Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на нов телефон
#1

Здравейте колеги,
Искам да сменя моето Хиаоми ми 11лайт 5г с нов телефон. Дразни ме проблема със сензора за близост и прекъсванията на разговорите понякога. Тъй като съм пред преподписване мога да ползвам добри отстъпки,но все пак не се целя във флагмани.
Моля за съвет какво да избера -да уточня,че не съм геймър.
Цитирай
Аксесоари
#2

Дай бюджет,до каква сума?Може Samsung A53 5G-A 52S или S21FE.

Huawei P30
Цитирай
#3

Ами аз се ориентирам по цените в А1 където с отстъпката ми е около 800-1000,на най високите планове е цената на устройството
Цитирай
#4

Хвърли и едно око на Samsung Galaxy A54 тогава.

 
Цитирай
#5

Да кажа честно гледах Хиаоми 12 и 13лайт,както и Самсунг с 22. Но не знам дали пак тези Хиаомита имат проблема със сензора?
Цитирай
#6

xiaomi 12t pro е със физически сензор за близост.

Sent from my 22081212UG using Tapatalk
Цитирай
#7

Бай дъ уей, проблема с липсващия проксимити сензор на всички Шаомски издънки се решава изключително лесно с един макродроид макрос.

Нооооо ...... за 90% от потребителите това звучи като хай левъл програмиране Big Grin
Цитирай
#8

Така е ,и аз съм в този процент.Ще може ли да споделите моля?
Цитирай
#9

Ще споделя половинчато, защото нямам шаоми телефон подръка.

Тегли се пълна версия на макродроид и се прави макрос, който накратко при входящо или изходящо повикване гаси екрана. заключва апарата и го държи така, докато:
- отсрещната страна затвори
- не натиснеш power бутона

Makrodroid се тегли от 4пда след регистрация , някъде там, може би в раздела за ноут9 про има и готов макрос.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Vakata77
Цитирай
#10

Колеги засега се спрях на Самсунг S 21 Fe,другият месец преподписване с А1 и ми го дават на 750 лева.
Днес обаче загледах във Виваком Vivo x80 lite. Поне на хартия ми изглеждаше с по добри показатели-8/256 ГБ например. Моля за мнение по въпроса,кой от двата телефона е по добър.
Цитирай
#11

Galaxy S21FE е по.добър,със Снапдраган 888 5G (AnTuTu: 622276 )e който е по-мощен от Mediatek  Dimensity 900 (AnTuTu: 461428)на Виво.А и ще има по-дълга поддръжка с ъпдейти.

Huawei P30
Цитирай
#12

Имах 2 Xiaomi-та (Redmi note 4x и Poco X3 NFC). Ноут 4ката беше уникален телефон, бях го взел за 220лв от алиекспрес, обаче новите са пълно дърво. Софтуера е под всякаква критика и е пълен с бъгове. С един Custom rom се решават проблемите, но самия хардуер не е оптимизиран и батерията е зле. Сериозно обмислях да купя един айфон 11ка, но офертата ми беше за 64гб и се отказах. Купих си Google Pixel 6a от германия, 560лв ми излезе тотал до България, с 2 години гаранция. Това е най-айфонизирания андроид по мое мнение. Щрак и мрак е, бърз без никакви бъгове. Камерата има оптимизация за 3rd party приложения като фейсбук, инстаграм, снапчат, бириъл и тн. И мога да използвам широкоъгълна камера в тях, което си е голямо удобство. Пикселите идват с 5 години ъпдейти и 3 на Андроида. Като цяло съм супер доволен от телефона, имам го от ноември месец и сега купих Pixel 2XL за 50 евро. Като за телефон от 2017 работи по-добре от някоѝ нови модели на пазара. Малко ще ти е неудобен докато свикнеш на андроида, тъй като си е чист андроид а не някой омазан UI като на Самсунг, хуауей, шаоми и т.н.

Изпратено от моят Pixel 6a с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Venci Georgiev за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#13

Благодаря ви .явно ще S21 Fe. по отношение на Пиксела ме отказаха ревютата.

Здравейте колеги,
Докато дойде време да взема телефона-след 20 дни ми е преподписването,ще го изтеглят от магазинната мрежа-в А 1 вече почти го няма. Самсунг а53 ли ми е оферта ,или да търся Vivo x80 lite? Гледам също Моторола едж 30 ултра,макар че е друг клас и пари.
Приемам и други оферти без Хиаоми.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)