира през Уиндоус, но има zip който се инсталира с команден ред. Не е трудно.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

iuly_vn

Вчера върнах тела в Германос с установени от мен проблеми: Долу в ляво дисплея ми е по-надолу от самия корпус, а горе в ляво е по на горе и като се погледне отстрани ще кажеш, че е тръгнал да се разлепва, но не е. Имам леко пропукване или шум на звука при слушане на музика или каквото и да е. При входящо обаждане от 10-пъти 3-4-пъти от тях мелодията се чува само от долния говорител, а в останалите и от 2-та без значение каква мп3-ка задавам. Камерата в пълен мрак розовее или лилавее, а не е черно докато при стария ми GSM 3D Evo беше черно. Та според теб дали ще ми оправят проблемите на тази бройка или ще го подменят?
Цитирай

Юли и Кате, понеже този проблем е интересен, с това, че вече е ъпдейтнала до доста висока версия на HBOOT-1.54 без да е направила S-OFF - кажете как ще го решите проблема, за да има информация и тук. Исках пак да попитам, не може ли да се използва NanDroid Backup от Германия, ако неговия CID (HTC__102) е същия, като този в телефона в момента? Нали тези Backup-и имат точно такова предназначение, ако някой ъпдейт до по-висока версия не е добър, да може да се върне на предишна. Не зная дали ще е проблем (би трябвало да си работи, да не е проблем) различния HBOOT, който на телефона вече е доста високата версия 1.54, защото в NanDroid единствено се прави Backup на boot.img, Recovery, /data и /system дяловете.
Да, няма и не се знае дали ще има S-OFF за HBOOT-1.54. Но ако телефона се отключи на www.htcdev.com пак ще може да му се флашва през кабел Recovery, boot.img и Custom ROM. Няма да се реши проблема да стане всичко на български, но и така се живее. Може би ще може да се инсталира кирилица като клавиатура, и това е всичко. Юли, имам ли грешка в разсъжденията, или е така?
Цитирай

Vick написа:Юли и Кате, понеже този проблем е интересен, с това, че вече е ъпдейтнала до доста висока версия на HBOOT-1.54...

Не, не са така нещата. Но тук започнахме нещо съвсем различно от темата. Мисля да направя една тема за тия неща, или някой друг ако иска да я направи, за да са ясни. Ще обясня все пак, защото я започнахме и е важно гледам.
Първо правило е, без S-OFF не може да се свали до по-ниска версия на H-boot и да се инсталира стоков ром с по-ниска версия от текущата.
Второ правило, региона трябва да е същия освен ако нямаме Super CID, но за да получим това стигаме до горното - трябва S-OFF.
Трето правило при One само, е и наличието на ID. За БГ то е PN0710000. Това е важно за работата на радиото и се обозначава в съответния ром с буквите UL за подръжка на n режим на Wi-Fi /One 801n/ или само U. В света има 4 или 5 различни ID и са в група по няколко държави.
Така казано, рома за съответния апарат трябва да е съобразен с горните три неща. Иначе или няма да се инсталира или няма да работи правилно телефона. Последните две правила, важат и за къстъм ромове
За проблема на колежката, след като напише нейния CID ще и пратя и съответният ром, ако държи на стоков. Друго което може да направи тя, е да си инсталира къстъм ром, след като вече е отключила с HTC-dev. Има много къстъм ромове, с БГ меню и т.н. Това ще е най лесно за нея. Вече ако иска оригинален ром, ще и дам линк.

Колкото до нанд бекъп, последният е невъзможен без рут. После, тоя бекъп не записва буутлоудера или казано имиджа който съдържа буутлоудера, радиото CID -а и др. boot.img на рома няма нищо общо с буутлоудера. Тоест ако се направи такъв нандбекъп на различен по версия на буутлоудера телефон, обикновено после има проблем с тъча и др, заради различните драйвери. Така, нандбекъпа трябва да е от същия като нейния апарат. Това касае само One и новите модели HTC, при които вече буутлоудера е в имидж файл заедно с радио и т.н. и заедно със съответните драйвери се инсталира отделно. При инсталиране и на къстъм ром, също отделно трябва дасе префлашне тоя имидж според съответния ром, ако не отговаря за него. Ето защо при нандбекъп, тук има проблеми.
Друго което може да се направи тук, е ако CID-а на колежката е в графа заедно с нашия и ако ID -то е същото, ще и пратя ром с БГ меню. Тоест за нашите телефони.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vasilii-Zaicev написа:iuly_vn

Вчера върнах тела в Германос с установени от мен...

