Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 11 - слухове, спецификации, коментари

(2023-04-10, 18:54:25)L1892 написа:  @airbus , на път си да ме откажеш от модела, още повече, че S23Ultra 12/512 вече се намира за 2300 лв.

Вероятно се шегувате с колебанието за С23У и около 2 бона с 3 години гаранция. Дори за С20+ не заслужава замяна. Е, поне има по-бързо дозареждане.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
Аксесоари

(2023-04-10, 19:34:00)airbus написа:  Вероятно се шегувате с колебанието за С23У и около 2 бона с 3 години гаранция. Дори за С20+ не заслужава замяна. Е, поне има по-бързо дозареждане.
Кой дава 3 години гаранция за С23У, че и за 2 бона? Ако може, дай линк, но ако не е български - мерси, няма нужда.

Въпросът не е в по-бързото зареждане. И 45-ватовото е достатъчно, още повече, че Р30, който трябва да бъде заменен, е с подобно и разликите в случая не са съществени.  

Гледам почти ежедневно сравнителни клипове из мрежата. За никого не е тайна, че повечето от тях са поръчкови и показват само предимства, а слабостите се премълчават или ограничават. Имам предвид смислени кусури, а не липсата на безжично зареждане, да речем.

Но дори и да е манипулирано, показаното от камерите на 1+11 в никой случай не е по-долу от повечето конкурентни и определено по-скъпи модели. Да, има шим, но кой актуален модел няма, пък било то повече или по-малко? ...

Идеята тук е, че жена ми, която ще ползва новия телефон (аз вече имам С23У и засега е ОК) няма да направи съществена разлика в почти нито един параметър, но мен ще ме гложди, ако не осигуря най-подходящия заместник. И тук не става дума за пари.

Вариантите са крайно ограничени - 13 Pro, Find 6X Pro и Х90 Pro. Първият съвсем не ми допада, ако и очевидно да са решили проблема със сензора. Третият (за разлика от Pro+, който не е за нас) е доста назад по клиповете във всяко отношение. Вторият е по-добре, но Oppo не е най-популярната марка по нашите земи и никой не е наясно как ще се поддържа. 

И какво остава реално? Отчайващият, според теб, 1+11 или С23У с 500 лв. отгоре?

Всичко това с изричната уговорка, че споделеното си е лично мнение, което може и да е грешно, но нямам желание за спорове, особено при положение, че аз ще плащам.

(2023-04-10, 19:16:56)stenlius написа:  Е защо да те отказва, ти китайски ли щеше да купиш? Wink
Не, разбира се, но излиза, че версията на софтуера определя бъговете, което не ми звучи еднозначно. Другата, по-възможната (изградена основно върху отрицателните отзиви за 1+11, доколкото изобщо има сериозни такива по разните форуми) хипотеза ми е, че @airbus e изтеглил най-късата от късите клечки.
Цитирай

Oneplus са бъгави телефони в последните години - факт, който може да се провери в произволен форум (най-вече техният собствен). Нямат нищо общо с едно време, когато прохождаха и се бяха установили - след OP8 поколението нещата вървят надолу в софтуерно отношение. Аз не бих го купил - а съм фен, имал съм и съм наясно какви са недостатъците.
OFFTOPIC: @L1892 - в Йетел телефоните са с 3 години гаранция - 2 от производителя + 1 търговска подарък от оператора. 8GB S23U версията е 2070 лв с план за 30 лв.
Подходящ заместник е Honor Magic 5 Pro - логичният наследник на EMUI с хубави камери. Изчакай месец да дойде доставката в БГ и го виж.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • L1892
Цитирай

@stenlius , Honor Magic 5 Pro е вече тук и е 2500 лв. Цената ще падне в някакъв момент, както на всички останали, а и като типичен Honor, т.е. Huawei, действително е най-логичния избор. Но ... засега няма никакви съществени отзиви и си "пазя" модела само като "едно наум". Имам и достатъчно време, може би още около 2 месеца.

Покупка от оператор е неприложима, защото вкъщи сме на корпоративна оферта.
Цитирай

(2023-04-11, 07:51:06)L1892 написа:  Кой дава 3 години гаранция за С23У, че и за 2 бона? Ако може, дай линк, но ако не е български - мерси, няма нужда.

Въпросът не е в по-бързото зареждане. И 45-ватовото е достатъчно, още повече, че Р30, който трябва да бъде заменен, е с подобно и разликите в случая не са съществени.  

Гледам почти ежедневно сравнителни клипове из мрежата. За никого не е тайна, че повечето от тях са поръчкови и показват само предимства, а слабостите се премълчават или ограничават. Имам предвид смислени кусури, а не липсата на безжично зареждане, да речем.


Идеята тук е, че жена ми, която ще ползва новия телефон (аз вече имам С23У и засега е ОК) няма да направи съществена разлика в почти нито един параметър, но мен ще ме гложди, ако не осигуря най-подходящия заместник. И тук не става дума за пари.

И какво остава реално? Отчайващият, според теб, 1+11 или С23У с 500 лв. отгоре?

