Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Приложение за проследяване на бюджета
#1

Здравейте! 

Някой има ли представа дали има приложение, което да се следи един семеен бюджет? Става въпрос за апликация с която следиш семейния бюджет, но с няколко екстри - да може да се вкара примерно банкова карта от българска банка и да може да се сподели с половинката. Идеята на това да се свържем с банковата карта през банката е да не се вкарват ръчно всяко плащане което правим, а да е автоматично тъй като това ще улесни доста използването на апликацията, а ако трябва да съм честен и ще я направи използваема. Играл съм я тази игра няколко пъти и често в един момент спирам да я използвам защото не успявам да вкарам всичките покупки ръчно, които правя, в приложението.  Visslar

Бих се радвал ако някой от вас ползва такова приложение, да сподели някаква обратна връзка. Благодаря ви предварително!

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black  
Apple AirPods Pro 2nd Generation
Цитирай
Аксесоари
#2

Всички движения по картата ти ги има в съответното приложение на банката, както и на сайтовете им. Т. нар. мобилно банкиране
Цитирай
#3

(2022-07-26, 16:22:54)vaso22 написа:  Всички движения по картата ти ги има в съответното приложение на банката, както и на сайтовете им. Т. нар. мобилно банкиране

Да, това не е невъзможно, но искам като цяло общия бюджет да се анализира - приходи, разходи, пари в брой и плащане в брой, по карта и т.н. Всичко, от-до! Иначе това с банката не е лошо ама примерно аз съм на ДСК и там е малко трудно това защото има разлика между интернет банкиране и мобилно банкиране. Съответно дадени транзакции не се виждат при определени филтри и трябва да се сменяват, което е кофти. Затова ми трябва определено приложение, което да върши тези неща вместо мен.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black  
Apple AirPods Pro 2nd Generation
Цитирай
#4

Освен това не мисля че е много добре да си споделяш данните за картата с някакво си приложение
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#5

(2022-07-26, 16:56:09)vaso22 написа:  Освен това не мисля че е много добре да си споделяш данните за картата с някакво си приложение

Оценявам загрижеността Ви, но това не ме притеснява. В крайна сметка аз гледам приложения, които са световноизвестни, гледам отзиви и т.н, тоест свеждам до минимум възможността някой да злоупотреби с данните ми. Използват се банк левъл енкрипшъни и други защитни механизми, т.е няма нужда от притеснение. А сега към приложението - за момента съм се спрял на YNAB, но не работят с български банки, ще трябва ръчно да вкарвам информацията. Другото което е особено е, че ми се вижда доста сложно настройването на програмата и трябва много много цъкане за да се разбере като цяло и философията му.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black  
Apple AirPods Pro 2nd Generation
Цитирай
#6

На бившата райфайзен банк сегашна KBC мобилното приложение има тази функция. Дава приходи разходи като проценти и статистика.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#7

(2022-07-26, 15:53:23)bobbymarinovv написа:  Някой има ли представа дали има приложение, което да се следи един семеен бюджет?..
Тествай за тази цел YNAB, CoinKeeper, Toshl, Alzex Finance или Cash Organizer. Дано свършат работа. Успех в избора!

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • bobbymarinovv, jhoro
Цитирай
#8

(2022-07-26, 19:27:51)NoMaD написа:  Тествай за тази цел YNAB, CoinKeeper, Toshl, Alzex Finance или Cash Organizer. Дано свършат работа. Успех в избора!

Единствения недостатък на YNAB който виждам лично аз за момента е, че няма синхронизация на картата с банката. За жалост български банки там не фигурират, но пък за сметка на това има всичко останало включително и финансови обучения и термини свързани с идеята за създаване на бюджет. Най-вероятно ще остана с него, но за всеки случай ако може не заключвайте все още темата да чуем и други хора ако могат да споделят техния опит какъв е.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black  
Apple AirPods Pro 2nd Generation
Цитирай
#9

(2022-07-26, 18:52:59)gazibarev написа:  На бившата райфайзен банк сегашна KBC мобилното приложение има тази функция. Дава приходи разходи като проценти и статистика.

Вярно - доста добре изглежда и дава подробна информация. По групи и разбивки.

Малката подробност е, че няма как да индивидуализира касовите плащания. Ще се виждат само тегленията на АТМ.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#10

(2022-07-26, 20:13:28)jhoro написа:  Вярно - доста добре изглежда и дава подробна информация. По групи и разбивки.

Малката подробност е, че няма как да индивидуализира касовите плащания. Ще се виждат само тегленията на АТМ.

Тази екстра ще е супер и в полза на клиентите на КВС, но за мен специално няма как да бъде полезна защото съм клиент на друга банка. Хубаво донякъде е, че банките лека полека се преориентират и работят в такъв тип насока защото тези екстри биха се използвали доста от клиентите. Все повече и повече хора започват да мислят в насока бюджетиране и планиране на разходите и търсят приложения с които да си помагат. Стига толкова смятане в тефтерите, не че е лошо, но сме в 21ви век вече.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black  
Apple AirPods Pro 2nd Generation
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobbymarinovv за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#11

Spendee ползвам и аз и доста приятели от години вече - отлично е. Може да се върже банкова сметка - не съм го правил, действам ръчно 2 пъти месечно и нанасям разходите от кредитната карта в приложението.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • bobbymarinovv
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)