Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi 12T/12T Pro - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: Fe-OZwt-CXw-AI6n2h.jpg]

Серията Xiaomi 12T предлага CrystalRes AMOLED дисплей с размер 6,67' и e подсилен от интелигентни функции като AdaptiveSync, която динамично регулира честотата на опресняване, която се променя спрямо съдържанието между няколко стойности - 30 Hz, 60 Hz, 90 Hz и 120 Hz. Поддържа се Adaptive HDR и Adaptive Reading mode. Екранът е защитен със закаленото стъкло Gorilla Glass 5.
Xiaomi 12T е изграден върху чипсета на MediaTek – MediaTek Dimensity 8100-Ultra и е напълно обновен, с изцяло нова структура на графичния процесор, като увеличава производителността и енергийната ефективност с до 30% в сравнение с предшественика си и е оборудван с 8 GB  RAM и до 256 GB флаш памет.
Xiaomi 12T Pro се базира на топ-чипа Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 и е оборудван с до 12 GB RAM и до 256 GB флаш памет.
И двата флагмана от серията Xiaomi 12T разполагат с камери от професионален клас. Основният троен модул Xiaomi 12T предлага камери: 108MP основна камера от професионален клас, 8MP ултраширокоъгълна камера и 2MP макрокамера. Отличните възможности за работа при слаба осветеност осигуряват ясни и чисти снимки дори в обстановка с по-слаба светлина. За селфи камерата са заделени 20 MP.
Xiaomi 12T Pro е  е първият модел на Xiaomi и един от първите в света с 200 МР основна камера, която поддържа и 200 MP Xiaomi ProCut - функция, която може автоматично да изреже до 5 отделни снимки от един 200 МР кадър. Оптиката включва осем лещи плюс система за оптична стабилизация на изображението. Втората камера е с 8 МР сензор и ултраширок обхват от 120 градуса, а третата е 2 МР макрокамера. Разделителната способност на предната камера е 20 МР.  
И двата телефона са с голяма батерия от 5000 mAh, разполагат със 120W HyperCharge, предлагат невероятен живот на батерията дори сред флагманите на Xiaomi, както и изключително бързо зареждане, а зарядното е включено в комплекта.
Налице са стерео говорители със звук, настроен от harman/kardon, както и с поддръжка на Dolby Atmos. Няма 3.5 мм жак, но пък в горната част е запазен инфрачервеният порт. Серията няма висока защита от прах и вода и се предлага в три цвята: Black, Silver, Blue. Двата модела работят с MIUI 13 на базата на Android 12 и идват с обещание за 3 основни ъпгрейда на Android и 4 години на регулярни пачове за сигурност.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Цитат от gsmarena  "It's worth noting that the panel uses 1920Hz frequency PWM dimming, which is unusually high for an OLED, and might be a boon for someone who is bothered by the relatively low usual OLED dimming frequency of 500-800Hz".

Горецитираното е най-интересното в това устройство.
Цитирай
#3

Ето го и камера ревюто на Pro, всъщност основният модул няма особено лаг, което е много добре. Може би се дължи на хубавият процесор, който е най-доброто нещо в този телефон.


S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#4

Само дето отново от кутията грее ,като печка . Не се научиха как да си охлаждат телефоните.

Sent from моя китайчок Realme GT2 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#5

Продажбата на серията започват от 13 октомври, като цената на Xiaomi 12T ще започва от 599 евро, а Xiaomi 12T Pro ще се предлага на цена от 749 евро.

https://www.mi.com/global/discover/article?id=2786

 
Цитирай
#6

Xiaomi 12T Pro е първия глобален модел на производителя с поддръжка на eSIM. И във връзка с това брандът публикува списък на европейските оператори, които ще поддържат въпросната опция в новия флагман на Xiaomi.

[Изображение: Xiaomi12-TPro-ESIM-large.png]

Източник

 
Цитирай
#7

Къде видя, че е грее? 888 също се води горещ, но имах 11T Pro и не е грял в нито един момомент.

