Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poco F5 и F5 Pro - Лични впечатления и коментари
#51

(2023-10-21, 17:50:16)suffer написа:  значи Xiaomi-то си има вградена програма, която се казва Share me
Сваляш я и на самсуняка и си мяташ каквото ти душа иска

https://play.google.com/store/apps/detai...l=en&gl=US

...Спича бе човек...Баш на баркода-все дава грешка.
С drFone през лаптопа-пак греда.
Ще пробвам и други приложения,ако намеря решение-ще се похваля тука...Ама работата отива на лист и химикал,в най-добрия случай-снимки на екрана и броене да не изтърва някое.
А хората на Марс ще одат...
Ама тва е моя телефон.Не е като moto g200...не можах да му свикна.Ще го държа резерва.
За внука,1 и 8 месеца ще зареда с детски песнички lenovo p2 и xperia m4 aqua,че дъщерята все го облъчва с нейния да му ги пуска там.
Цитирай
Аксесоари
#52

Ето как си реших проблема с прехвърлянето на голям брой приложения,в моя случай 1474, от стар андроид-galaxy a71 на нов-poco f5 pro.
Първо попаднах на този клип-
https://m.youtube.com/watch?v=EPYNSV81fIU
...обаче с блутут бавно-29мб за около 3 минути.Демек-сега съм на 51,ако възраста за пенсиониране се запази на 67...таман до пенЦия.
Сетих се да пусна папката Backup създадена от File Manager + през Folder Server-
https://hardcodedjoy.com/app-details?id=...lderserver
Някой питаше какви толкова важни приложения съм имал-ами ето на.И двете съм ги имал...,,излекувани",както казват руснаците на кракнатите,моднати приложения още от времето на symbian.
Понеже свободното пространство ми е малко,около 3gb на по 50-60 бройки апс им правя бекъп и ги инсталирам.Свалянето става бързо,като се има предвид че от a71 пускам хотспот към поко.
!!!За малко да забравя.Както backup така и инсталацията на новия телефон става с File Manager +.Защото си кодира всички приложения,няккои от тях на apk+.Опитах през X-plore да ги отварям и инсталирам-дава грешка.Опитах да ги преименувам-пак дава грешка!!!
Дано на някой да свърши работа това решение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на _nib_ за това мнение:
  • icho
Цитирай
#53

Здравейте,

От скоро съм с Poco F5 - 256 GB /12 Ram. Телефонът, за парите които струва, е просто супер. Имах малко трудности със свикването с MIUI 14, тъй-като доста време бях с HONOR View20 от преди бан-а на Хуауей, който отказваше и отказваше да се предаде и до последно работеше като пушка, но започна да се появява едно петно на екрана и реших, че му е дошло вече времето....
Прехвърлих си всичко, но имам два проблема, с които не мога да се справя, въпреки че пробвах всичко що прочетох из мрежата:
1. Имам проблем с Wireless Andrioid Auto - жично работи без проблем, но не иска да се свържи безжично. На самия телефон излиза съобщение, че Andrioid Auto работи и да продължа на екрана на автомобила, но на екрана на автомобила иконата е неактивна. Със стария телефон няма проблем. Пробвах да нулирам всичко - системата на автомобила, Google services, Andrioid Auto и Carlinkit-a, не става и не става....
2. Като човек идващ от Huawei, от дълги години ползвам техен часовник, съответно приложението Huawei Health, където имам записани хиляди километри тренировки с бягане и колело и не ми се иска да ги загубя като информация. Инсталирах си App Gallery, съответно HMS Core и Huawei Health, информацията се прехвърли. Проблемът е, че ако не нося часовника, самото приложение не засича крачките точно, както и минутите интензивност и изправянията на всеки час. За сравнение инсталирах и Mi Fitness. Там крачките се отчитат точно, но отново минутите на интезнивност и изправянията не се отчитат без гривна/часовник. Пробвах с 40-45 мин бягане без часовник - Huawei Health отчете 700 крачки, Mi Fitness - над 7000 крачки. И двете приложение не отчетоха никаква активност. Дадени са им всички необходими разрешения, заключени са в background, без оптимизиране на батерията.

