Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон с чист андроид до към 500 лв
#1

Как са нокиите като качество в днешно време?
Нещо друго да препоръчате с чист андроид?

Android Huawei P30
Цитирай
Аксесоари
#2

Като за днешно време не са кой знае какво. Бих се спрял на OnePlus Nord N10 5G или на някоя Motorola, G60 например.

 
Цитирай
#3

Motorola G60 е нелош вариант.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#4

До чистият андроид, освен пикселите, най-много се доближават Моторола, Нокия, OnePlus и с някои уговорки Realme. Всички изброени имат доста прилични варианти около тази цена. Някаква конкретика кое е приоритет (камера, батерия, размери и.т.н.), нов/втора ръка и откъде ще се купува?

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#5

Нов. Ще се преподписва договор към А1 или ще се преминава към вива. Ако има вариант ще се взима от там, ако не от магазин.
Не знам защо във вива ми предлагат моторола Е20 и Е40, питам за друг, отговарят ми, че Е40 бил супер. А и в сайта им виждам малък избор.

Не държа 100% процента на чист андроид

Android Huawei P30
Цитирай
#6

На какъв план ще се преподписва, за да можем да видим как стоят ценово офертите в сайтовете
Макар че ако е план до 25лв на месец ми се струва че цените са равни или дори по-високи от пазарните
Цитирай
#7

Под 25 е. За 20 лв (-2 = 18) с неограничени минути и 6000МВ. Което го виждам и в сайта и ми го предлагаха и началото на годината (тогава не преподписах). С тази разлика, че тогава беше за 19 лв, с отстътка 1 лв при онлайн плащане, а сега е 20 с -2лв.
Тогава ми предлагаха и за 17 (-1 = 16 лв) неограничени и 3500 МВ. Сега не ми го предлагат.
При вива ми предложиха 19 лв (-1 = 18) неограничени минути и 100МВ интернет. При плащане онлайн -1 лв и + 2000МВ (месечно). При А1 бонус мегабайти разбрах, че са еднократно.
Интернет не се търси, хубаво е да има примерно 2000МВ. Ако се минава към вива ще е с идея, че някога напред в далечното бъдеще ще се комбинира с интернет със сим карта през рутер. Т.к. А1 се представят малко по-зле на мястото, където ще се използва.

Пример за цени А1 - Нокиа 1.4 ми го предлагат на 110лв, а Х10 на 410лв.
Има и някакви А1 алфа, но нещо съм скептично настроен към неизвестен китайски телефон, брандиран като А1.

От предложените по-горе Motorola G60 идва малко големичък с 6,8".

Android Huawei P30
Цитирай
#8

За месечен план под 20лв съм почти сигурен че цените на устройствата ще са на цени над пазарните.
Затова не се учудвай че ти предлагат само Е20 и Е40 като устройства
От изброените от теб устройства ми се струва че предложението за Moto g60 е най-удачно
Ако ти влиза в бюджета, сега е на 399лв в Технополис
Преминаване от един оператор към друг си е приключение и не винаги минава съвсем гладко
По принцип нито един оператор не е топ във всичко
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
#9

(2021-11-05, 12:54:49)solo5 написа:  По принцип нито един оператор не е топ във всичко

Какво мислите за Motorola G60 дали ще прави хубави снимки вечер?
Цитирай
#10

(2021-11-05, 12:54:49)solo5 написа:  Преминаване от един оператор към друг си е приключение и не винаги минава съвсем гладко

Какво имаш предвид?
Преди време пренасях един номер и заедно с пренасянето сменихме и титуляра на номера. Всичко мина както ми обясниха.

Android Huawei P30
Цитирай
#11

(2021-11-05, 13:56:38)TheWalking написа:  Какво мислите за Motorola G60 дали ще прави хубави снимки вечер?

Вечерните снимки понякога са проблем и за флагманите, но мисля че ще има читава камера и би трябвало в ценовия клас до 400лв да е сред най-добрите. Аз лично съм доволен от камерата на G9 Plus, а камерата на G60 на хартия излиза да е по-добра. Разходи се до Технополис и го виж

(2021-11-05, 14:39:39)orelcho написа:  Какво имаш предвид?
Преди време пренасях един номер и заедно с пренасянето сменихме и титуляра на номера. Всичко мина както ми обясниха.

