Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвети за избор на нов телефон
#1

Здравейте на всички от форума и благодаря предварително за вашето внимание.
От Януари 2020 до сега ползвам Honor 20 lite ама вече мн почна да забива на моменти и батерията му пада адски бързо и трябва да е включен постоянно да се зарежда.
Мисълта ми е че сега си намерих прилична работа за лятото и ще мога да си позволя нов телефон. Като цяло тези дни бая проучвах ама който и модел да видя нещо никой бранд телефони не ме грабва както когато си избирах сегашния телефон. 

Ето какво търся и ще оценя много помощта ви:

- Бюджет макс 1500лв, не повече (даже и това е много ама като се вземе напредвид инфлацията)
- Да е Андроид система
- Батерията да му държи ( желателно е да е мин 4500 или 5000 и нагоре Mah
- Да има място за допълнителна карта памет
- Желателно е да има 3,5мм Жак за слушалки, ако не какъв адаптер да си купя за слушалки?
- Не съм претенциозен откъм камерата, стига да прави прилични снимки. 

И накрая да уточня, аз телефонът главно го използвам да гледам клипове, сериали, филми и главно слушам музика на него и то много, така че ще хубав да е силен на звук. 


-Не играя игри така че не ми трябва някакъв геймърски като Asus ROG и тн.

Като цяло единствено ми хванаха леко окото са:
Oneplus nord ce 3 lite 
Google pixel 6/6a и 7/7a поредицата.


На Nokia има ли хубави телефони, че тези дни само на тях не обърнах внимание да ги разгледам.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2023-05-12, 18:02:51)VMAndroid28 написа:   Като цяло единствено ми хванаха леко окото са:
Oneplus nord ce 3 lite 
Google pixel 6/6a и 7/7a поредицата.
В случая - OnePlus Nord CE 3 Lite. Google Pixel 6/6a и 7/7a нямат 3,5мм жак за слушалки.

 
Цитирай
#3

Новите Poco F5 и F5 Pro може да разгледаш. Мисля, че минават изискванията ти.

Изпратено от моят CPH2409 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

(2023-05-12, 18:39:38)BlackBone написа:  Новите Poco F5 и F5 Pro може да разгледаш. Мисля, че минават изискванията ти.
Като идея, само Poco F5. F5 Pro също няма 3,5мм жак за слушалки.

 
Цитирай
#5

(2023-05-12, 18:36:19)NoMaD написа:  В случая - OnePlus Nord CE 3 Lite. Google Pixel 6/6a и 7/7a нямат 3,5мм жак за слушалки.

Като цяло аз вече предпочитам да ползвам bluetooth слушалки, но е винаги добре да мога веднага да превключва на кабелни. А като цяло какъв адаптер ми трябва за кабелни слушалки за телефон без Жак?

(2023-05-12, 18:39:38)BlackBone написа:  Новите Poco F5 и F5 Pro може да разгледаш. Мисля, че минават изискванията ти.

Изпратено от моят CPH2409 с помощта на Tapatalk
Сега ще ги проверя и ще ти пиша пак.

Проверих ги ама не ми харесва това че няма слот за карта памет. Хайде жакът мога да го прежаля ама паметта не мога. Иначе са прилични

Главно търся да има слот за карта памет и издържаща батерия. Жакът мога и да си взема преходник или там както се казва.
Цитирай
#6

(2023-05-12, 19:08:36)VMAndroid28 написа:  Като цяло аз вече предпочитам да ползвам bluetooth слушалки, но е винаги добре да мога веднага да превключва на кабелни. А като цяло какъв адаптер ми трябва за кабелни слушалки за телефон без Жак?
 С адаптер може стане.

 
Цитирай
#7

(2023-05-12, 19:19:44)NoMaD написа:   С адаптер може стане.

Ясно. Ще го имам напредвид този да си го купя. Така че след като се изяснихме, ще чакам за предложения за хубави телефони (дори и без жак), но е хубаво да имат поне слот за карта памет.
Цитирай
#8

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 4G или Xiaomi Redmi Note 12S отговарят на твоите изисквания. И двата модела предлагат слот за карта памет, 3,5мм жак за слушалки  и 5000 mAh батерия. Успех в избора!

 
Цитирай
#9

https://www.technopolis.bg/bg/Smartfoni-...cteristics
https://www.technopolis.bg/bg/Smartfoni-...K/p/573237
Виж тези.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

(2023-05-12, 19:44:39)NoMaD написа:  Xiaomi Redmi Note 12 Pro 4G или Xiaomi Redmi Note 12S отговарят на твоите изисквания. И двата модела предлагат слот за карта памет, 3,5мм жак за слушалки  и 5000 mAh батерия. Успех в избора!