Харесват ми новите модели, честно казано T серията винаги ми е харесвала при тях. Единствено можеше това 2MP макро да беше 5MP от миналата година, 11-ката прави много хубави макро снимки и 5MP е по-сносна резолюция, с тия 2MP е просто запълване на пространство....

Стъклото също е Downgrade - имахме Victus миналата година, но съдейки по Victus Plus на S22 - все тая как се казва маймуната, всички се драскат еднакво и само цифрата им е различна. Ползвам го без протектор и вече на трети месец имам леки драскотинки под лампа. Уж Victus Plus, уж такова и онакова... на баба им хвърчилото. Та все тая от цифрата на маймуната, един дол стъкла са - без протектор не струват.

200-та MP от сравненията , които гледам се представят на ниво и са доста по-добри от варианта при Motorola (Edge 30 Ultra), не че съм очаквал lenovo да седнат да напишат кадърен софтуер за камерата де. Новия Infinix Zero Ultra също е с този сензор, но не съм гледал сравнения.

Доста добро представяне при това още с първия софтуер, а се надявам китайците да подобрят още повече работата на сензора, има възможност - HP1 се оказа доста по-добър от спънатите HM боклуци (за мен са такива, извинете) и дори надмина очакванията ми.

Иначе стандартния 12 е с HM6 - нов в семейството недъгави с висока резолюция, при нощните гледам е трагичен като останалите, видеа не съм му гледал, че ще ме хване яд. HM сензори и видео е страшна простотия.
Цитирай
#8

(2022-10-08, 21:01:47)Ivanov_1994 написа:  ...
Харесват ми новите модели, честно казано T серията винаги ми е харесвала при тях. Единствено можеше това 2MP макро да беше 5MP от миналата година, 11-ката прави много хубави макро снимки и 5MP е по-сносна резолюция, с тия 2MP е просто запълване на пространство....

...

Може да се изненадаш приятно. Аз си помислих същото, като сравнявах Xiaomi 12 Lite с Xiaomi 11 Lite 5G NE. Миналогодишният модел е с 5MP (telephoto macro) и снимането с телефона беше катастрофа за мен - нямам предвид макрото, а изобщо. Сега новият Xiaomi 12 Lite снима превъзходно, а на макро с 2MP камера е невероятен! Скри ми шапката - общо взето нямах намерение и да пробвам, но добре, че го тествах. Качила съм снимки в темата за телефона.

Резолюцията не е чак толкова важна, може сензорът да е по-голям или да е подобрен софтуера, който обработва сигналите. Надявам се и тук изненадата да е приятна - скоро ще разберем Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#9

Продажбата на серията смартфони 12T тук ще започне на 15 октомври, като устройствата ще се предлагат в комплект със слушалки Redmi Buds 3 Pro и с 6 месеца гаранция на дисплея. Що се отнася до цената Xiaomi 12T Pro ще се предлага на цена от 1459 лв за версията с 8/128GB памет, a 12T ще струва от 1169 лв за същата конфигурация.
[Изображение: ccda9b2129e56c71eaa39eae53a1a1d7-Generic.jpg]

 
Цитирай
#10

Xiaomi 12T Pro - Обзор

 
Цитирай
#11

Про моделът не грее при нормално ползване и снимане - на снимки и клипове. При интензивно натоварване в т.ч. гейминг не съм тествала.

П.П. Добавям и цените:

Xiaomi 12T Pro се предлага в три варианта на препоръчителни цени:
8GB+128GB – 1459 лв.
8GB+256GB – 1569 лв.
12GB+256GB – 1649 лв.

Xiaomi 12T се предлага в два варианта на препоръчителни цени:
8GB+128GB – 1169 лв.
8GB+256GB – 1259 лв

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 4 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • martoo, petar37, stenlius, suffer
Цитирай
#12

(2022-10-13, 18:08:52)divna написа:  Про моделът не грее при нормално ползване и снимане - на снимки и клипове. При интензивно натоварване в т.ч. гейминг не съм тествала.

