Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 11 - слухове, спецификации, коментари
#51

Очаквам сероиозен интерес (и мен лично ме интересува) към телефона и би било добре собствениците му да споделят и забележките, които имат в процеса на употреба!
@L1892 - CamScanner не ви ли е в помощ за текстовете. Правеше някакви корекции ...
Цитирай
Аксесоари
#52

А как стои въпросът с 5G? Трябва ли да се правят някакви гимнастики, или си работи на 5г без проблеми? Фен съм на марката и много искам 11-ката да се окаже читав модел, засега чета предимно добри отзиви. Това, че камерата удря в земята айфон 13 про, ми е малко странно, чак пък толкова, ама дано да е вярно де... Че от 1 година съм на другия бряг (айфонския, не в онзи смисъл, хахах) и много ми се иска да се върна към андроидите и съм му хвърлил око на УанПлюса.
Цитирай
#53

(2023-03-01, 10:28:59)chezz написа:  ... @L1892 - CamScanner не ви ли е в помощ за текстовете. Правеше някакви корекции ...

Не, платено е, а и резултатите от него не са дори задоволителни. Доста по-добра опция е Microsoft Lens, но най-добре е телефонът сам да си се справя, а това не е така. При добро осветление P30 Pro снимаше текст в макро режим несравнимо по-добре от S23U, но пък при лошо последният тотално превъзхожда. Опцията за подобряване на фокуса действително дава видимо подобрение, но въпреки всичко, резултатите са само задоволителни, но не и добри. Nova 5T, например, ги отвява и двата всякак в това отношение.

Живо се интересувам от 1+11, защото имам намерение след няколко месеца (цената му неминуемо ще падне, а и не ми е спешно) да заменя с него P30, който ползва жена ми.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • borko197
Цитирай
#54

Коя версия версия на телефона препоръчвате - Китайската или Глобалната?
Изкажете мнение и за разликите и предимствата на Color OS/Oxygen.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#55

Глобалната - заради езика, приложенията, зарядното.

 
Цитирай
#56

(2023-03-01, 11:58:52)airbus написа:  Коя версия версия на телефона препоръчвате - Китайската или Глобалната?
Изкажете мнение  и за разликите и предимствата на Color OS/Oxygen.

Китайската започхана да я блокират ако се използва в други региони. Мисля още не е оправено, въпреки, че го представиха като бъг.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#57

(2023-03-01, 18:19:51)batala написа:  Китайската започхана да я блокират ако се използва в други региони. Мисля още не е оправено, въпреки, че го представиха като бъг.

Мда, четохме за него. Изглежда е било до някаква партида. С активация първо там не би трябвало да има проблем. Ще изчакам малко да падне центата на около 600$ .

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#58

Здравейте. Както писах по горе съм с 16/256 от 10 дни. Отговарям кратко на въпросите. Телефона е без забележки. 5G, VoLte, VoWiFi тръгнаха автоматично на Виваком. Цената няма да падне скоро, понеже е занижена поради политика на компанията. Вече е рисково да се купувт телефони с глобал ром. Цените на Шаоми 13 ще са много по високи.

Мога да покажа телефона на който иска. Живея в София, Дианабд.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на borko197 за това мнение:
  • L1892, whitehart
Цитирай
#59

(2023-03-02, 01:45:22)borko197 написа:   ... Вече е рисково да се купувт телефони с глобал ром...

Вероятно имаш предвид китайски ром, а не глобален?

П.П. Към днешна дата у нас вариантът 16/256 се предлага за 1749 лв.
Цитирай
#60

(2023-03-02, 01:45:22)borko197 написа:  ...Вече е рисково да се купувт телефони с глобал ром...
Не виждам да има такъв. Телефоните на бранда от няколко години официално присъстват на българския пазар и това, че поддържа тук 5G, VoLte, VoWiFi само подтвърждава този факт.

 
Цитирай
#61

Каква е поддръжката на Esim на този телефон?

OnePlus 11 5G**eSIM support is only available in certain regions. Please contact your carrier or device manufacturer to confirm that your OnePlus device is eSIM-capable.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#62

Между Global ROM и GLOBAL VERSION има разлика. Последните години тази разлика е съществена. Хардуера, ядрото е различно. Ако на китайска версия флашнеш Глобал Ром ще работи. И е по евтин телефона. Но не се знае как ще работи и колко дълго.... Преди не беше така, вече е така.
Ако телефона е с global rom го избягвайте. Трябва да е с global version.
Подбирайте от къде купувате. На мен 1+ ми подариха колона B&O. Струва 600 лв. И телефона ми излезе 1300 лв. Мисля, че е добра сделка....

