Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vivo X90 Pro - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: X801141-jpg-pagespeed-ic-ZR2-WMDPYmm.jpg]
Vivo X90 Pro предлага 6.78" 10-bit AMOLED дисплей с опресняване с честота до 120Hz и е защитен с най-новото стъкло SCHOTT Xensation Up. На борда си разполага с чипсет Mediatek Dimensity 9200 и конфигурация 8/12 RAM и 256/512 GB външна флаш памет, подсилена с vivo Extended RAM, която добавя допълнителни 8 GB виртуална памет, и UFS Deep Defragmentation за плавна производителност и обработка на данни. Устройството разполага с основна камера с технологии на германската компания Zeiss и включва чип за обработка на изображенията vivo V2, който помага при снимането на тъмно. Камерата е оборудвана с 50MP 1" сензор Sony IMX989, който е допълнен с 50MP с 2x телефото обектив и 12MP с ултраширокоъгълна леща. За селфи камерата са заделени 32MP. Батерията е с капацитет 4870 mAh със 120 W жично и 50 W безжично зареждане. Устройството предлага два режима на зареждане: бързо зареждане и балансиран режим. В режим на бързо зареждане батерията може да се зареди до 50% за 8 минути и 10 секунди. Балансираният режим е подходящ за ежедневно зареждане – отнема само 29 минути, за да зареди батерията до 100%. Предлага и защита - IP68. Vivo X90 Pro използва Funtouch OS 13 на базата на Android 13 и се продава само в черно и с кожена текстура на задния панел.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

От 10 март щял да е наличен в Технополис,ще видим на каква цена.

Източник

Пс.За съжаление у нас, поне на този етап, няма да се предлагат другите два модела в серията - X90 и премиум версията X90 Pro+, който идва със Snapdragon 8 Gen 2, още по-добър дисплей и по-способна камера, включително перископна. 

Източник

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#3

(2023-03-09, 14:12:47)DoryanY написа:    ... ще видим на каква цена.

На "ексклузивна", както пише в статията, каквото и да значи това. Нищо обаче не се споменава за Pro+ версията, а разликите са съществени, при това не само в цената (около 200 евро, според линка).
Цитирай
#4

Тук "екскузивната" цената все още не е обявена, но в Китай про версията може да намери за около 1700 лева в зависимост от конфигурацията на модела.

 
Цитирай
#5

Тия 1700 в Китай с лекота могат да нараснат до 2700 по време на транспорта до тук ... Wink
Цитирай
#6

Появи се в Технополис,цената е 2 099.00 лв. за 256 GB, RAM 12 GB версия.

Huawei P30
Цитирай
#7

Взех го модела.Почвам да го разцъквам.Първите впечатления за ми доста добри.Дисплей,камера,звук,ергономика ми допаднаха доста.Ако имате въпроси съм насреща.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#8

(2023-03-23, 16:24:27)boboe написа:  Взех го модела.Почвам да го разцъквам.Първите впечатления за ми доста добри.Дисплей,камера,звук,ергономика ми допаднаха доста.Ако имате въпроси съм насреща.
Дай да видим как снима.Качи някоя друга снимка.
Цитирай
#9

(2023-03-23, 16:24:27)boboe написа:  Взех го модела.Почвам да го разцъквам.Първите впечатления за ми доста добри.Дисплей,камера,звук,ергономика ми допаднаха доста.Ако имате въпроси съм насреща.

Глобалната версия от БГ ли купи?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#10

(2023-03-23, 16:47:06)cosera написа:  Дай да видим как снима. Качи някоя друга снимка.
Няма да е зле да се види как снима, ето я и темата: Vivo X90 Pro - Ваши снимки

 
Цитирай
#11

Ще по снимам тези дни. А сега и първия софт бъг-на АОД не излиза икони за уведомления на доста приложения/олх, базар, еконт, школо и др./Сигнал идва, значи приложението си работи във фонов режим.Смс, пропуснати обаждания се показват. Ако някой има идея за причината нека сподели. Телефона го взех от ebey, глобална версия с funtouch oc.

