Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупих си FaceApp и ми забраниха достъпа да работя с него ?
#1

Здравейте! Дълго време ползвам платените ефекти на FaceApp. Всеки месец им плащам по 10 лв. Но от няколко дена се случи нещо много странно - блокираха ме да ползвам приложението. Аз го купувам чрез сметката на телефона, но на телефона не го ползвам, а го ползвам на компютъра в BlueStacks 5. Никой друг не ми ползва профила - само аз съм си. Направих нов профил в google и си го купих пак за 1 месец, редактирах си 7-8 снимки в рамките на един ден и пак ме блокираха и там. Какво искат тия ненормалници от мен не знам.

Някой да е имал подобен проблем и защо много време нямаше проблеми, а сега имам ?
Ето снимка
Цитирай
Аксесоари
#2

Най логично ми се струва да им пишеш (FaceApp).
Цитирай
#3

(2022-12-12, 05:24:48)user32 написа:  Най логично ми се струва да им пишеш (FaceApp).

И това направих. След 2 дена чакане получих отговор, че трябва по-подробна информация, тоест да направя доклада от самото приложение от самото устройство. Проблема тук е, не може да се изпрати доклада, защото при опит за изпращане и търси връзка с устройството, а устройството е виртуално генерирано от BlueStacks 5 и връзка няма..... 

Снощи им отговорих по ел. пощата, писах им и на ЛС у страницата на Фейсбук, че става дума за BlueStacks 5 и им изпратих и снимки..... Чакам отговор.
Цитирай
#4

А защо не пробваш приложението на телефона,след като е закупено,то може да се инсталира и на други устройства,със същия акаунт.Да не би да има ограничение за брой снимки,които редактира,гледам че има цена от 4,99 лв. – 99,99 л. за артикул?

Huawei P30
Цитирай
#5

(2022-12-12, 10:10:30)DoryanY написа:  А защо не пробваш приложението на телефона,след като е закупено,то може да се инсталира и на други устройства,със същия акаунт.Да не би да има ограничение за брой снимки,които редактира,гледам че има цена от 4,99 лв. – 99,99 л. за артикул?

Аз от Април го плащам всеки месец по 10 лв чрез сметката на телефона. През тоя период го ползвах в BlueStacks 5 със същия акаунт на който е телефона и е закупен. 7-8 месеца кой знае колко снимки редактирах и нямаше никакви проблеми. Проблемите изненадващо дойдоха преди 2 дена. Направих нов акаунт в google на телефона и дадох пак 10 лв за месец да ползвам PRO от новия акаунт, влезнах в BlueStacks 5 с новия акаунт, инсталирах приложението и редактирах 4-5 снимки в рамките на един ден и пак ме резнаха. Освен да са си променили политиката нещо... BlueStacks 5 прави виртуални устройства и може да е подвело системата им, че акаунта се разпространява на ляво и надясно. Друго логично обяснение не виждам. А, на телефона не искам да го ползвам, защото: 1. разваля качеството на снимките след редакция и 2: На 32 инчов монитор е по-добре, от колкото на 6.5 инча екран (телефона ми). 

Гледам, че има 4G флашки със сим карта. Може да купя и да закача такава на компютъра ми и да закупя приложението през BlueStacks 5, като му задам от настройките да използва едно и също виртуално устройство. Но трябва да е сигурно това, че иначе излишен договор с мобилен оператор за 2 години.

Между другото на единия акаунт абонамента за PRO версията изтича утре на 13ти. Да видя при "безплатен" режим дали ще се отблокира в BlueStacks 5. Ако се отблокира - значи най-вероятно логиката ми е права посока....

ПС. Не знам сим картата от телефона ми дали се тръгне интернета на такава флашка или си трябва сим карта само с 4G ?
Цитирай
#6

Разбирам че на телефона не е удобно за редактиране,идеята ми беше,дали ще имаш същия проблем на телефона,след като и той е със същия акаунт.След като FaceApp го има за PC with BlueStacks,би трябвало да няма проблем....,но кой знае.