Между Global ROM и GLOBAL VERSION има разлика. Последните години тази разлика е съществена. Хардуера, ядрото е различно. Ако на китайска версия флашнеш Глобал Ром ще работи. И е по евтин телефона. Но не се знае как ще работи и колко дълго.... Преди не беше така, вече е така.
Ако телефона е с global rom го избягвайте. Трябва да е с global version.
Подбирайте от къде купувате. На мен 1+ ми подариха колона B&O. Струва 600 лв. И телефона ми излезе 1300 лв. Мисля, че е добра сделка....
[-] 1 потребител изказва благодарност на borko197 за това мнение:
  • galev_90
Цитирай
#63

Глобалната версия на OnePlus 11 се предлага с глобален ром, който има поддръжка на няколко езика, Google Service, OTA актуализации и оригинално зарядно на ЕС. А който пък държи да има и есим карта, ще трябва да си закупи евроверсия на модела.

 
Цитирай
#64

(2023-03-02, 19:37:14)NoMaD написа:  А който пък държи да има и есим карта, ще трябва да си закупи евроверсия на модела.

Да, за жалост трябва да се набутваме с тази евро версия.  Дано Емаг пусне версиите с 8 рам, че тези 16 са безсмислени.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#65

И аз съм за една 8/128 версия, даже като ром и това ми е много.
Дори щях да го поръчам на преордър, но един познат ъпгрейтна към 23 ултра и взех неговата 22-ка. Която е едно голямо рзочарование...
Пуснал съм я, разкарам ли я скачам на един такъв, че е единственят флагман под 2К
Някъде четох, че батерията е по-добра от на 13/14 про, а на мен батерията ми е най-важна. Ако и дисплея и камерата са на високо ниво взимам, друго не ме вълнува.
Единствената друга алтернатива ми е 13-ката на ксиоми. Не про-то, а чистата, че в момента съм с 2 китука и ме се ще да мина на малко по-компактен модел. За съжаление обаче там разликите са не само в размера и в батерията, ами и в още други неща и малко дразни да го вземеш орязан
Цитирай
#66

(2023-03-03, 10:29:45)rumo написа:  Ако и дисплея и камерата са на високо ниво взимам, друго не ме вълнува. За съжаление обаче там разликите са не само в размера и в батерията

Екранът не е топ. С повечко шим. Няма много разлика в издръжливостта на батерията м|у 13 и 13 про при ксиоми.

[Изображение: oneplus11_refresh_idle.png]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#67

Ще го преживея шима. Яркостта нещо е малка на хартия - 1300 макс я дават, контраст и правилно цветопредване да има...
За батерията имах предвид 13/14про макс...ябълка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • borko197
Цитирай
#68

Предлагам, наживо, да сравним дисплея на mi13pro с този на 1+11. Ще ми е интресно...
Цитирай
#69

(2023-03-03, 12:31:30)rumo написа:  Ще го преживея шима. Яркостта нещо е малка на хартия - 1300 макс я дават, контраст и правилно цветопредване да има...

Споменават за стар модел екран. Е4 на две години. Орязват някои неща за  ниска цена

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#70

Възможно е, да са вложили стар екран. Но софтуерно да го управляват по добре. И в комбинация с новия процесор батерията е чук. Телефона никога не се затопля, освен от бързото зарядно де
Цитирай
#71

Което също не е добре за живота на батерията.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • borko197
Цитирай
#72

(2023-03-03, 18:42:58)airbus написа:  Споменават за стар модел екран. Е4 на две години. Орязват някои неща за  ниска цена

Да ни цакат с топла бира Smile не е добре...
Аз си развързах ултрата и сега съм в голяма дилема този или ксиоми 13/ 13 про, които са с Е6 панел и яркост от 1900 нита?!
Цитирай
#73

(2023-03-03, 18:42:58)airbus написа:  Споменават за стар модел екран. Е4 на две години. Орязват някои неща за  ниска цена
Защо да е стар модел? LTPO AMOLED -3-та генирация,на S22 Ultra е 2-ра генирация.
https://manilashaker.com/ltpo-3-0-a-new-...-in-april/

Пс.Както казваш дисплея е Samsung E4,който изразходва повече енергия от Е6 но телефона и така е доста близко до s23 U по издръжливост на батерията.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • borko197
Цитирай
#74

(2023-03-04, 13:10:12)DoryanY написа:  Защо да е стар модел? LTPO AMOLED -3-та генирация,на S22 Ultra е 2-ра генирация.
https://manilashaker.com/ltpo-3-0-a-new-...-in-april/

Пс.Както казваш дисплея е Samsung E4,който изразходва повече енергия от Е6 но телефона и така е доста близко до s23 U по издръжливост на батерията.

Лтпо е опресняването.Точно с 20%  губи батерията спрямо С23У от тестоовете на  гсмарена.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#75

Батерията на моята 11ка няма свършване. Дано не я съсипят с ъпдейтите...
[-] 3 потребители изказват благодарност на borko197 за това мнение:
  • DoryanY, galev_90, L1892
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)