Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 50 Pro vs Honor Magic 4 Pro
#1

Здравейте, колеги. Дойде време да сменя моя Samsung S21Ultra и се колебая между тия два модела...
Вие какво ще кажете...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
Аксесоари
#2

Ако не са ти важни услугите на Гугъл взимаш Мейта. Камерата му бие Хонора от всякъде.

Sent from моя корейчок Samsung Galaxy S21FE using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#3

И освен това е с по-нов процесор - Snapdragon 8+ Gen 1, Magic 40 Pro е със Snapdragon 8 Gen 1.
Honor Magic 40 Pro поддържа по-бързо зареждане, 100W срещу 66W, но това не мисля, че е голям проблем.
Ако наистина не ти пречи това, че няма официален Google Play и 5G, Hawei Mate 50 Pro е по-добър избор.

Honor наскоро представиха и Honor Magic 50 Pro, той е със Snapdragon 8 Gen 2 и батерия 5100, по-нов Android, по-добра камера, тогава той би бил логичния избор.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

Съгласен съм с теб за Magic 50 Pro, но той ще е цена в началото...затова избора ми падна между тия двата...

Наистина не знам до колко бих се лишил от Google...не съм пробвал...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#5

Не знам и откъде ще го купуваш Huawei Mate 50 Pro попринцип. Той доста бързо се обезцени, като тръгна в OLX от 2500лв. някъде, сега може да се намери и за 1600лв., но трудно, защото вече излезнаха и нови модели на други марки и не се купува чак толкова.

Друг вариант ти е Pixel 7 Pro https://www.ozone.bg/produ тук е на много добра цена и ако си търсех нов телефон сега, може би щях него да взема.
Друг вариант е Motorola Edge 30 Ultra за към 1500лв.
Vivo X90 Pro за 2100лв. 
OnePlus 11 е към 1900лв., той също е вариант, макар и с някои компромиси.

Предполагам, че Samsung просто ти е омръзнал и не, че не си доволен, затова, това са някакви алтернативи, иначе Samsung Galaxy S23 Ultra.

Huawei Mate 50 Pro нали пуснаха някакво приложение GBox https://mobilebulgaria.com/news/mnogo-pr...appgallery та уж няма проблеми с Google приложенията, но пък някои се и оплакват, та пак не е сигурно.
Иначе е много добър модел, представи си ако имаше Google Play и съответно 5G колко хора щяха да го вземат.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

Определено модела с тези две екстри щеше да е номер едно...затова де насочих към Honor - a. Но пак не съм решил...

Трябва ми телефон, който има макро...хубаво макро. До колкото знам Пиксела няма...другите винаги съм искал да ги пробвам...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#7

Хубаво макро се търси и намира при Huawei/Honor, но:
- Mate 50 Pro е без гугълските услуги. Пишат, че вече има решение с приложение (GBox), но нищо чудно днес да го има, а утре – не. Тогава?
- Pixel 7 Pro, Honor 4 Pro и Motorola Edge 30 Ultra са с твърде слаба автономност и не особено добре охлаждащи се процесори.
- X90 Pro+ като конфигурация е топ отвсякъде, но едва ли ще дойде при нас официално, както и Honor Magic4 Ultimate.
- X90 Pro е с Dimensity 9200 и доста по-различни камери от Pro+. А и на нито 1 клип X90 Pro не ме убеди, че снимките му са различни от тия масовката.
- 1+11, напротив, навсякъде по клиповете е с много добри снимки/видео, дисплей, процесор и почти всичко, с изключение на маловажни за мен детайли, но пък тук в темата се заформиха диаметрално противоположни коментари от реални собственици. Иди, та разбери кое и как…
- Xiaomi 13 Pro все още си остава загадка, все още не е еднозначен статуса на сензора за близост (коментарите в голямата си част са „май да, ама ..“), а и цената му едва ли е удачно избрана.
- Honor Magic 5 Pro ще излезе тия дни, но „about 1200 EUR“ по търговския курс EUR/BGN ще иде на 3000+.
Много трудна задача, имам я и аз пред себе си. Затова и постоянно гледам и чета, но съм до кривата круша. С изричното уточнение, че  5G не ми е никаква екстра.
Цитирай
#8

Защо мислиш, че Pixel и другите два са с твърде слаба автономност и не добри охлаждащи се процесори? 

Всички тези телефони, които изброих са и спрямо цена, защото някои са по-стари и няма как да се сравняват оптимално.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

Автономността е видима лесно видима тук , а не дотам добре охлаждащите се им процесори се споменават достатъчно често в огромен брой коментари заTensor и по-малко, но все пак ги има за Snapdragon 8 първо поколение. Колко са достоверни, това е друг въпрос, защото постоянно попадаме на крайно противоречива информация.
Цитирай
#10

От тези два модела бих взел мейта. Гугълските апове се подкарват вече сравнително лесно, така че това не е спънка. Единствено липсата на 5G ме спира донякъде. Хонъра навсякъде реват от слабата батерия, иначе си има Гугъл и 5G, камерата му е една идея по-зле от на мейта, което е нормално. Magic 5 pro ще е скъп, очаквам поне 2600 и нагоре да е по веригите, а докато тръгнат по-евтини бройки в олх, ще мине доста време. Иначе се очертава да е звяр, ревюто му в GSM arena е много обнадеждаващо.