5g и volte на А1 работят идеално.


Прикачени файлове Миниатюри
   

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#12

https://4pda.to/forum/index.php?s=&showt...=120858503  прочети тук за настройки на телефона
Цитирай
#13

(2023-03-23, 22:38:11)boboe написа:  Ще по снимам тези дни. А сега и първия софт бъг-на АОД не излиза икони за уведомления на доста приложения/олх, базар, еконт, школо и др./Сигнал идва, значи приложението си работи във фонов режим.Смс, пропуснати обаждания се показват. Ако някой има идея за причината нека сподели. Телефона го взех от ebey, глобална версия с funtouch oc.

5g и volte на А1 работят идеално.

Това с AOD го има и в китайската Plus версия - 3rd party apps уведомления не се визуализират на AOD. Не подлежи на настройка, просто ги няма.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#14

"boboe" я кажи по време на дълго ползване заграява ли много.Защото,ако е така има опасност от пожълтяване на екрана.А пък този "Mediatek Dimensity 9200" е нов и няма много отзиви за него.
Цитирай
#15

Vivo X90 Pro - Ревю

 
Цитирай
#16

"boboe" работи още VIVO-то.Качи някоя снимка и кажи какви са ти впечатленията.
Заслужава ли си парите ?
Цитирай
#17

Махнах го. Сега съм с honor magic 5 pro. Дразнене ме липсата на нотификащий на АОД за външни приложения. А за парите дето струваше не бих направил този компромис.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#18

Не си заслужава парите и явно не се продава особено успешно тук. След като изтече промоционалната цена във технополис, го вдигнаха с около 300лв мисля. В рамките на по-малко от месец, вече може лесно да се намери под промоционалната цена дори. Техното даже имат промоция в момента точно за него. С цялата ситуация с изтеглянето на Vivo/Oppo/OP от Европа, не бих заложил на такова устройство.

Ходих да го разгледам, преди да се случи всичко това. Приятен телефон е, но част от характеристиките, липсата на някои опции и цената му го правят силно неконкурентен.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#19

https://nixanbal.com/vivo-napuska-balgarskiya-pazar Те напускат пазара.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#20

В момента (до края на днешния ден - 12.06) го има на прИмоция в Technopolis на цена 1799 лв (с опция за изплащане без оскъпяване за 20 месеца).
Цитирай
#21

Взимай го, че напускат България и повече няма.  Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

(2023-06-12, 11:26:25)hazART написа:  Взимай го, че напускат България и повече няма.  Big Grin

Бих го зел, ама...нещо цената ми е прекалено висока (нищо, че е на изплащане). По-скоро още се чудя дали да не си взема OnePlus 11 (глобалния ром) за $599 от Giztop (това като цена по ме устройва). Ама вече над месец се чудя...та накрая нищо пак няма да направя..
Цитирай
#23

Те вече всички китайци са скъпи като почнем Xiaomi 13 Pro, Honor Magic 5 Pro, OnePlus 11, това Vivo, говоря за цените в България. Иначе от Китай са по-евтини, там където гледаш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#24

(2023-06-12, 20:22:20)imthedevil написа:  Бих го зел, ама...нещо цената ми е прекалено висока (нищо, че е на изплащане). По-скоро още се чудя дали да не си взема OnePlus 11 (глобалния ром) за $599 от Giztop (това като цена по ме устройва). Ама вече над месец се чудя...та накрая нищо пак няма да направя..
Ако не спешно, просто изчакай да му падне цената, онлайн търговците ще продължат да предлагат vivo тук, независимо от това, че брандът вече няма да се предлага официално в България.

 
Цитирай
#25

В момента го има в Технополис на 1599 лева, което мисля, че е добра оферта.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)