Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola Edge 20 - лични впечатления и коментари.
#51

По първият ти въпрос ми се струва нормално да е така,
защото не е необходимо да е отключен телефона за да проведеш разговор.
Примерно като ти звъннат, вдигаш и след приключване телефона си е заключен.
По вторият ти въпрос има вариант да увеличаваш всичко поотделно.
Влез в настройки на Звук и вибриране
и след това в Различни нива на звука
там активирай функцията и си готов
Цитирай
Аксесоари
#52

Искам да попитам, някой знае ли за това 5G.. Пише че щяло да е активно след епдейт от производител? Сега си ми показва 4G
Цитирай
#53

Ъпдейта май е свързан и с мобилният оператор
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Ivailopetrov
Цитирай
#54

(2021-11-12, 09:12:32)solo5 написа:  Ъпдейта май е свързан и с мобилният оператор

Не ми се вярва. Получавал съм пачове на телефон с извадена SIM.
Цитирай
#55

Говоря за ъпдейта за 5G, който чака Ivailopetrov
Цитирай
#56

Звънях на оператор казаха да следя в сайта на Моторола.. Пълна глупост
Цитирай
#57

Пиши на Моторола, да научиш от извора
Кол центъра на оператора не ги натоварвай с такива сложни въпроси :-)))))
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#58

Наскоро закупих бройка Motorola Edge 20, втора ръка. По думите на собственика, е закупен от Теленор на 17.09, и не бил уж използван, заради наличен друг смартфон.
Устройството беше за мой роднина, на който го препоръчах. Докарахме прилична цена с доставка от 630 лв.
На следващите дни, какво ми съобщава:
1. Опреснителна честота от 144 Hz, не му допада - екрана замръзва, тъча не реагира, клавиатурата също. На 60 Hz си работел идеално.
2. Сензора за близост, не работи - дали е поради поставен протектор на екрана, дали е хардуерен проблем, не е ясно още.
На хардуерен тест не реагира като работещ.
Ще разберем в понеделник, какво ще кажат, отговорните за гаранция, или представителството на Моторола.

Като цяло му допада, но за мен лично са странни двата проблема.

Дали и при други е същото положение с 144 Hz, и някой дали има проблем със сензор за близост?

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#59

Резетна ли го като го получихте?
Фолиото може да пречи на сензора за близост, само ако е поставено върху него
Ако е изрязано не би трябвало да има проблем. Но пък може да има някаква настройка
Цитирай
#60

Той беше ресетнат.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#61

(2021-11-14, 18:08:40)pacemaiker написа:  Наскоро закупих бройка Motorola Edge 20, втора ръка. По думите на собственика, е закупен от Теленор на 17.09, и не бил уж използван, заради наличен друг смартфон.
Устройството беше за мой роднина, на който го препоръчах. Докарахме прилична цена с доставка от 630 лв.
На следващите дни, какво ми съобщава:
1. Опреснителна честота от 144 Hz, не му допада - екрана замръзва, тъча не реагира, клавиатурата също. На 60 Hz си работел идеално.
2. Сензора за близост, не работи - дали е поради поставен протектор на екрана, дали е хардуерен проблем, не е ясно още.
На хардуерен тест не реагира като работещ.
Ще разберем в понеделник, какво ще кажат, отговорните за гаранция, или представителството на Моторола.

Като цяло му допада, но за мен лично са странни двата проблема.

Дали и при други е същото положение с 144 Hz, и някой дали има проблем със сензор за близост?

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
При мен няма такива проблеми
Цитирай
#62

(2021-11-15, 10:00:32)Ivailopetrov написа:  При мен няма такива проблеми
Нито с опресняването, нито със сензора за близост?

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#63

(2021-11-15, 10:19:44)pacemaiker написа:  Нито с опресняването, нито със сензора за близост?

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk

Да, а ти какво имаш предвид с това че сензора не работи?
Цитирай
#64

(2021-11-15, 10:30:11)Ivailopetrov написа:  Да, а ти какво имаш предвид с това че сензора не работи?
Не се изключва екрана при разговор. На хардуерен тест, не реагира като работещ.

А с 144 Hz опресняване, как реагира дисплея - всичко ли е нормално?

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#65

Направи му хард ресет и ако не се оправи и решиш да се занимаваш със гаранционно обслужване се обади на сервиза направо, като прескочиш магазин/оператор. Булграм бяха официални на Моторола, но все пак си виж какво пише в гаранционната карта. Ако си при Булграм, имат хубава система. При гаранционен телефон те пускат заявка за куриер и той идва на място да го вземе. След това те ще ти изпратят номер, за да си проверяваш статуса в сайта ми. Когато е готов ще ти го върнат пак за тяхна сметка
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#66

Да, натам отива положението. Предишният собственик твърди, че не е знаел за проблемите. Дано е вярно. Жалко, не очаквах, че смартфон на Моторола ще има такива проблеми, явно куца бройка.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#67

Всичко може да е. Докато не го видят в сервиз няма как да знаеш.
Може да го префлашнат, ако е нещо със софта.
А ако е някой фабричен проблем или ще го оправят или ще го заменят
Цитирай
#68

Не е в мен телефона. Роднината да си се занимава. По-странно ми е, как продавача не го бил разбрал това. От 17.09 до 07.11, да не е пробван и да забележи, че 144 Hz опресняването прави проблеми.
Не знам защо в България хората все крият. Да си го кажат, пък купувача ще си прецени, дали му е ок да го вземе. Вероятно ще падне цената за продажба, но това е очаквано.
Ще видим, какво ще излезе от историята.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#69

Сагата се разреши. Неподходящ протектор за екран. Да си знаят бъдещи ползватели.

Сега всичко работи нормално.


Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#70

Съвсем в реда на нещата
Аз не съм фен на протекторите през последните години.
Ако не е фабричен, шанса да направи подобен проблем е много голям
Цитирай
#71

Не е фабричен, но се оказва, че в редовите магазини за аксесоари не се откриваше протектор. Добре, че са братята китайци в България, та предложиха добър вариант. Сега всичко си работи идеално.
Сензора за близост използва и камерата за селфи явно, защото старият протектор я покриваше, и имаше неработещ вариант.
Тъч екрана не реагираше адекватно със старият протектор на 144 Hz, сега вече всичко е нормално с нов протектор.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#72

Ето и продавачът не те е излъгал, като е казал, че не е знаел за проблемите.
Цитирай
#73

(2021-11-20, 20:02:58)Victormihov написа:  Ето и продавачът не те е излъгал, като е казал, че не е знаел за проблемите.
Извиних се на продавача. Но все пак този протектор бил поставен в Telenor, уж бил тестван телефона и т.н..
Нямаше как да зная, че един протектор, който уж бил добър, създава толкова съществени проблеми.


Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#74

(2021-11-19, 18:41:11)pacemaiker написа:  Сагата се разреши. Неподходящ протектор за екран. Да си знаят бъдещи ползватели.

Сега всичко работи нормално.


Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Може ли да споделиш какъв протектор сложи,че аз имам подобни проблеми с Moto g60
Цитирай
#75

(2021-11-22, 09:42:59)ico_3 написа:  Може ли да споделиш какъв протектор сложи,че аз имам подобни проблеми с Moto g60
Има едни китайци в Skycity търговски център, на първия етаж. Там има повечко избор, дори за Motorola. Трудно иначе се намират аксесоари по физическите магазини

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)