Sent from my iPhone 13 Pro using Tapatalk
Цитирай
#11

L1892 Ако имаш предвид чиповете, знам им ги.
Snapdragon 8 Gen 1 е по-слаб от 8+ Gen 1 логично, както и Tensor е разработка на Google и Samsung, и може да не е най-доброто решение за флагмански процесор, но не мисля, че са чак толкова проблемни и според мен и двата телефона са добро предложение.
Иначе и аз като се замисля съм попадал на информация, че хората са очаквали повече от тях.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#12

@hazART , наясно съм с чиповете и не твърдя, че са проблемни, а само обобщавам прочетената информация с цел да не се стигне до някаква степен на разочарование. Който и модел да се избере, все ще с компромис в едно или друго.

Мисля, че в случая по-проблемна е автономността при някои от изброените по-горе, защото с 82-92 часа, според данните от тестовете), в масовия случай не се стига далеч. Тук има друг момент - определящ е начина на ползване и разпределението му, затова и неслучайно е включена опцията за корекция на времето за разговори, браузване и видео.

П. П. На въпроса на автора - от двата бих препоръчал Mate 50 Pro, ако не са му проблем липсата на гугълските услуги или заниманията около добавянето им, в противен случай бих търсил компромиса с друг модел.
Цитирай
#13

Даунгрейд отвсякъде.
Мейта - без чич Гошо, веднага скачат 10ина прецакани фенчета да казват, че не им трябва Жугъл в живота, но количеството продавани апарати казва съвсем друго Big Grin

Hонорчето вече е дърто и то.
Малка му идва батерията. Камерите му също са даунгрейд спрямо 21у

Ако ще скачаш на хонор - петичката.

Да не говорим, че от OneUI на MagicUI e като да скочиш от Пасат на Поло, от Вектра на Корса, от Ролекс на Q&Q и т.н. и т.н.
[-] 3 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • DoryanY, RiseOfTheLycan, Victormihov
Цитирай
#14

За да не стане,да се купи Mate 50 и ограниченията да не ти допаднат.Това приложение GBox го бях инсталирал на П30 за да видя какви приложения има-съдържа около 20 приложения,няма ги всички гугълски приложения,а и отзивите не са добри-после пак търсене на модел за замяна.По-добре направа да се взема Honor Magic 5 Pro.

Huawei P30
Цитирай
#15

А какво ще кажете тогава за Xiaomi 13 Pro...

Така като гледам май ще си седя със Samsung - a хахах

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#16

Шайомито още е рано за него. Нека си го купят повече хора, да има реални отзиви, да се види какви проблеми има, и тогава. Сега е малко покупка на сляпо.


Sent from my iPhone 13 Pro using Tapatalk
Цитирай
#17

Ми отново даунгрейд.

Единственото смислено е с23у, но то си е същото.
Минимални разлики, тя и 21у прави без ядове 8 часа екран, снима изключително добре. Е няма вграден с-пен....
Цитирай
#18

(2023-03-18, 08:57:31)RiseOfTheLycan написа:  А какво ще кажете тогава за Xiaomi 13 Pro...

Така като гледам май ще си седя със Samsung - a хахах

Хубаво макро - Xiaomi 13 Pro с телеобектива (гледал съм само в китайският фърм, в глобал може да е зле); китайска Nubia Z50 (може би най-добрият апарат за парите си, 595 EUR за 12/256), но си има китайщини.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#19

Я да питам в тази тема - харесал съм един мейт втора ръка, но е лизингов от Йетел. Проблем ли е, знам, че операторите могат да заключват необслужвани лизингово самсунзи през knox, а как стои въпросът с хуавеите? Ако го е взел некой бай мангау на изплащане и ги е изпържил, ако го купя, ще имам ли евентуални проблеми след това?


Sent from my iPhone 13 Pro using Tapatalk
Цитирай
#20

Хуавей нямат мениджмънт система подобна на KNOX. Аз поне не съм чувал за деактивиран или заключен хуавей някога.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#21

Така ще стане както си мислех...ще си оставя S21Ultra...

А какво ще кажете за P30 Pro или Poco F3?

Развивам няколко групи за фотография и една само за Самсунг юзъри и за другите ми трябва макро на друга марка...

До колкото знам само Виваком имам за сега практика да заключват телефони без обслужване на лизинга...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#22

При A1 и Yettel няма проблем с лизинговите телефони, дори и да са на Samsung.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#23

Facebook, Instagram и Google Maps работят ли коректно? В смисъл, можеш ли да се логнеш веднъж и да ги ползваш както при всеки друг смартфон, или те изхвърля, трябва пак да се логваш и т.н.?


Sent from my iPhone 13 Pro using Tapatalk
Цитирай
#24

Нищо не казахте за P30 Pro или Poco F3?
Принципно аз залагам на P30 Pro обаче нямам никакви наблюдения над F3...

Още мисля дали да не взема Mate...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#25

P30 Pro има много-добра макро камера.Аз съм с Р30-чистия и макрото е супер,на Про-то е по-добро.Щом ти върши работа го вземай,макар че е на 4 години,иначе си е добър модел.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • L1892, RiseOfTheLycan
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)