Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Несъвместимост между будилник от приложение за радио и стоковия на MIUI/Xiaomi
#1

Здравейте,

Не съм напълно убеден, че това е раздела, в който трябва да си задам въпрос и ако някой модератор сметне за необходимо, нека премести темата.

Преди време си инсталирах Радио България FM онлайн, дори заплатих символична сума, за да няма реклами. Освен да се слушат радио станции, приложението има функция будилник. Тоест, настройваш в кои дни и в колко часа да ти звъни телефона с радио станция по избор. Аз съм го настроил за 06:00 часа в делнични дни и отделно имам настроена аларма за 06:30 часа от стоковото приложение на MIUI/Xiaomi. Много често получавам звънене в 06:00 часа от стоковата аларма. Всички разрешения като забрана за baterry saver, autostart, разрешения, заключване системата не го "убива" са налице. В много редки случай получавам събуждане от радио приложението. Дайте съвет какво да направя или да премахна системната аларма?

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
Аксесоари
#2

Може да пробваш и още една настройка,тя е отделно от батерия,намира се при настройки-приложение,при нас на Хуавей има горе в дясно 4 точки,и се отварят под минюта-специален достъп-оптимизиране на батерията.Излиза за кои не е разрешено,маркираш го,за да излезнат ВСИЧКИ, и го търсиш,задай му да не се оптимизира,или напиши в търсачката на настройси- оптимизиране на батерията.Може да свърши работа.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Ivan_Bonev
Цитирай
#3

@DoryanY,
Оптимизирането на батерията е изключено по подразбиране за стоковата Аларма/Часовник. В крайна сметка му дадох Disable и за сега няма проблем с будилника от радио приложението. Smile

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#4

Аз го инсталирах това радио,безплатната версия. С тези настройки ми се включва за аларма(за сега)будилника е включен след 1 минута, за по-сигурно, и той звъни.

Huawei P30
Цитирай
#5

Когато стоковия будилник е disable-нът, будилника от радио приложението стартира с избрана станция, но когато е enable и нямам зададена/включена аларма в стоковия бидулник, то радио будилника стартира с мелодията на алармата, което е много странно.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#6

Странно е, при мен си тръгва с избрана станция,за будилника си е друга, нищо не съм настройвал, по въпроса.

Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)