Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows 11 - мнения, въпроси, проблеми, съвети, решения и др.
#51

Аз си го инсталирах ръчно с редактирания файл.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
Аксесоари
#52

Аз си го дръпнах сутринта на служебния лаптоп и му
дадох да се рестартира тази нощ.
Утре и вдругиден съм отпуска и от понеделник го
подпуквам!

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#53

Здравейте,имам една малка молбичка, случайно ако сте попадали на widget-a за времето от windows 10 моля споделете !
Всичко ми харесва във windows 11 но страшно много ми липсва widget-a за времето от windows 10.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#54

Аз го сложих още на същия ден от официалното му излизане, направо си цъкнах Update и се инсталира сам.

За сега има няколко досадни бъга, единия е с MSPaint, другия е че отваря бавно папки, има някакво забавяне като минават от една папка на друга.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#55

Направи му една чиста инсталация .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#56

(2021-11-08, 05:40:29)Compare написа:  Здравейте,имам една малка молбичка, случайно ако сте попадали на widget-a за времето от windows 10 моля споделете !
Всичко ми харесва във windows 11 но страшно много ми липсва  widget-a за времето от windows 10.

В taskbar-а имаш иконка widgets.За да работи иска логване с акаунт на микромеките.Там има widget с времето и настройки за температура,местоположение и големина на приложението,но не можах да го изкарам извън панела за да е видим постоянно.Дефакто ще трябва да отваряш панела с widget-ите за да видиш температурата.
Цитирай
#57

(2021-11-08, 12:22:49)шерлок холмс написа:  В taskbar-а имаш иконка widgets.За да работи иска логване с акаунт на микромеките.Там има widget с времето и настройки за температура,местоположение и големина на приложението,но не можах да го изкарам извън панела за да е видим постоянно.Дефакто ще трябва да отваряш панела с widget-ите за да видиш температурата.

Да, и аз го намерих ,но не е като при windows 10 да си показва времето.
Писах един feedback и на разработчиците който е вграден така да се каже вътре в самият windows 11 но ...!
И сега става, изкарал или там си е и била иконата за времето,не помня, но трябва да се клика на нея за да се види времето.
   

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#58

(2021-11-08, 12:39:15)Compare написа:  Да, и аз го намерих ,но не е като при windows 10 да си показва времето.
Писах един feedback и на разработчиците който е вграден така да се каже вътре в самият windows 11 но ...!
И сега става, изкарал или там си е и била иконата за времето,не помня, но трябва да се клика на нея за да се види времето.

Да.На снимката е 4-тата икона от таскбара ти.Не можах да го изкарам от панела.Може и да има начин ама не ми се рови.Има начин таскбара да се качи отгоре,но се сменя цифра в регистрите.Може след време да натъмънят нещата.
На мен ми заби лаптопа като се опитах да си поиграя с отворени различни неща на 2-desktopa.Явно още имат неща да оправят.....
С чиста инсталация съм.
Цитирай
#59

   
Дааа, явно има доста неща да пооправят.
Сега забелязах няма ми папките на сървъра!
Някой има ли идея как да се покажат ,активирал съм smb 1 също?

(2021-11-08, 12:51:52)шерлок холмс написа:  Да.На снимката е 4-тата икона от таскбара ти.Не можах да го изкарам от панела.Може и да има начин ама не ми се рови.Има начин таскбара да се качи отгоре,но се сменя цифра в регистрите.Може след време да натъмънят нещата.
На мен ми заби лаптопа като се опитах да си поиграя с отворени различни неща на 2-desktopa.Явно още имат неща да оправят.....
С чиста инсталация съм.

Коя е иконата точно ,мога да се пробвам пак да видя как съм е сложил на таскбара?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#60

Уф, това Windows 11 е много недомислено и недоправено (лично мнение). Даже контекстното меню са прецакали, голямо цъкане пада докато си преименуваш файл. Ползвам ABBYY FineReader за PDF, няма такава гавра да си я зададеш по подразбиране. Пък настройките как са Усрали, иди ги търси. Много време отнема почистването, неизброимо количество излишни програми и боклуци наблъскани (добре поне че кортаната и Xbox лесно се махат). Принтер брадър на 2 години модел така и не тръгна сканирането, с печата по жица се оправих, ама в мрежата... 11-ката го вижда и до там, то драйвъри ли не бяха, то псувни ли не бяха. Телеметрията хвърчи още с натискането на копчето на лаптопа, първо праща после изгрява. Точно два дена и се върнах на 10, не можах да го докарам до работно положение. Плюсовете, сравнително малко за сметка на минусите. Ама както е тръгнало и на 11-ката ще трябва да свикваме да го е...
Цитирай
#61

Ще го оправят до година винаги е така
Цитирай
#62

(2021-11-11, 13:31:10)st34 написа:  Принтер брадър на 2 години модел така и не тръгна сканирането, с печата по жица се оправих, ама в мрежата... 11-ката го вижда и до там, то драйвъри ли не бяха, то псувни ли не бяха. 

