Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VoLTE с карта на А1 на Realme 9 Pro+ (Android 13) и Realme GT 5G (Android 12)
#1

Здравейте,

Успях да подкарам VoLTE с карта на А1 на Realme 9 Pro+ (Android 13) и Realme GT  5G (Android 12), благодарение на тази инструкция от 4pda: 

https://4pda.to/forum/index.php?showtopi...y120968799

с тази разлика, че Shizuku го стартирах чрез adb, а не по описания начин. Стъпките са следните:

1. Активираме "Опции за програмисти" (Developer Options)

2. В "Опции за програмисти" включваме дебъг през USB

3. Ако на компютъра нямаме работещо adb, инсталираме си platform tools от тук: https://developer.android.com/studio/rel...form-tools. Не съм сигурен дали инсталацията добавя път към директорията, в която се намира adb.exe, при мен е в C:\Users\<username>\AppData\Local\Android\Sdk\platform-tools.

4. В "Опции за програмисти" включваме опцията "Деактивиране на следенето на разрешенията" (към края на списъка се намира)

5. Инсталираме приложението Shizuku от Google Play: https://play.google.com/store/apps/detai...ileged.api

6. Инсталираме приложението за активиране на VoLTE от следния линк: https://github.com/kyujin-cho/pixel-volt...h/releases

Аз използвах следните версии:

- за GT 5G с Android 12 - версия 1.1.1
- за 9 Pro+ с Android 13 - версия 1.0.0

По-новите версии при мен не тръгнаха, освен това те се бъзикат и с други настройки (като VoWiFi например) които на мен не ми трябват, а и ме е страх да не се развали нещо друго.

След тази стъпка, с оглед на това, че ще пускаме някакви непознати приложения, можем да изключим WiFi и мобилните данни. 

7. Пускаме Shizuku на телефона, затваряме го, свързваме телефона към компютъра, активираме режим за прехвърляне на файлове, на компютъра пускаме command prompt и въвеждаме:

adb shell sh /sdcard/Android/data/moe.shizuku.privileged.api/start.sh

За да сработи командата, трябва или да имаме път към adb.exe, или текущата директория да е тази, в която adb.exe се намира. Ако за първи път се свързваме чрез adb, на телефона се появява заявка за разрешение на adb от този компютър, потвърждаваме (ако се замотаем с даването на разрешение, може и да не сработи adb-то, пробваме пак). Ако всичко е наред, излиза нещо от сорта на:

алабала
алабала
shizuku started, exit code 0

Важното е exit code да е 0.

8. Пускаме пак Shizuku на телефона - най-отгоре трябва да показва, че е стартиран.

9. Пускаме програмката, инсталирана на стъпка 6., даваме разрешение за работа със Shizuku (избираме "Винаги"), след това натискаме бутона за активиране на VoLTE. Ако всичко е наред, VoLTE символа в статус бара се появява почти веднага - честито! Ако не - стъпка 10.

10. Проверяваме дали се е показала опцията за включване на VoLTE в настройките на СИМ картата. Ако се е показала и е включена, значи процедурата е успешна и причината за неработещ VoLTE е друга. Ако картата е от А1, се обаждаме на оператор и искаме да бъде активиран VoLTE за картата. За другите оператори не съм сигурен.

11. Деинсталираме Shizuku и другата програмка, те не са необходими за работа на VoLTE

12. ВАЖНО! В "Опции за програмисти" изключваме опцията "Деактивиране на следенето на разрешенията" (това е опцията, която включихме на стъпка 4) и дебъг през USB (ако не ни трябва за други цели), или пък направо деактивираме изцяло "Опции за програмисти". Рестартираме за всеки случай.

Малко допълнителна информация:

При мен VoLTE успешно се активира на Realme GT 5G и Realme 9 Pro+, но на Realme 8 Pro не стана - опцията за VoLTE в настройките на СИМ картата се появи и е включена, но VoLTE не работи. Според мен, причината е, че в 8 Pro няма профил за A1, може би защото е по-стар модел.

Програмката Shizuku се използва единствено за осигуряване на интерфейс към някои скрити api-та, едно от които се използва от другата програмка за принудително включване на VoLTE. Според мен, в телефоните на Xiaomi, вълшебният код *#*#86583#*#* активира точно същата настройка. Също така предполагам, че тази процедура би трябвало да работи и на други модели, стига да имат профил за съответния оператор. 

Настройката остава активна след рестарт, твърди се, че изчезва само след смяна на СИМ картата, или ъпдейт на ОС.

ВНИМАНИЕ!!! Не мога да гарантирам, че въпросната процедура е безопасна и няма да доведе до сериозни проблеми, вкл. загуба на данни! Не нося никаква отговорност за евентуално възникнали проблеми!
[-] 2 потребители изказват благодарност на vmd70 за това мнение:
  • ganchev, Miro2210
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)