Моля, ако някой се е сблъсквал с подобни проблеми, да сподели съвет как може да се оправят.

Poco F5 256/12
Цитирай
#54

За информация на други потребители с подобен на моя проблем с wireless Android auto - намери се решението на проблема - трябва да се изключи "ускоряване на WiFi мрежата" от настройките на безжичната мрежа и всичко заработи без проблем.

Poco F5 256/12
[-] 3 потребители изказват благодарност на gorang за това мнение:
  • Be6i4, milstan, ronnie72
Цитирай
#55

Здравейте.Планирам купуването на този телефон но искам Ми Дайлъра и запис на разговорите.С Гугълския нещо не се понасяме.Така,въпроса ми е следния:има ли нещо по специално при флаша на EU?Каква е последователността?
Цитирай
#56

Отключване на буутлоудъра е първата.
След това четеш за Xiaomi.Eu, в зависимост от това дали искаш през recovery или фастбуут да е инсталацията
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, _nib_
Цитирай
#57

Здравейте.  Поръчах от Aliexpress Redmi Note 12 turbo 16gb/1000gb. Има ли Eu rom за този модел? Някой флашвал ли е такъв телефон? Може ли да се флашне с Ром от F5 5g?  Има ли нещо по-специфично или си е като всички други Редмита?
Цитирай
#58

Отключваш bootloader-a, теглиш ROM от xiaomi.eu, минаваш в fastboot режим на телефона и стартираш един от двата .bat файла в папката с ROM-a :
windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat
ИЛИ
windows_fastboot_update_rom.bat
Първият път е желателно с формат на data (първия .bat файл) .
Цитирай
#59

(2023-11-17, 13:25:14)firebrigade6 написа:  Здравейте.  Поръчах от Aliexpress Redmi Note 12 turbo 16gb/1000gb. Има ли Eu rom за този модел? Някой флашвал ли е такъв телефон? Може ли да се флашне с Ром от F5 5g?  Има ли нещо по-специфично или си е като всички други Редмита?

За съжаление турбото страда от сериозен проблем на всички MIUI базирани ROM-ове като Xiaomi.eu - губи се мобилната мрежа постоянно, не можеш да получаваш обаждания и ако имаш късмета да успееш да звъннеш на някого, после ти прецаква мобилния интернет и го локва на 3g/H+. В xda форума за модела и в xiaomi.eu има тредове за това и там можеш да следиш развитие.
[-] 1 потребител изказва благодарност на duciito за това мнение:
  • bgbore_96
Цитирай
#60

Слагай тогава Custom ROM, има ли останал някой да ползва MIUI?

Sent from my 23049RAD8C using Tapatalk
Цитирай
#61

(2023-12-04, 12:49:27)dvelev написа:  Слагай тогава Custom ROM, има ли останал някой да ползва MIUI?

Sent from my 23049RAD8C using Tapatalk
MIUI е удобен и лично launchera ми е любим с това колко простичък е за навигация (има и добри теми/иконки). Върнах се лъм стоковия китайски MIUI, като трябваше лек debloat и малко игра да конфигурираш известията за приложенията, че да стане използваем, но за момента няма друга опция ако не си фен на AOSP ромове . Иначе бях на EvolutionX за около седмица, ама не ми се стори толкова плавен колкото е MIUI, а и имах проблем с мигащ екран (сменя се яркостта с -5/+5% постоянно) и знам, че за повечето AOSP ромове е така, ако не локнеш 120 херца опресняване.
[-] 1 потребител изказва благодарност на duciito за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#62

Имам телефона от четири месеца. С Xiaomi,EU ROM. Няма никакви проблеми при работа, нито проблем с обхвата, мрежата или мобилните данни.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#63

(2023-12-04, 23:13:30)ronnie72 написа:  Имам телефона от четири месеца. С Xiaomi,EU ROM. Няма никакви проблеми при работа, нито проблем с обхвата, мрежата или мобилните данни.