И аз не можах да подкарам скенера но утре ще се мъча.........Smile

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#63

Колеги, някой пробвал ли е да подкара андроид приложенията, защото четох, че отскоро бета версиите предоставяли такава възможност, обаче не разбрах дали и кога и стабилната версия ще го позволява.
И ако правилно съм разбрах, поне в началото ще може да се ползват ограничен брой приложения от плей стора?
Някой може ли даде инфо по темата, защото мен само това ме блазни да премина от 7-цата на тази версия.
Цитирай
#64

Не съм го пробвал този гайд, но ти може да пробваш и да ни кажеш Smile How to Install Android Apps on Windows 11

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#65

Нещо като инфо реших да вметна ,с Rufus може директно да се направи Bootable USB без TPM и без Secure Boot Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#66

От около 2 седмици съм с него и съм доста доволен . Визуално е по-добре и даже поддържам по-стабилни кадри при COD Cold War отколкото при Windows 10 . Лесно свикнах с менютата (кое къде се намира и т.н.) . Само ме дразни самото меню на десният клик ама и него ще върна като старото както си е . Иначе аз го инсталирах като промених самият regedit за да може да мине check за unsupported CPU (Имам ryzen 5 1600) . После активирах TPM в биоса на моето дъно (AB350M Pro 4) и после с програмата на microsoft update manager (Или нещо подобно беше) го свалих от официалният сайт и бях готов . Имах малко проблеми с ъпдейтването ама като ъпдейтнах BIOS без проблем тръгна . Без ъпдейта на биоса ми даваше един и същ ерор ! Затова си ъпдейтвайте биоса ако не сте го ъпдейтвали като мене (бях на супер стара версия ... не бях го ъпдейтвал изобщо за 3 години) .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#67

Старото контекстно меню/десен бутон на мишката се връща много лесно с https://winaero.com/winaero-tweaker/ .Има и други благинки в програмката.Другият вариант е с бърникане в регистрите.
Цитирай
#68

(2021-11-16, 15:17:50)dudi4ek написа:  Старото контекстно меню/десен бутон на мишката се връща много лесно с https://winaero.com/winaero-tweaker/ .Има и други благинки в програмката.Другият вариант е с бърникане в регистрите.
Щях да го променям чрез регистрите ама това свърши работата . Бързо и лесно . Мерси колега . Жив и здрав !  Storstark

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#69

А нещо подобно без да бърникам в регистъра да има за "групирането" на пуснатите програми в таскбара?
Цитирай
#70

Искам да попитам рано ли е за покупка на лаптоп с Уиндоус 11? Моят първи (и последен Wink ) Acer е доста бавен, но предполагам може да изкара още една година. Много ми допадат промените в интерфейса в 11-ката спрямо 10-ката, която така и не мога да започна да харесвам, а няма смисъл да ъпгрейдвам към 11 лаптоп от 2017-та, който и на 10 е бавен. По личен опит от преди предполагам, че почти през цялата първа половина на следващата година ще се установявят детските бъгове. Да го взема сега или да чакам намаленията догодина по това време? Visslar

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#71

Не бързай с 11, има какво да се желае още. Моят е от 2016 и си е пушка на 10.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#72

МС обикновено с времето си доомазват отрочетата, така че никой не може да каже , как ще е след година...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#73

Здравейте,имам въпросче касаещо темата Wallpapper на Desktop.
Целта ми е да намеря името на снимката, или по скоро данните от снимката за да се намери после и самата снимка!
Да обясня по някакъв друг начин малко по разбрано :
Искам да намеря снимката от Desktopа за да си направя ето такава чаша https://de.aliexpress.com/item/329590923...2e0eHM00JI
Някой може ли да помогне?

P.S.
Хихи ,съвсем случайно намерих нужната снимка !

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#74

Джентълмени..леко се обърках,аз съм със статут за доживотен тестер на Макрософт,като пролетното обновяване на Матрицата трябваше да е вчера.Редмънт ,Вирджиния мълчат като е паднала бомба,80% от разработения алгоритъм е работа именно на нас,тестерите,като после просто са подредили пасианса,но но обновяването липсва,технтата м........а!Някой случайно да се е натъкнал на някакво инфо по случая-някъде "кораба е пробит" или явно заседнал!?
Цитирай
#75

Много странен проблем на лаптопа с wi-fi.
На телефона и на телевизора wifi сигнала е пълен, докато при лаптопа, има wifi, но сигнала е минимум, там чертичките са празни, дори и една няма и след няколко минути има сигнал и се разкача. Но аз съм го дал на автоматично свързване и тръгва пак.
Смених да видя на друг доставчик, дали ще прави така и пак го прави, после пак на моя и същото, не знам защо, за пръв път ми се случва.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)