Гаранцията 3 години https://www.kaldata.com/%D1%82%D0%B5%D0%...07673.html

Заринато  е с  такива обяви на добри цени.

Клиповете в тубата са толкова повърхностни, с изключение на замервания на батерия, шим и някои сравнителни фотоси. Реално нищо друго не ровят. Тук има единствен собственик, който са мо пише - безкрайна батерия.... Big Grin

Щом няма изисквания и не прави разлики и тн., помислете за нещо до 1 бон. Ще върши същата работа Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Разликата ще я правя аз. А за операторите вече писах, че не ми вършат работа.

П.П. Та ... след като няма да е 1+11, оставам в засада за по-добра цена.
Цитирай

(2023-04-11, 08:09:05)stenlius написа:  Oneplus са бъгави телефони в последните години - факт, който може да се провери в произволен форум (най-вече техният собствен). Нямат нищо общо с едно време, когато прохождаха и се бяха установили - след OP8 поколението нещата вървят надолу в софтуерно отношение. Аз не бих го купил - а съм фен, имал съм и съм наясно какви са недостатъците.
OFFTOPIC: @L1892 - в Йетел телефоните са с 3 години гаранция - 2 от производителя + 1 търговска подарък от оператора. 8GB S23U версията е 2070 лв с план за 30 лв.
Подходящ заместник е Honor Magic 5 Pro - логичният наследник на EMUI с хубави камери. Изчакай месец да дойде доставката в БГ и го виж.
Ако говорим за Huawei аз силно препоръчвам Mate 50 Pro, супер добър телефон с много добра камера и екстри. Цената му е съвместима с на другите телефони като за мен разликата е, че Huawe са много по-качествени от всички останали телефони. Мога да го препоръчам.
Цитирай

След 5 поредни телефона на Huawei, няма как да ценя качеството им във всички аспекти. И най-новият ми щеше да е техен, както и този, който търся, но ... не поддържат GMS, а това ги вади от играта в моя случай. Не мога да разчитам на повече или по-малко временни заобиколни решения.
Цитирай

Така е за съжаление, и аз затова и ги спрях, иначе много ми харесват
Но затова е измислен бранда Honor.
Да видим дали и на каква цена ще пуснат Магик 5 про при операторите
Цитирай

(2023-04-11, 07:51:06)L1892 написа:  Вариантите са крайно ограничени - 13 Pro, Find 6X Pro и Х90 Pro. Първият съвсем не ми допада, ако и очевидно да са решили проблема със сензора. Третият (за разлика от Pro+, който не е за нас) е доста назад по клиповете във всяко отношение. Вторият е по-добре, но Oppo не е най-популярната марка по нашите земи и никой не е наясно как ще се поддържа. 
Oppo Find X6 Pro е наистина с добри характеристики и предлага отлична камера, но за съжаление няма да се продава извън родината си.

 
Цитирай

Да, вероятно и Find X6 Pro няма да видим -  предлага се само с ColorOS 13.1, която е за Китай.
Цитирай

И по-добре. Дано само не направят поредната простотия като при този модел от темата, само за да пробудтват глобалната версия с 50-60% надценка, с което да избиват загубите.

Има някакъм активен купон и при върнато старо устройство, цената доста пада.
Някой може да се прежали.


[Изображение: Screenshot-20230412-150034-One-Plus-Store.jpg]

[Изображение: Screenshot-20230412-150045-One-Plus-Store.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Е нали Gbox-а решавал напълно проблема с GMS в Huawei моделите след P40?! Остава само липсата на 5G и цената, но тя така или иначе е ненормална при всички флагмани. Продължавам да мисля, че марката все още прави най-качествените андроид телефони.
Цитирай

(2023-04-18, 15:41:53)chezz написа:  Е нали Gbox-а решавал напълно проблема с GMS ...

Според потребители, на които вярвам, решени са проблемите с масовите приложения, които имат и купища аналози. По-специфичните са неизползваеми или изискват сума ти време и нерви.

Качеството на изработка и софтуерът им не подлежи на съмнение, но без GMS са извън борда, за съжаление. А 5Г не е никаква липса в страна, където на прекалено много места няма и 4Г.
Цитирай

Въпрос на изисквания. Според мен недостатъците на Gbox засягат твърде малко от т.н. масов потребител и решават проблема GMS. За 5G принципно сте прав, но пък много потребители предпочитат да имат някаква екстра, дори да не я ползват. Особено притежателите на флагмани. Това са си лични наблюдения.
А 1+ 11 попадна между противоречиви впечатления и не знам кога ще излезе оттам. Твърде сложен се получава избора на телефон от високия среден клас и нагоре.
Цитирай

За кой модел няма противоречиви впечатления?

За 1+11 акцентът пада (поне според прочетеното/видяното от мен) върху честотата на работа на част от приложенията, включително и някои стокови - от 120 Хц на 60 Хц. Има и видим шим, макар че това е почти повсеместно при много от марките. Сигурно пропускам нещо съществено, но като че ли това е основното.

