Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на таблет
#1

Привет!

Моля за препоръка за таблет - идеята е да се използва за гледане на видео клипове (трябва да задържа дете на място по време на полет, знам, че не е добра идея, но други варианти не виждам). По възможност с дълъг живот на батерия и приличен екран. Бързо зареждане е плюс. Няма предпочитания за марка.

Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако се посочи примерен бюджет, ще е по-лесно, а по-продължителните полети, да речем презокеански, се изпълняват от самолети, чиито седалки имат собствени портове за зареждане.
Цитирай
#3

Полетът е в рамките на Европа ( два полета). 
Бюджет нещо от рода на 600-700 лв(+/-).
Цитирай
#4

За съжаление, таблетите напоследък остават встрани от големия интерес и вариантите не са много. В случая (гледане на непретенциозно видео, вероятно с не високо качество) не е нужно да е с кой знае колко сериозни характеристики, та затова и предлагам за избор вариант 1 и вариант 2 от големите вериги.

При онлайн търговците (с потенциално по-голям риск от евентуални проблеми при належащо гаранционно обслужване) могат да се намерят и други модели, но те съветвам да наблегнеш най-вече на 2 показателя в този ценови клас:

1 - ъпдейтите на таблетите не са като на телефоните и рано-рано производителите ги оставят на по-заден план, т.е. зарязват ги. Затова и търси още сега да е със актуална (13) или сравнително такава версия на Андроид (12 или 11), щото я ъпдейтнат, я - не, а това не е маловажно.

2 - както и при телефоните, и тук все по-рядко се намира жак 3,5 мм, та в самолета ще трябва да се ползва блутут с подходящи и разпознаваеми от таблета слушалки (задължителна предварителна проба!).

Имай предвид и факта, че по-голямото лесно става по-малко (имам предвид размера на екрана), но по-малкото не може да стане по-голямо.

Успех!

П.П. Съжалявам, бях забравил, че опцията за сравнение в Технополис е ограничена във времето и затова линкът за вариант 1 вече не е коректен, но той е сходен с втория, а и не е проблем да се разгледа повторно.
Цитирай
#5

Колко голям таблет? А не е ли по-добре да си вземете телефон с максимално голям екран? Все пак е много по-функционално, а и таблетите както казаха колегите вече не са на почит и тези които си заслужават са доста скъпи. Другия вариант е нещо максимално евтино ако ще се ползва само за случая
Цитирай
#6

Извинявам се за неточностите в първия пост!
Не живея в България, мислех че пазарите са сходни. Във Финландия намирам таблети с андроид 9 и 10, може и да има по-нови, но с 2 малки деца, е много трудно да отделя време. Детето (голямото) е на 3.5 год, едва ли ще ползва слушалки. Относно телефон, не мисля, че за тази възраст е подходящ. 
За краткото проучване, Samsung Galaxy Tab S6 lite изглежда добре, при все, че има химикалка за оцветяване. За съжаление, андроид 12 и 13 не намирам, може и да има, но цената не оправдава ползата. 
Съжалявам още веднъж за неточната информация
Цитирай
#7

Samsung Galaxy Tab S6 Lite наистина изглежда добре - идва с Андроид 10, но стига до актуалната версия 13, а и е с аудио жак 3,5 мм. На детето вероятно ще му е интересно със слушалки, а и пътувам достатъчно често със самолет, за да знам каква досада е някой да ти натрапва там каквото гледа/слуша. Затова и на по-дългите полети раздават слушалки при качването...

Мисля, че моделът е много добър избор за целта, но нямам представа каква му е цената във Финландия.
Цитирай
#8

Аз бих взел iPad 9, който в посочената цена. Стабилна система, още ъпдейти и всички стрийминг услуги работят.
Алтернативно, ако е само за стриймване и четене при пътуване или за почивка, може и Amazon fire 10 HD таблет. Понякога са промоция и струват само 60-70 Евро, което го прави още по-приятно.
Цитирай
#9

Щом е за дете дисплеят трябва да бъде извън всякакви компромиси, филмчета всяка талига ще тегли. За 4 годишно 8 инча няма да е тежък, 10 е по-добре - родителя да си прецени...

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#10

Съгласен съм, че дисплеят трябва да бъде максимално щадящ до колкото е възможно.

Мислех за Ipad, но нещо се разколебах, може би на по-късен етап, когато детето ще е по-осъзнато.

Samsung Galaxy Tab 6S lite на "промоция" излиза 380 евро.

Има още време до пътуването, не е бърза покупка.

Благодаря!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)