За мелодиите зависи от самите тях. Мисля, че оригиналните при звънене се чуват само от долния говорител. И затова с различни мелодии се бърка. Това е софтуерно. Пропукване се получава от слаб сигнал на GSM обхвата. Пробвай в режим само на GSM и виж дали го има. Махни и отметката на NFC. Дали ще го ремонтират или заменят, не знам. Вече ги пращат в Румъния и Полша, където имат специализиран сервиз и ги ремонтират.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

[note=iuly_vn]Само за инфо: Последните мнения не касаещи пряко темата, ще бъдат изместени в съответната или нова такава. [/note]

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

Още не съм се ъпдейтнал до 4.2.2. Във фейсбука на HTC народа риве, че след него батерията падала по-бързо от преди. Моля за мнения по този въпрос. :whistle:

 
Цитирай

Аз не виждам при мен промяна в живота на батерията. Не мога да цитирам точни данни, но или е като преди, или по-добре, в никакъв случай по-зле.
Цитирай

Макар и с една идея, но според мене, батерията държи по-добре Smile След направен хард ресет, което е нормално при подобна смяна на Сенса и Андроида Smile Обикновено реват тези, които не са направили хард ресет Smile
Цитирай

ДА, батерията се държи добре, а е нормално като не са върнали до заводски да е така. Има качени яко приложения и като хакнат ъпдейта върху старият андроид и става едно разбъркванееее...

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Точно там е и проблема, че правили даже по 1-2 ресета след ъпдейта. :confused:

 
Цитирай

NoMaD написа:Точно там е и проблема, че правили даже по 1-2 ресета след ъпдейта. :confused:
Аз също нямам проблеми с това. Дори мисля, че телефона се държи по-добре с един заряд от преди (въпреки, че това най-вероятно идва от "разработването" на батерията)...
Проблема, от който се опасяваш не е масов и най-вероятно се дължи на потребителски арр`s, които с разните му там push notifications и т.н. товарят батерията. Обзорно няма проблеми с по-бързо падаща батерия след ъпдейта!
Цитирай

Проследих постовете доста назад и се убедих пак в следното. Тези които се оплакват или питат за автономността на телефона след даден ъпдейт, са с телефони закупени преди по-малко от месец. А тия които не се оплакват и посочват, че им държат батериите над денонощие до две и три даже са с апарати над месец. Каква е идеята ли? Ами дайте и време на тая батерия малко. Батерия се разработва около месец, а от практика съм забелязал че дори и два. Чак тогава достига максималният си капацитет. Така, че не смятам да е от ъпдейта, защото смених през два месеца по един телефон Оne, общо три пъти. На предпоследния от преди десетина дни, в края на периода батерията му започна да си издържа до 4 дена с едно и също ползване като през първите седмици. Сега с новия в първите дни издържаше пак ден едва, но вече започва постепенно да се увеличава. Smile

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

Батерията си държи еднакво от 4.1.2 до 4.3. При мен е все около 4 часа дисплей и около 20-на часа стендбай...Правил съм 5+ часа дисплей с ElementalX кернел - със сток 4 е нормално. Съвсем отделен въпрос е кога ще си оправят бакиите с камерата тия леваци от хтц... Всеки нов фърмуер скапва все повече положението при мен, а последния от 4.3 лийка е направо трагедия Big Grin Много бъгава работа - гпу седи на 200 МХз в игри, камерата на тъмно е зле. Добре че е трикстър, та да си сменя човек управлението на цпу и гпу, че ако разчита на фабричните има да гледа слайдшоу... Big Grin
Цитирай

iuly_vn написа:На предпоследния от преди десетина дни, в края на периода батерията му започна да си издържа до 4 дена
Как така 4 дни ? Само на 2G и без синхронизации ?