Гледах няколко ревюта и на всички това им е направило впечатление при игри и здраво натоварване - много стабилна работа без тротлинг, нормални температури, а и тъча е 480.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#13

Изгледай и това ревю . Интересното почва след 9 минута.

https://youtu.be/6bOWtVSlha8

Sent from my корейчок Samsung Galaxy S21FE using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#14

Всеки продукт от Xiaomi 12T серията идва и с 3 месеца YouTube Premium без допълнително заплащане. Услугата важи само за нови потребители и се изисква въвеждане на данни за плащане. Важат допълнителни правила и условия.

 
Цитирай
#15

Интересно ми е какъв пазар ще имат като за тези пари може и чист 12/12 про.

Общо взето не впечатляват особено.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на hamilcar за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#16

Засега във всички обзори на Xiaomi 12T Pro се отбелязва изключително лошото качество на звука. По лошо дори от бюджетните линии на фирмата със стерео говорители.

https://www.youtube.com/watch?v=AJTqE8RMULM
От 04:15 ...
Цитирай
#17

Аз бих предпочел 12T Pro заради не-извития екран на първо място, после заради чудесните резултати, които HP1 дава. А и е по-новия - Gen 1+ от TSMC vs. Gen 1 от Samsung.

Звука би трябвало да е Harman/Kardon, 11T Pro също вадеше кофти звук преди настройки, имаше Dolby настройки някакви, направих ги и засвири добре. Пък и колко от вас използват все още говорителите на телефона, дори не се сещам да ги тествам когато съм в техно-верига , например и разглеждам смартфони.

Очакваше се да грее по-малко предвид, че процесора вече се прави от TSMC, плюс това се абстрахирайте от ревюто на 4pda и екрана с надписа "overheating" дето ги е изкарало от бенча. Те Xiaomi не си падат по тия бенчове от както ги хванаха да мамят, не знам защо веднага показва, че у-вото е прегряло и те изхвърля от бенча, а час игра няма да го загрее. 11T Pro беше по същия начин - бях пробвал в бенч от интерес 888, на второто пускане ме изхвърли а на първото ми даде странно ниски точки все едно тествам 865. Плюс това не беше и топъл като ми изкара съобщение за прегряване. Нищо не беше нито загряло, нито прегряло.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • divna, hsgrgs
Цитирай
#18

12t и 12t pro се предлагат вече в Йетел, заедно със слушалки - за който го интересува.
Цитирай
#19

Вече ги има и в: А1 на ужасно високи цени за оператор; emag ( водят се извън наличност ); Технополис на препоръчителни цени.
Цитирай
#20

Вижте ги в BuyBest - чудесни цени, скоро си купих от тях Watch 4 за 280 лв. - навсякъде е над 300 лв...

Редакция: сега гледах - навсякъде, и в Зора, и в BuyBest, и в Yettel e 1569 лв., единствено в А1 е 1599. Няма кой знае какви разлики.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#21

И във Vivacom започват продажбите на съвсем скоро представените модели на Xiaomi – 12T и 12T Pro. Феновете на марката могат да закупят моделите на специална цена и в комплект с безжичните слушалки Redmi Buds 3 Pro.

 
Цитирай
#22

[attachment=36601 написа:NoMaD pid='1721335' dateline='1667063335']И във Vivacom започват продажбите на съвсем скоро представените модели на Xiaomi – 12T и 12T Pro. Феновете на марката могат да закупят моделите на специална цена и в комплект с безжичните слушалки Redmi Buds 3 Pro.

В olx от два дни се продават 12T и 12T pro взети от Виваком.    
Цитирай
#23

Xiaomi 12T Pro - Ревю.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • iliano9885
Цитирай
#24

В момента в Зора (черния петък е почнал при тях от днес) го има Xiaomi 12T (вариант 8/128) за 999.99лв., с възможност за покупка на изплащане без оскъпяване за 10 месеца.
Цитирай
#25

Аз се чудя до кога с тия 2MP макро.. поне да беше 5MP от 11T Pro който вършеше работа, с 2MP какво се очаква да се снима... тоя ultrawide 8MP ако е този от 12-ката, то жива скръб...

Единствено главния сензор и в добро осветление големия широкоъгълен, това макро е само за още една дупка там.. добре, че нямаше още една depth , мног обичам така като кажат quad/penta camera setup а то освен основния другото са дупки Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)