Най-вероятно си с Poco F5 (глобалната версия, не китайската)? Ако е така, това е нормално. Само тези дето се изхитрихме да вземем със 100 лв. по-евтино китайската версия страдаме сега Big Grin .

Проблемът е само с Redmi Note 12 Turbo (китайската версия на F5). В момента има развитие по темата във форума на Xiaomi.eu - някакъв руснак от 4pda е компилирал ROM-a с промени по някои от системните файлове да отговарят на тези от стоковия китайски MIUI и тестващите казват, че е сполучлив.

Линк към темата

По принцип не знам колко е удачно да се флашва ROM, който не е от официалния хостинг на xiaomi.eu Huh , но ако все пак някой реши, казват че е хубаво да се флашне начисто, а не dirty flash, че иначе проблемите с обажданията продължавали.
Цитирай
#64

Не, с Redmi Note 12 Turbo съм, с Xiaomi EU ROM. И разликата беше доста над 100 лева, а и Poco F5 тогава го нямаше налично. Чел съм за проблема, определено не засяга дори 50% от устройствата. Следващият софт на ЕУ със сигурност ще фиксира проблема, където го има.
Аз съм с тази версия в момента.
 
     

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#65

Колеги знаете ли с какъв ром се продават телефоните Poco f5 от родните доставчици? Например BUY BEST. Нали не са с китайски ром.
Цитирай
#66

Колега kriston моето Поко Ф5 е от там и беше с Глобален Ром. Ама вече е с индонезийския Ром и работи перфектно. За тези пари няма аналог.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
[-] 1 потребител изказва благодарност на vi4444o за това мнение:
  • kriston
Цитирай
#67

И каква е разликата между глобален и индонезийски?
Аз съм с глобален ром и нямам абсолютно никакви оплаквания за сега....

S20FE SD
Цитирай
#68

Разликата е в MIUI дйлъра и MIUI съобщенията. Те са си стоковите,а не тези от Гугъл.
[-] 1 потребител изказва благодарност на predator_v_bg за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#69

След ъпдейт на EU firmware:

stable OS1.0.4.0.UMREUXM 14.0 Europe 2023-12-22

при мен се активира Wi-Fi Calling.

С последния EvoX съм към А1.

Поздрави!
Цитирай
#70

HyperOS Stable & Dev ROMS : The list of all official ROMs from Xiaomi (Updated 2 January 2024):

The ROMs with the indication * Pilot means that it is special Beta ROM distributed to beta testers, and you may not be able to install it on your device. Usually after 1-2 weeks, all Pilot ROMs become PUBLIC with exactly the same links, and you can try to install them on your devices.

POCO F5 Marble EEA - Stable (*pilot) 19/12/2023 OS1.0.4.0.UMREUXM Full Recovery Rom FastBoot Rom
[-] 1 потребител изказва благодарност на dvelev за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#71

Кога се очаква за F5Pro да бъде пуснат ъпдейт до новата им глупост?

S20FE SD
Цитирай
#72

Дойде и HyperOS, нищо ново и впечатляващо не виждам.

Samsung Galaxy Note - Note 3 - Note 4 - Note 8 - Note 9 - Note 10+ - Note 20 Ultra 
Цитирай
#73

С кой модел си?

S20FE SD
Цитирай
#74

(2024-01-14, 10:55:49)mavrut написа:  Дойде и HyperOS, нищо ново и впечатляващо не виждам.
При мен си стои на Miui Poco F5 Pro

Изпратено от моят 23013PC75G с помощта на Tapatalk
Цитирай
#75

И при мен... Каква им е логиката да пуснат на F5, а на F5 Pro нищо....

S20FE SD
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)