Пс.За SIM картата ти трябва нещо такова,по добре питай в офис на оператор,не съм ползвал и не знам дали с тази карта ще стане. https://help.a1.bg/internet/usb-and-hotspot/usb

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Raya Petrova
Цитирай
#7

Навсякъде с моя акаунт от два дена има проблеми с изключение на телефона ми от откъдето  го плащам.  Трябва да пробвам и още един вариант: Да си влезна в профила от някой друг телефон и да видя какво ще се случи. Ако е заради това, че редактирам много снимки, то щеше да ме резнат включително и на телефона ми, ама....
Цитирай
#8

Аз преди също бях инсталирал Blue Stacks,но после го махнах,сега пак го инсталирах,влязох в акаунта,с разрешение от телефона.Гледам в Google акаунт на сигурност ми се появи устройство,но под име Samsung Galaxy S 20 Ultra,часа съвпада с активацията.Да не би при теб от там да има някаква забрана,провери в https://myaccount.google.com/device-acti...3Dbg&hl=bg сигурност.
Може да премахнеш устройството(Blue Stacks) от акаунта,и после да влезеш на ново с имейла,не с телефонен номер.

Huawei P30
Цитирай
#9

Това вече направих още от началото - разкарах всички виртуални устройства създадени от BlueStacks 5 и нищо. А, и на чисто нов акаунт нали казвам и там ме режат. Остават ми само телефона, откъдето чрез където е закупено. Както казах ще пробвам от втори телефон със същия акаунт, както и утре изтича абонамента от единия акаунт и да видя дали ще се махне забраната.

(2022-12-12, 15:01:52)DoryanY написа:  Аз преди също бях инсталирал Blue Stacks,но после го махнах,сега пак го инсталирах,влязох в акаунта,с разрешение от телефона.Гледам в Google акаунт на сигурност ми се появи устройство,но под име Samsung Galaxy S 20 Ultra,часа съвпада с активацията.Да не би при теб от там да има някаква забрана,провери в https://myaccount.google.com/device-acti...3Dbg&hl=bg сигурност.
Може да премахнеш устройството(Blue Stacks) от акаунта,и после да влезеш на ново с имейла,не с телефонен номер.

Странно, стария профил, където абонамента изтича утре на 13ти, се отключи 1-2 часа преди да изтече абонамента. Това в BlueStacks 5. Новия профил още е ограничено.

Ето какво ми отговориха:

"Hello!

We are currently balancing server load so users who've edited too many photos during a short period of time (ex. a day) will receive a notification that their possibility to edit photos is temporarily blocked.
This can affect both PRO users and free users.

If this was a rare moment and you do not usually edit many photos via FaceApp then we recommend waiting for the next day, the app will be working as always.

In the future, we can also suggest spreading the workload through several days instead of doing it all at once. This will prevent limit notification from ever occurring again.

Also, we do not guarantee correct work on the emulators, our application only works being officially downloaded from Google Play or App Store, only on smartphones/tablets.

Kind Regards,
FaceApp Support team"
Цитирай
#10

На прикачения файл пише, че прекалено много се ползва приложението за редакция на снимки и да се ограничиш. Изчакай един или два дни и пробвай отново.
Цитирай
#11

(2022-12-14, 20:00:49)sapiora написа:  На прикачения файл пише, че прекалено много се ползва приложението за редакция на снимки и да се ограничиш. Изчакай един или два дни и пробвай отново.

Подобно недоразумение за пръв път срещам. Нито един закупен софтуер било то програма или игра не ме е ограничавало в това, което предлага. Още по нечестно от тяхна страна е, че не известяват поне PRO потребителите колко снимки на ден могат да редактират и пр... Както и да е.  Много им здраве... че се уча на Adobe Photoshop 2023 и така. Тук беше лесно, че основно автоматично става всичко, а с Adobe Photoshop ръчно трябва да прилагаш всичко едно по едно......
[-] 1 потребител изказва благодарност на Raya Petrova за това мнение:
  • sapiora
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)