Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

WiFi Calling кога се активира при липса на покритие
#1

С P30 съм. 1-ва карта vivacom, 2-ра telenor. В роуминг съм в момента и по спомен съм чел, че  wifi calling не работи в роуминг, но при мен работи. Обаче не на всякъде ми се появява.
Vivacom-ската карта ми е на ръчен избор на оператор, който го няма тук - т.е. тя ми е активна, но никога няма да си намери оператора. Теленорската е на автоматичен избор. На място където покритието изчезва ми се появява wifi calling. На места, където теленоркста има покритие не можах да го накарам да се появи. Стои си на "спешни повиквания". Пробвах да включа и изключа "wifi calling", да сменя предпочитанията, да изключа/включа wifi, рестарт на телефона, самолетен режим, изключване на 2-рата карта. Не мога да разбера защо след като няма покритие, а има интернет не иска да се появи Wifi Calling?

Android Huawei P30
Цитирай
Аксесоари
#2

В настройките трябва да си избрал WIFI preffered, роуминг оператора трябва да поддържа WI FI CALLING.
Много условия са общо взето.
Цитирай
#3

В настройките го сменях, предимно стои на "Предпочита се WiFi". Аз в момента нямам роуминг оператор на първата карта - на ръчен избор e и е избран оператор, който го няма тук.
Но на едно място имам WiFi calling, на друго нямам. Разликата, която ме съмнява е че там където имам WiFi calling се губи покритието на мобилните оператори. Но нали така или иначе първата карта (където е WiFi calling) няма достъп до клетъчна мрежа?

Android Huawei P30
Цитирай
#4

Оказа се, че в чужбина там където WiFi calling ми е активно интернета бил от италиански доставчик. С косовски и сръбски интернет не е активно. В България на "Предпочита се WiFi" се закача без проблем.

Android Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)