Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Здравейте! Преди няколко дни получих bluetooth адаптер White ELM327 Super MINI Bluetooth OBD2 от EBAY ,но не мога да го свържа. Иска ми пин въвеждам 1234(опитах с 0000 и 6789) след това Torque открива устройството,избирам го и пак ми иска пин като не приема никой от горепосочените. Устройствата не се свързват и съответно приложението не тръгва. Пробвал съм го на xsara picasso 1.8 2001г и на peugeot 307 1.6 2003г на устройства Alcatel one touch 985 и на sony experia J Дайте съвет аз ли не прява нещо както трябва ,или с устройството има някакъв проблем?
Цитирай
Аксесоари

Ето, тук дори е точно такова устройството - http://www.youtube.com/watch?v=wNHI2zge9QA
След като изпише "Paired", трябва като пуснеш Torque и той сам да си види адаптера.

LG G2, LG Optimus One
Цитирай

Дали не беше 12345 кода, последно и мен ме връткаше на Аудиото, вързах го, но не съм съвсем сигурен с коя комбинация... Със сигурност не са 0000. Smile

пп :cheers:
Проверих, с 1234 се връзва.

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Проблема се оказа се от телефоните. Адаптера не поддържа Android над 4.0 което елиминира Sony experia J ,а другия телефон Alcatel 985 е рутнат и може да съм му изтрил някоя настройка свързана с Bluetooth свързването, защото и към други телефони не се свързва нормално. Пробвах го на един Samsung и се свърза веднага с 1234 , а е пак с Android 2.3.6 така,че ще трябва да му поровя в настройките за да видя какво липсва в моя.
Цитирай

Не е от телефона и версията на Андроид. Вчера успях да го свържа с Sony Xperia Pro с Android 4 (не е рутнат). Просто трябва да направиш телефона видим и тогава да се опитваш да ги свържеш. Пробвах над 20 пъти и все ми даваше грешна парола (1234), но накрая преди да се откажа взе че се свърза и вече няма проблеми Smile. Просто преди всеки опит за връзка изключваш "контакта" на колата и даваш пак на "контакт". След това избираш OBD II от намерените устройства и вкарваш паролата 1234 (за моя е тази). Ако даде грешка в парола/пин пак пробваш и така докато не стане.

При мен на А4/Б7 1.8Т (2005) не се свързва с контролера. Пробвах всички налични протоколи, но ми излиза само напрежението на акумулатора, нищо друго. Четох, че ползвания за моя мотор протокол е KWP SLOW, но няма такъв в самата програма. Мисля да пробвам и с лаптоп със ScanMaster - дано стане. Пробвах с OBDautodoctor lite и OBDScope за симбиан - същата работа, показва само напрежение на акумулатора. С OBDautodoctor lite изобщо не успява да се свърже - дава грешка, че не се инициализира самия скенер/адаптер.

@alexbg67 при теб на кой протокол се свърза аудито?

Пробвах на Тойота Авенсис - работи идеално, но там се връзва по друг протокол.

Nokia 8 Sirocco
ex. Sony Xperia M4 Aqua Dual E2363 (16GB)
ex. Nokia E7-00
ex. Nokia E90 Communicator
ex. Nokia 9210i Communicator
Цитирай

Цитат:@alexbg67 при теб на кой протокол се свърза аудито?
Вальо, сега ще сляза да проверя, но моят е B6 1.8T...

pp

Заповядай:

[Изображение: mu9gv92fwhyq74z4g.jpg][Изображение: m0u1ods6psbmuv04g.jpg]

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

здравейте някои може лида микаже какъв блутут адаптертрябва да си купя за опел зафира '99г. и дали изобщо тази програма става за този модел или има някоя друга

Huawei P10 Lite
Цитирай

Трябва да е ODB I.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

това ще ми свъърши ли работа на зафира '99г
http://www.ebay.co.uk/itm/1-ELM327-OBD2-...1c348b8234
а това ми е буксата в колата

Huawei P10 Lite
Цитирай

Виж 208 му мнение в тази тема и попитай директни колегата какво си е взел.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Някой наясно ли е защо новите версии не минават ауторизацията и излизат?
Цитирай

Тази която съм я постнал работи. Иначе на въпроса прави проверка в Google Play дали има лиценз, и ако няма излиза. Lucky Pachera перфектно се справя с това.
Поздрави
Цитирай

Привет съфорумци,

Прочетох темата и се зарибих доста...
Само че не разбирам какво трябва да си купя. за да мога да следа моментния си разход примерно на колата (Рено Меган 98 1.6 - 90к.с.) от телефона ми (SXT / SXU). Може и някой ако е по-запознат да пишем на лично или скайп.