Благодаря ти за предложенията. Сега ще ги проверя по детайлно. Те ми се мерваха по рано. Като цяло издържливи ли са? Поне за 3г?

(2023-05-12, 20:56:43)hazART написа:  https://www.technopolis.bg/bg/Smartfoni-...cteristics
https://www.technopolis.bg/bg/Smartfoni-...K/p/573237
Виж тези.

С радост. Благодаря за предложенята и на теб.
Цитирай
#11

Така, казана е горна граница, което не значи непременно че човек трябва да се забие в нея (според мен). Моето предложение е за Realme 9 4g (камерата му е по-добра от 5g версията). Има слот за карта, има и 3.5 жак. Води се с невероятно добра батерия (поне според GSMarena има 156 ч endurance rating). Цената му нов в момента е около 440 лв.
Цитирай
#12

(2023-05-12, 21:18:52)imthedevil написа:  Така, казана е горна граница, което не значи непременно че човек трябва да се забие в нея (според мен). Моето предложение е за Realme 9 4g (камерата му е по-добра от 5g версията). Има слот за карта, има и 3.5 жак. Води се с невероятно добра батерия (поне според GSMarena има 156 ч endurance rating). Цената му нов в момента е около 440 лв.


И аз ги гледам Specs-овете в gsmarena. Значи да обръщам внимание на endurance rating-а. Благодаря за предложението

Значи за момента след като прегледах всички предложения,тези 3 модела ми допадат най много:

OnePlus nord ce 3 lite

Xiaomi Realme 9

Xiaomi Redmi Note 12 Pro

Те варират между 440 до 589лв и като цяло са прилични, но има ли малко по скъпи опции?
Смисъл че и до 1000лв стига да е добър телефона бих дал. Като цяло тези 3те ми харесаха най много, но ми липсва още WOW ефектът, където да ме накара да се реша на 1 модел и с не търся други. Още предложения ако ви се занимава? Имам време до другия месец да реша тъкмо като дойде време за заплата.
Цитирай
#13

Вече трудно се намират телефони със слот за карта памет, а пък за жак да не говорим. Като гледам тези модели избора е доста ограничен.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Realme 9 не е на Xiaomi. Самостоятелна марка е, по-близък до Oneplus, под шапката на една конгломерация са. Жена ми ползва такъв от коледа насам, досега без оплаквания. Батерията наистина е чук, 2 дена без проблем. Снимките са гд добри, звука e силен, но за качествен, не знам.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай
#15

(2023-05-13, 09:07:06)tarlyo написа:  Realme 9 не е на Xiaomi. Самостоятелна марка е, по-близък до Oneplus, под шапката на една конгломерация са. Жена ми ползва такъв от коледа насам, досега без оплаквания. Батерията наистина е чук, 2 дена без проблем. Снимките са гд добри, звука e силен, но за качествен, не знам.

Ясно, като цяло ми хареса Realme-ти и засега го обмислям да го взема него.

(2023-05-12, 22:16:41)Marto.g написа:  Вече трудно се намират телефони със слот за карта памет, а пък за жак да не говорим. Като гледам тези модели избора е доста ограничен.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk

Като цяло аз мога да пожертвам да няма жак, ама без слот за памет няма да я бъде. Толкова да ме ограничават не желая. Тогава ако можете да предложите телефони със слот, но без жак?
Цитирай
#16

(2023-05-12, 22:16:41)Marto.g написа:  Вече трудно се намират телефони със слот за карта памет, а пък за жак да не говорим. Като гледам тези модели избора е доста ограничен.
Samsung Galaxy A54, Vivo iQOO Z7x, Xiaomi Redmi A2, Samsung Galaxy A34, Xiaomi Poco C51, Huawei Enjoy 60 и т. н.

 
Цитирай
#17

(2023-05-13, 14:33:55)NoMaD написа:  Samsung Galaxy A54, Vivo iQOO Z7x, Xiaomi Redmi A2, Samsung Galaxy A34, Xiaomi Poco C51, Huawei Enjoy 60, Oppo A1x и т. н.

Добре ще го проверя да видя дали някой ще ми хване окото. Много благодаря.

Не знам защо ама съм доста привлечен към oukitel wp19.
Верно тухла си е ама има адски добри спецификации за 720лв.

Засега мисля него да си го взема.
Цитирай
#18

Ти мина през Realme, OnePlus, Xiaomi и сега се спря на най-непрактичния. Май и ти не знаеш какво искаш.  Cool

Пак да кажа, виж моделите на SONY, защото предлагат всичко, което искаш.
Единият е по-евтин.
За другия може да изпратиш запитване ако искаш телефон с флагмански характеристики.