Понякога има непредвидени спънки. Като цяло зависи от много фактори
Аз например докато мигрирам SIM от Виваком към А1 се изприщих
Беше вързана на тройна услуга, която изтичаше
Направиха ме на див петел
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • orelcho, TheWalking
Цитирай
#12

Стоковата камера на G60 едва ли ще прави феноменални снимки вечер. На този модел са пропуснали да му сложат по-отворена бленда. Но пък с GCam нещата могат да се променят драстично в положителна посока.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#13

Колко отворена бленда трябва да е според теб?
f1.8 си е достатъчна. На S21 Ultra също е толкова
За нощни снимки трябва голям сензор
1/1.52" си е сензор без аналог при телефон от 400лв
За справка при S21 Ultra е 1/1.33", което е много по-добре
В повечето телефони среден клас, матрицата варира от 1/1.73" до 1/2"
Когато започнат да слагат 1" матрици масово в телефоните, снимките ще се подобрят значително
Много хора искат да правят снимки в сумрак на хора и движещи обекти без значение
от разстоянието на обектите. Това без помощна светлина няма как да се получи
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • droid_sense, TheWalking
Цитирай
#14

f1.8 е достатъчна, ама не е f1.8, а f1.9. И хубавия сензор са го комбинирали с не толкова хубав пиксел. За парите си е хубав телефона, затова го и предложих. Но не е и нещо феноменално. С GCam и без да осветява ще прави добре осветени снимки.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#15

Между f1.8 и f1.9 няма кой знае каква разлика
А големината на пиксела зависи от съотношението големината на матрицата и броя на мегапикселите
За да не сравнявам с други марки ще кажа, че големината на матрицата, броя на мегапикселите
и големината на пиксела в Moto G60 са равни на тези в Moto Edge 20 Pro
Цитирай
#16

...И като са повече мегапикселите, пиксела идва малък...затова се гледат повече блендата, сензора и пиксела, а не толкова мегапикселите. Не може да блесне големия сензор с толкова голям брой мегапиксели, което се и очаква от телефон от този клас. Сравнението не говори добре за Edge 20 Pro. Камерите са им наистина доста сходни.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#17

Най-важна е големината на матрицата
Затова гледай нея, пък дори камерата да е 12 мегапиксела
При фотоапаратите и обективите са важни, но тук светлосилата е малко бошлаф работа
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
#18

Телефон още не е избран. В крайна сметка се преминава към търсене на телефон с бутони.
Номерът вече е пренесен без проблеми.

Android Huawei P30
Цитирай
#19

(2021-11-19, 08:42:58)orelcho написа:  В крайна сметка се преминава към търсене на телефон с бутони

Nokia 800 Tough е добър работен кон
Цитирай
#20

Погледнах го в нета, и още няколко модела. Оказа се, че повечето модели са представени предишни години, a се продават нови (например nokia 230 - 2015г). За момента пак съм на изчакване (200 лв за телефон, пък и гледах едно ревю, бяха разочаровани от камерата /то пък и една камера, ама все пак/). Дал съм да се използва един старт самсунг с тъч a1 2017. Но ми мрънкат, че бил голям.

Android Huawei P30
Цитирай
#21

Не знам какви очаквания може да имаш от камерата на телефон с копчета
Има ги колкото да не е без хич
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
#22

Гледах някакво ревю и казаха за снимките, че били отвратителни. Все пак правейки ревю на такъв телефон трябва да се има предвид, че няма да се сравняват с флагман... но повече не съм задълбавал.
Ако се стигне до взимане на такъв с копчета съм се насочил към 230 или 800.

Android Huawei P30
Цитирай
#23

(2021-11-20, 21:50:34)orelcho написа:  Ако се стигне до взимане на такъв с копчета съм се насочил към 230 или 800.

Какво е това 230 или 800.
Цитирай
#24

Nokia
Цитирай
#25

Тогава съм твърдо за Nokia 800 Tough.
Най-малкото за това, че има 4G, докато Nokia 230 e само с 3G
Отделно Nokia 800 е с по-голяма батерия, повече RAM
и корпуса му ще издържи на много по-голямо натоварване.

Nokia 230 vs Nokia 800 Tough
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)