Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

слаб обхват S7
#1

здравейте! помагайте колеги. купих телефона от бг но е от тези (refurbished внесен от чужбина) . всичко работи идеално, но обхвата му е по-слаб от нормално. примерно там където съм имал почти пълен 4G  сега превключва между 3G и 4G. пътувах през проход скоро където не съм имал проблем с телефонията а с новия апарат често нямах обхват.

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай
Аксесоари
#2

Туй да не е някаква реплика? Я го виж по имеи

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#3

не е реплика! телефона си е оригинален но е 930S а това "S" доколкото разбрах е за азиатския пазар но си поддържа нашите честоти

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай
#4

Колега сам си си отговорил-за азиатския пазар е.Има малка разлика в честоти и ако няма хардуерен проблем телефона,от там идва и слабия обхват.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#5

Смяна на антена или софтуерно трябва да се пипне?

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай
#6

(2022-02-09, 12:35:56)zevsa написа:  Смяна на антена или софтуерно трябва да се пипне?

Преинсталирай го смени му CSC и модема

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#7

(2022-02-09, 23:31:57)rado__8 написа:  Преинсталирай го смени му CSC и модема

не разбирам какво е това csc. би ли разяснил малко по-подробно

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай
#8

CSC (Consumer Software Customization) - персонализиран потребителския софтуер, той определя функциите, които устройството с Android получава според географското му местоположение и региона, където се ползва. Иначе казано CSC всъщност означава код на държавата.

 
Цитирай
#9

И на S20 plus обхватът е шит. По- скоро е до марката. Едвам се провеждат разговори. Няма значка дали е Вива, А2 и тн

[Изображение: Screenshot-20220210-212459-One-UI-Home.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#10

Имах същия до скоро (s7) но закупен от технополис. Наистина и стария не беше с много добър обхват но от този значително се усеща разликата. Даже се чудя дали ако взема "дъното" от стария и го сложа в 930S ще пожъна успех. Дали би се нарушила комуникацията с останалите компоненти? Какво мислите?

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай
#11

Познавам човек, който лятото 2016 му бяха донесли същия от Корея (за SK Telecom е), след седмица го даде в няколко сервиза и всички му отговориха, че няма начин да го направят да работи по-добре в нашите мрежи (тъкмо бе тръгнало 4Gто в България).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#12

А дали ще пасне платката от стария ми телефон на корейския? Дали са еднакви "шаситата"

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай
#13

смених дънните платки и се получи като пасване но моята от стария телефон често при работа замръзва екрана и се рестартира телефона(това е проблем от преди но си мислех че е заради старата батерия понеже беше за смяна). върнах си платката която си беше на новия телефон. гледах в gsmarena и пише че за всички модели на S7 честотите са еднакви но аз все още имам сравнително лош обхват. гледах някакви флашвания на 930S към 930F но не знам дали ще се подобри обхвата. за мен няма проблем коя платка ще е на телефона а искам да работи така че ако има начин и старата да се поправи лесно ще е супер.мога да си я сложа пак,вече се ошлайфах с този модел Smile

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай
#14

Не флашвай нещо което не е S модела щото ще останеш без телефон.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • zevsa
Цитирай
#15

ами мисля този 930S да пробвам но не знам дали ще се оправи обхвата, иначе телефона си работи страхотно. не съм правил такова нещо досега и ми е като краен вариант. ако се сещате какво мога да пробвам да видя дали проблема е софтуерен или хардуерен ще стане ясно

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай
#16

Пропуснах да кажа че и услугата VoLTE я нямам на новия апарат а на стария си ползвах

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)