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Здравейте,
вчера получих малък ъпдейт - 30Mb, и просто си го инсталирах. Днес прочетох в темата за hard reset, който трябвало да се прави след ъпдейти. Аз не съм правила подобно нещо никога и имам въпроси и притеснения. Задължителна ли е въпросната процедурка и няма ли да ми се затрие всичко от телефона с нея? Мисълта ми е, че аз съм обикновен ползвател - на телефона нищо не му е правено(unlock, s-off или каквото и да е от този род), нямам си идея кое как и защо и ме притеснява, че ще зачезнат игри, програми, нива, настройки и подобни. Наложително ли е да си причинявам всичко това? И ако може някаква насока как се прави чудото.
Благодаря предварително
Цитирай

stasy написа:Здравейте,
вчера получих малък ъпдейт - 30Mb, и просто си го инсталирах. Днес прочетох в темата за hard reset..

След такъв малък ъпдейт може и да не се прави ресет. Обикновено се препоръчва при по-голям ъпдейт (преминаване на по-висока версия но ПО) за да може системата да тръгне на чисто. Но ако телефона не забива, всички приложения работят без бъгове, то може и да се мине без него. Да, при ресета се изтриват всички настройки, приложения, снимки и т. н., освен ако не са на карта-памет. А чудото се прави от Настройки => Връщане фабрични настройки.

 
Цитирай

А някой пробвал ли е да използва HTC Backup или Google Backup ? И дали еъзстановяват всичко след хард ресет. За снимки, музика, контакти е ясно и лесно. Има клауд услуги, има гуугъл акоунт, но дали самитр приложения с настройките си могат да бъдат възстановени след използването на тези две backup опции ?

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Някакви идеи дали ще получим 4.3 или директно 4.4 ако това е вярно? Всъшност скоро 5.0 ще има ли?

Iphone 3GS -> HTC EVO 3D -> Iphone 4 -> HTC ONE - Silver
Цитирай

Работи се по 4.3 Smile За 4.4 има време Smile За 5.0 питай шефовете на Гугъл :cheers:
Цитирай

KikyPet написа:Някакви идеи дали ще получим 4.3 или директно 4.4 ако това е вярно? Всъшност скоро 5.0 ще има ли?
5-а едва ли ще видим за този уникат, но да стискаме палци Smile :power:

Htc Legend 2.2 froYo, Samsung Galaxy S Vibrant, Htc One X white 32gb,
Iphone 5. HTC One black, LG G4 32gb+ Kingston microSDHC 128GB
Цитирай

4.3 в края на този месец? :whistle: :whistle:
Дали?
https://www.androidbg.com/android-4-3-fo...this-month
Цитирай

i.stojanov написа:А някой пробвал ли е да използва HTC Backup или Google Backup ? И дали еъзстановяват всичко след хард ресет. За снимки, музика, контакти е ясно и лесно. Има клауд услуги, има гуугъл акоунт, но дали самитр приложения с настройките си могат да бъдат възстановени след използването на тези две backup опции ?
Здрасти колега. Аз наскоро ресторвах от Dropbox. Всичко ми се върна. Имаше си и настройките даже. Но контактите не ги възстановя. Затова по друг начин си ги запази. Също ако си имал свалено кракнато приложение без да си с руут няма да ти го възстанови ако е платено. Дърпа го от гугле магазина. А да музиката май май също ми замина. И сега ме е яд, че имаше няколко стокови парчета от HTC които се изгубиха.
Цитирай

kestena написа:
i.stojanov написа:...?
Здрасти колега. Аз наскоро ресторвах от Dropbox. Всичко ми се върна. Имаше си и настройките даже. Но контактите не ги възстановя. Затова по друг начин си ги запази. Също ако си имал свалено кракнато приложение без да си с руут няма да ти го възстанови ако е платено. Дърпа го от гугле магазина. А да музиката май май също ми замина. И сега ме е яд, че имаше няколко стокови парчета от HTC които се изгубиха.

Контактите се синхронизират с Gmail, няма какво да се притеснява за тях. Музика и снимки и каквото и да е друго мултимедийно съдържание в телефона можеш да си свалиш с кабел. Най-трудоемко за мен е всички приложения да се инсталират наново и да им се направят нужните настройки. Но и смятам, че ако искаш наистина чиста инсталация, то е хубаво да направиш всичко ръчно. Smile

На 4.3 ще пробвам дали работят добре back up-ите. Smile

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Възстановяването на приложенията с данните им дори и за телефони без руут е възможно с чудесната програма Helium! Има безплатен вариант и върши наистина страхотна работа Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)