Но и никой не отрича плюсовете - отлични снимки/видео, топ процесор, изчистена ОС, бърза памет и всичко останало, без да се пропуска и цената.
Цитирай

(2023-04-18, 15:41:53)chezz написа:  Е нали Gbox-а решавал напълно проблема с GMS в Huawei моделите след P40?! Остава само липсата на 5G и цената, но тя така или иначе е ненормална при всички флагмани. Продължавам да мисля, че марката все още прави най-качествените андроид телефони.

Абсолютно нищо не решава.Проблеми с известия, точене/дрейн на батерия, отделно на всичко давате всички разрешения на third party app до данните ви.
Говоря от първо лице.Ползвам съм не един или 2 хуавея.Да яки са, но без гугъл не става.Мъчих се около 2г.
Тръгнете да ползвате вайбър и не може да се прехвърлите историята от преден апарат(освен ако не е хуавей)
3бр. п40 про, 2 бр мейт 40 про, 1 бр п50 про.
Не се лъжете въобще.Едната камера ок хубаво.
Задайте си въпроса ,колко често ползвате камерата?
Да има дни където доста честно, но лично аз имам дни където даже не я пускам.
Предпочитам да се наслаждавам на телефона си  всичко да му работи.
Да не говорим, че другите апарати не е да нямат камера.Пак си снимат хубаво..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай

Имам обяснение за противоречивите впечатления и не е думата, че черното за някой не е достатъчно черно. Производителите се усетиха, че човечеството от този век е лабилно по отношение на телефоните и почнаха надпревара в бълването на нови модели, във всеки ценови клас. Да има. Може да не са доработени, но важното е да има. За сетен път казвам, че маркетинга и рекламата нокаутираха потребителите - 120 опресняване ..., милиард цветове ..., двойна RAM ..., тройна мемори ..., 200 MP ..., 3К BGN ..., и т.н. и т.н. Клетият човек вече не знае по кой свят ходи. Ама че учени хора казват, че окото не може да направи разлика между доста от показателите не е важно.
Питам се как е възможно (ако е вярно) Самсунг да пусне хипер модела си с някакъв проблем в ъгъла на екрана?!!! И как ли се чувства човек дал 3 бона, получавайки такъв телефон.
Отделен въпрос е преминаването от P30 Pro, към каквото и да е друго Smile
Казвам ви има нещо сбъркано в света - коли с над 1000 к.с. и над 400 км/ч, часовници за 6-7 цифрени суми, с вид на излезли от пакет Зрънчо ..., картини за над 100 млн приличащи на драсканици на ментално недостатъчен ... Баси
[-] 3 потребители изказват благодарност на chezz за това мнение:
  • BardoSore, borko197, whitehart
Цитирай

Темата все пак е за OP11, не е за Huawei, Gbox, Samsung и житейски виждания... Wink

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 3 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • chezz, DoryanY, greenandroid
Цитирай

Тъкмо утре щях да ходя да взема телефона (1+11) с про слушалките безплатно в бъндъл. Отказахте ме . Аз съм също в дилема, много е трудно в момента да се избере нов телефон. 6 години вярно ми служи xperia xz premium. След него най-много ми допадна pixel 7 pro,но не поддържа голяма част от "екстрите" в България. Тествах p7 pro и 1+11.
Впечатления от pixel-а
1 много плавно и "мазно" се усеща
2 стоковият андроид е до предпочитание. Аз лично харесвам всичко близо до него
3 след 15-20 мин усещах къде е чипът (загря)....
За 1+11
1 също бърз и плавен, но не така "мазен"
2 за 15-20 минути не загря хаха и батерията падна само с 1%, като бяха включени само wifi и gps.
3 Голяма част от приложенията вървяха на 60hz може би аз не съм настроил нещо
4 Основната камера за тези пари не е никак лоша
5. 10 битовият панел е малко безсмислен на телефон, но си е от плюсовете, които не знаеш кога би ползвал хаха. Като цяло екранът не е нищо уау, но за приложения които поддържат dolby vision ще е интересно. 

Явно ще се чака нещо като asus zenphone 10 или ако сони най-накрая решат да не правят повече "печки"
[-] 1 потребител изказва благодарност на Holyboy за това мнение:
  • L1892
Цитирай

Виждам че има различни мнения, но моето мнение е че Huaweei  с всичко каквото правият напоследък, върят супер напред към най-силните играчи на пазара. App Gallery и проблемите с гугъл приложенията оправиха, оправиха си качеството на батерията и процесора. ДИзайните на телефоните са им също много добри.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ален Илиев за това мнение:
  • Holyboy
Цитирай

Темата, както по-горе спомена и stenlius, е за One Plus 11, но продължават да се изтъкват всякакви други марки и модели, които нямат ни най-малко общо със заглавието.
Разчитам, че от тук нататък ще се придържате към основата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Гиз вдигнали цената  на модела с почти 100 долара. Вместо са я намалят Lol

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Да, защото долара поевтиня. Цените на TRSZ в евро с доставката винаги са били по-изгодни от тези на Гиз в долари и доставка.
По-странно е ако го продават изобщо този телефон, при положение, че заключването на новия А09 не е избегнато все още май.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Чак такова увеличение. А09 за тези дето обновяват. Такава като мен дето са на Андроид 11 биха ползвали 08.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)