Redmi Note 12 Pro 5G също става.

Всички ти предложихме достатъчно модели, изборът е твой.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

(2023-05-13, 14:51:38)VMAndroid28 написа:  Не знам защо ама съм доста привлечен към oukitel wp19.
Верно тухла си е ама има адски добри спецификации за 720лв.
Засега мисля него да си го взема.
Защитените телефони не се славят с добри характеристики като цяло, там се разчита на друго. И този модел не е изключение. Изграден е на базата на MediaTek Helio G95, който по принцип се използва само в бюджетни модели, например в Redmi Note 10s или Realmi 8. При този процесор, този модел не може да разчита на дълга поддръжка. Към минусите е и това, че за пълен заряд на батерията му ще ти трябват около 4 часа. Но ако държиш на подобен модел, разгледай Samsung Galaxy Xcover 6 Pro тогава.

 
Цитирай
#20

(2023-05-13, 16:28:17)NoMaD написа:  Защитените телефони не се славят с добри характеристики като цяло, там се разчита на друго. И този модел не е изключение. Изграден е на базата на MediaTek Helio G95, който по принцип се използва само в бюджетни модели, например в Redmi Note 10s или Realmi 8. При този процесор, този модел не може да разчита на дълга поддръжка. Към минусите е и това,  че за пълен заряд на батерията му ще ти трябват около 4 часа. Но ако държиш на подобен модел, разгледай Samsung Galaxy Xcover 6 Pro тогава.

Ясно. Благодаря за информацията. Бях малко импулсивен за оукитела ама като се замислих колко ще тежи малко отпада. 

Таа така, модели на колите се спрях са:

Oneplus nord ce 3 lite 
Realme 9 
Samsung A34

Тези най много ми харесват, но като цяло аз търся телефон който да ми държи поне 3г. Така че кой според вас би бил най издържливи и качествен от 3те?

(2023-05-13, 16:16:29)hazART написа:  Ти мина през Realme, OnePlus, Xiaomi и сега се спря на най-непрактичния. Май и ти не знаеш какво искаш.  Cool

Пак да кажа, виж моделите на SONY, защото предлагат всичко, което искаш.
Единият е по-евтин.
За другия може да изпратиш запитване ако искаш телефон с флагмански характеристики.

Redmi Note 12 Pro 5G също става.

Всички ти предложихме достатъчно модели, изборът е твой.

Да, беше глупава постъпка от моя стана с oukitel-а. Като цяло ще го мисля над 3те по горе изброени. А за Sony-тага, прегледах ги ама нещо не ме грабнаха просто. Не знам до вкус ли си е, но просто не ме грабнаха като тези 3те. Въпреки това съм адски благодарен за отделеното време и се надявам да се похваля Юни месец. 
Цитирай
#21

https://www.ozone.bg/product/smartfon-on...nord-buds/ Нали си търсиш и слушалки, не са най-добрите, но може да прецениш дали да ги посжваш или да ги продадеш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

(2023-05-13, 18:56:39)hazART написа:  https://www.ozone.bg/product/smartfon-on...nord-buds/ Нали си търсиш и слушалки, не са най-добрите, но може да прецениш дали да ги посжваш или да ги продадеш.

Тези са ок за цената си. А някакви предложения за наистина качествени слушалки тип in-ear (не с тапа или ушанки) гунички. И с кабел и bluetooth-ни ползвам. За телефон може малко да се дърпам за бюджет ама за слушалки съм 100% решил че ще дам хубави пари за качество. 

Бих искал няколко предложения за скъпи и няколко на прилична цена слушалки ако ви се занимава да предлагате. Благодаря за отделеното време.
Цитирай
#23

(2023-05-13, 19:38:20)VMAndroid28 написа:  ...Бих искал няколко предложения за скъпи и няколко на прилична цена слушалки ако ви се занимава да предлагате. Благодаря за отделеното време.
Препоръка за слушалки - лични впечатления от дадени модели.

 
Цитирай
#24

(2023-05-13, 20:37:26)NoMaD написа:  Препоръка за слушалки - лични впечатления от дадени модели.
Мерси.
Цитирай
#25

(2023-05-13, 19:38:20)VMAndroid28 написа:  Тези са ок за цената си. А някакви предложения за наистина качествени слушалки тип in-ear (не с тапа или ушанки) гумички. И с кабел и bluetooth-ни ползвам. За телефон може малко да се дърпам за бюджет ама за слушалки съм 100% решил че ще дам хубави пари за качество. 

Бих искал няколко предложения за скъпи и няколко на прилична цена слушалки ако ви се занимава да предлагате. Благодаря за отделеното време.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)