Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Паник бутон в телефона
#1

Здравейте бих искал да попитам някой ползва ли приложение подобно на паник бутон?Идеята ми е на отделен екран да се изведе голям уитджет който при натискане да ме известява за проблем или направо да ми звъни.Става въпрос за възрастен човек леко недовиждащ.Та мисълта ми е ако например му стане лошо или нещо друго от този сорт да може максимално бързо да ме извести или още по-добре да ми позвъни,а не да търси в указателя.В момента съм извел пряк път за набиране,но иконата е сравнително малка,а ми се иска да е някой голям ясно видим бутон.Моля за мнения ако сте ползвали подобно приложение и сте доволни как се представя.
Цитирай
Аксесоари
#2

На Хуавея има фабрични SOS действия, при 5 бързи натискания на пауър бутона.
Друг вариант би бил да сложиш един екран целия в малки уиджети за директно набиране към един и същи номер. Тогава е почти невъзможно да пропусне.[Изображение: 43e7447528e04cdb7755a8cf93388399.jpg]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#3

На телефони Sony и Xiaomi (а предполагам и на повечето андроиди), можеш значително да увеличиш и опростиш началния екран. Има си опция в настройките с име Lite Mode(при Xiaomi), на Сони не помня сиг нещо от сорта на Simpe mode... Та потърси такава опция в менюто би трябвало да има.. Иначе има и отделни лаунчери с 2-3 големи бутона дето може да сложиш, но не препоръчвам отделен апп, да не бъгне по време точно когато потрябва Wink Успех!
Цитирай
#4

Ето нещо подходящо за възрастни хора https://play.google.com/store/apps/detai...ncher.demo
https://play.google.com/store/apps/detai...r.bigphone
Има SOS бутон.
Пс.Както дадоха съвет по горе,с опростен решим на екрана,иконите стават доста големи,и ако се добави контакт за бързо набиране,ще е лесно.

Huawei P30
Цитирай
#5

Всъщност аз малко не съм уточнил телефона е Самсунг.Идеята с лаунчера не е лоша,но не ми се искаше да визуално да резбутвам телефона с който към момента е свикнал човека.Идеята е в стресова ситуация с едно плъзване на съседен екран да има бърза връзка с мен.Надявах се някой да ползва нещо такова било то за дете или за родител.Ще изпробвам някои неща които видях в маркета.
Цитирай
#6

Активирай Easy Mode на Самсунг. Слагаш една икона за бързо набиране и тва е ..
Цитирай
#7

За разлика от Big Launcher, Simple Launcher си е със същите икони,има SOS бутон,за добавяне на контакт на цяла страница.

Huawei P30
Цитирай
#8

(2022-12-13, 22:00:22)bajchoni написа:  Всъщност аз малко не съм уточнил телефона е Самсунг.Идеята с лаунчера не е лоша,но не ми се искаше да визуално да резбутвам телефона с който към момента е свикнал човека.Идеята е в стресова ситуация с едно плъзване на съседен екран да има бърза връзка с мен.Надявах се някой да ползва нещо такова било то за дете или за родител.Ще изпробвам някои неща които видях в маркета.

И Samsung има вградено за Спешни повиквания:

Натройки > Безопасност и спешност > Спешно SOS съобщение
При натискане 5 пъти на power бутона (от всякакво положение, дори и заключен екран) изчаква от 5 до 30 секунди и набира номер - може да е и вашият.
Има и опция да изпати съобщение с местоположението до "контактите за спешни случаи". На предното меню се настройват "Контакти за спешни случаи", които може да са достъпни и от заключен екран след плъзгане, за да се появи екрана за отключване, има бутон (Спешно повикване), от който освен 112 и 911 може да се натисне и долу в средата бутона (циферблатче) и да се появят и "Контакти за спешни случаи".


Иначе НЕ е небходимо специално приложение.
На всеки екран на празно място със задържане се добавя от "Виз. елементи" уиджет на "Контакти" > Директно набиране (1х1), което да е с избран контакт. (Може да се сложат много, включително и на всеки екран да има има такова към вашия номер.)

Разбира се, най-добре да се комбинират и всички варианти.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • bajchoni, sapiora
Цитирай
#9

Автора е казал какво е направил.
Цитат:В момента съм извел пряк път за набиране,но иконата е сравнително малка,а ми се иска да е някой голям ясно видим бутон.

Huawei P30
Цитирай
#10

(2022-12-14, 13:49:04)Чо написа:  Натройки > Безопасност и спешност > Спешно SOS съобщение
При натискане 5 пъти на power бутона (от всякакво положение, дори и заключен екран) изчаква от 5 до 30 секунди и набира номер - може да е и вашият.

Да уточня - 3 последователни бързи натискания.

Корекция:
При версии на Андроид преди версия 11.
Цитирай
#11

(2022-12-14, 19:57:35)sapiora написа:  Да уточня - 3 последователни бързи натискания.

При мен има варианти за 3 и 4 натискания - въпрос на избор.
Samsung SM-A037G

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#12

(2022-12-14, 19:57:35)sapiora написа:  Да уточня - 3 последователни бързи натискания.

При S22U е "Спешно SOS съобщение" с 5 натискания и може да е всякакъв номер.
При S21U e "Режим паника" с 3 натискания и само до 112 (без възможност за смяна).

И двата са Android 13 

Вероятно променят опциите.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#13

Моите Андроиди са до 10-та версия. Явно наистина сменят опциите. Благодаря за информацията и извинявай за неподходящия ми коментар.
Цитирай
#14

(2022-12-16, 19:34:00)sapiora написа:  Моите Андроиди са до 10-та версия. Явно наистина сменят опциите. Благодаря за информацията и извинявай за неподходящия ми коментар.

Изобщо не е неподходящ коментар - просто ... различни Андроиди - различни варианти.
(2022-12-14, 22:32:33)jhoro написа:  При мен има варианти за 3 и 4 натискания - въпрос на избор.
Samsung SM-A037G
При мен е Андроид 12.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#15

@jhoro,
всичко наред ли е? В края на краткото си изречение написах "извинявай за неподходящия ми коментар".
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)