Благодаря предварително.
Цитирай

В момента я превеждам на БГ Smile може да има неточни места, но смятам с ваша помощ да се оправят по нататък Smile ако не се лъжа файлът с езикът трябва да се качи в папката на вече инсталираната програма. :cheers:
Цитирай

Здравейте някой знае ли какъв блутут адаптер да си закупя за Фиат Типо 93 г. . Изобщо ще тръгне ли на моята кола Smile . Моля помагайте ето и снимка на кабела за компютъра на колата [Изображение: 6492086z.jpg]

Samsung GALAXY S II , MicroSD Samsung 32GB class 10 , JVC Headphones HA-FX1X Xtreme Xplosives Stereo , Bluetooth-Headset Jabra BT2010 , Android I9100XWLSJ 4.1.2 + SpeedMod JB #К5-8 Android
Цитирай

Това не е ОБД2 букса. Мисля, че колите преди 1995 нямат ОБД
Цитирай

Точно така, ако не се лъжа имаш газова нали? Това е буксата за компютъра на газовата Smile
Цитирай

Да имам газова Smile Значи да търся буксата на компютъра на колата на друго място ли ? Благодаря за бързите отговори Smile

Samsung GALAXY S II , MicroSD Samsung 32GB class 10 , JVC Headphones HA-FX1X Xtreme Xplosives Stereo , Bluetooth-Headset Jabra BT2010 , Android I9100XWLSJ 4.1.2 + SpeedMod JB #К5-8 Android
Цитирай

буксата на колата по принцип е около бушоните, но на някои коли е на съвсем други места до пепелникът, под ръчната и др... обаче от 93 колата няма да има такъв стандарт Sad аз дори се разочаровах citroen saxo 2001 s obd2 няма почти никакви сензори и не показва моментният разход... кофти работа
Цитирай

Готов е преводът на програмата,
1. влизате през някакъв файлов мениджър където сте я инсталирали програмата и има папка .torque
2. там поставяте този файл https://app.box.com/s/icsjitis3legyfmu7gkp Smile може да го отворите с ноутпад и да го редактирате там където има грешки или несъответствия при запаметяването избирате да се запише като utf-8 и със същото име, преводът е направен набързо и има нужда от корекция, може да споделяте и на ЛС какво да бъде променено Smile
Цитирай

diorstoyanov написа:Да имам газова Smile Значи да търся буксата на компютъра на колата на друго място ли ? Благодаря за бързите отговори Smile
Точно това ти е буксата за диагностика. На по-старите италиански коли са такива.

LG G2, LG Optimus One
Цитирай

Здр приятели..

Внасям ОБУ 2 устройства, в момента имам наличности... Ако някой има желание да се свърже с мен на лично тук или на 0887208774 Теодор Чакъров...

лек ден и се извинявам за спама.

Alcatel One Touch Idol
Цитирай

Това китайче............. с V1.5 не работи по кан и т.н !Мисля че около 90 лв ми излезе канадската схема ЕЛМ327 от пройзводителя !За тия пари няма как да работи като хората !Безплатен обяд няма колеги ! :wall:
Цитирай

lnd1 написа:Това китайче............. с V1.5 не работи по кан и т.н !Мисля че около 90 лв ми излезе канадската схема ЕЛМ327 от пройзводителя !За тия пари няма как да работи като хората !Безплатен обяд няма колеги ! :wall:


Незнам по какво работи или не но всичко си работи супер... незнам защо даваш такива компетентни мнения...

Alcatel One Touch Idol
Цитирай

Здравейте, имам Пежо Експерт 1,9td (97 г.) - има ли такава букса и ще мога ли ползвам програмата?

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 5 гост(и)