Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S7 не стартира
#1

Детето ползваше този апарат, но вече не стартира. Апарата е с рут, къстъм ром с андроид 9 и TWRP. успявам да влезна в рекавърито, изтрих кеша и далвик кеша, но пак не стартира андроидът. Стига само го логото на S7, оставям го така и след известно време угасва. Може ли да се оправи без хард ресет, че детето има много игри на него и иска да си ги запази? Дали е възможно и да е от батерията (оригиналната е)? Какви стъпки да предприема според вас?
P.S. Сега забелязах и че сам постоянно се опитва да стартира, стига до логото и угасва, после пак сам стартира.

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако игрите и приложенията са купувани те ще си останат в профила в Google и затова препоръчвам връщане на фабричните настройки през TWRP или какъвто там root ползваш.

П.с. Не знам защо се занимават с root хората, но личното ми мнение е, че S7 си работи добре и на последния официален firmware, а така също и (към момента) няма приложения, които да не работят на тази версия на Андроид.

Препоръка: Ако можеш - с Odin инсталирай официален firmware.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#3

Има доста приложения принципно , които не работят на андроид 7 за съжаление. Аз си мисля,че по скоро проблема е в батерията. Сега като го зареждам изключен,освен че се зарежда едва с 270mAh , процентите на заряд се сменят с иконата на батерията през 1 секунда непрекъснато, което май не е нормално. нямам здрав С7 да проверя, но по спомен като се зарежда изключен се показват само процентите. Ако има някой С7 нека каже как е при него.

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#4

Ако батерията е заминала е много вероятно да е запознала да се надува, затова виж дали има издувания, а по ъглите разлепвания на задния капак. Друго - ако е заминала батерията при ползване щеше видимо да пада при ползване, ако е имало такова наблюдение значи е в батерията проблема. Друго - ако имаш възможност пробва с друг кабел или зарядно да заредиш, може те да са проблемни. Друго - телефона ако не стартира докато е включен да зарежда, значи някакъв друг е проблема.
Цитирай
#5

Няма раздуване и разлепване, не знам дали лесно се е разреждала, защото го ползва детето, но сега като включих зарядното вече не мига символа на батерията ,стои си само % на зареждане .Но дори и на зарядно пак не стартира.Може и да се откажеш прав,че не е в батерията проблема...ще взема да го хард ресетна .

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)