Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola Razr 40 Ultra - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 2023-razr-40-ultra-Viva-Magenta-product-...gle-02.jpg]

Motorola Razr 40 Ultra разполага с 6.9" разгъващ се LTPO OLED дисплей с пропорции 22 към 9, който предлага висока опреснителна честота от 165 Hz, резолюция 2640 х 1080 пиксела за гъстота на точките от 413 ppi и 1400 нита пикова яркост. За първи път в модел Razr в екрана има и фин стъклен слой (UTG), а производителят обещава, че сгъваемият механизъм ще издържи поне 200 000 разгъвания и сгъвания.

[Изображение: motorola-razr-40-ultra-bietet-gross-auss...73162.webp]

Razr 40 Ultra позволява екранът да бъде разгънат до определена позиция, така че да се използва например за селфита или гледане на видео, докато е поставен на равна повърхност.

[Изображение: motorola-razr-40-ultra-by-Craft-s-RGB-17.jpg]

[Изображение: 6cff1d089879d9fe92c15308a7841ab8-L.jpg]

[Изображение: 805832.jpg]

По-интересен обаче е външният дисплей на Razr 40 Ultra, който е с 3.6" диагонал и заема почти целия капак на телефона, включително обхваща обективите на основната камера. Този екран е с 33% по-голям от предходния модел, като също е OLED, има резолюция 1066 х 1056 пиксела (413 ppi) и до 144 Hz опресняване, а максималната яркост може да достигне 1100 нита.

[Изображение: NIX05243.jpg]

Добрата новина е, че през външния дисплей могат да се използват (почти) всички приложения на телефона, или поне тези, които биха били удобни изобщо да се отворят в по-малък прозорец. Идеята е апаратът не само да изглежда по-добре с такъв QuickView дисплей, но и да накара потребителите да го използват повече без да го отварят, а така - да пестят батерията му.

[Изображение: maxresdefault-1.jpg]

В сгъваемия дисплей има 32 МР селфи камера с бленда f/2.4 и размер на пикселите 0.7 μm, която използва технология за обединяване на 4 пиксела в 1.

[Изображение: Smartfon-MOTOROLA-Razr-40-Ultra-5-G-Czar...-front.jpg]

Основната камера е двойна и залага на 12 МР сензор с размер на пикселите 1.4 μm, OIS и широка бленда f/1.5 + 13 МР ултраширока камера с обхват 108° и автофокус, която служи и за макро снимки (f/2.2, 1.12 μm). Поддържа се до 4K при 60 к/с с основната и при 30 к/с с ултрашироката камера.

[Изображение: motorola-razr-40-ultra-by-Craft-s-RGB-24.jpg]

Конфигурацията на Razr 40 Ultra не използва новия чипсет Snapdragon 8 Gen 2, а разчита на миналогодишната платформа Snapdragon 8+ Gen 1. На нея се базираше и предишният сгъваем модел на Motorola - Razr 2022. Към него има 8 или 12 GB LPDDR5 RAM и 256/512 GB UFS 3.1 вградена памет.

[Изображение: maxresdefault-2.jpg]

Що се отнася до батерията - тя е с капацитет 3800 mAh. Това е крачка нагоре от миналогодишния Razr 2022 (3500 mAh), но все още е по-малко от 4300 mAh при Oppo Find N2 Flip. Поддържа се 30 W бързо зареждане и 5 W безжично зареждане, а опция за обърнато безжично зареждане няма.

[Изображение: NIX05361.jpg]

Razr 40 Ultra има 3 микрофона и стерео високоговорители с поддръжка на Dolby Atmos и пространствен звук (Spatial Audio).

[Изображение: motorola-razr-40-ultra-by-Craft-s-RGB-37.jpg]

Смартфонът няма висока защита от вода, каквато предлагат сгъваемите смартфони Galaxy Z на Samsung, но покрива стандарта IP52 - т.е. има "водоотблъскващо" покритие. Иначе корпусът на Razr 40 Ultra се базира на алуминиева рамка и стъклено тяло със защита Gorilla Glass Victus. Дебелината в разгънато положение е 6.99 мм, а в сгънато - 15.1 мм, като теглото е 188.5 грама за версиите в цвят Infinite Black и Glacies Blue или 184.5 грама за Viva Magenta, при която долният панел на гърба е с изкуствена кожа.

[Изображение: MOTOROLA-RAZR-40-ULTRA-INFOSHEET-MASTER-EN.jpg]

Цената за Европа на Motorola Razr 40 Ultra е 1199 евро, но е възможно да варира и да бъде напасната спрямо конкуренцията. В България Razr 40 Ultra ще бъде на пазара през първата половина на юни и ще се продава за 2399 лв.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2




Ето няколко видеа.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Ето едно ревю.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

Хора да ви питам как да се махна от гоогълския профил на стария телефон сиреч с отписване или направо премахване на профила ? Забравил съм и затова питам . Smile Мисля ,че на стария телефон направо премахнах профила и се логнах на новия телефон , но все пак да попитам . Smile

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#5

Никой ли не притежава телефона да изкаже едно мнение? Smile
Цитирай
#6

На 4PDA има доста мнения на реални потребители за модела - Тук

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • any9, scorceni
Цитирай
#7


Тест на живо как се справят Motorola Razr 40 Ultra и Samsung Galaxy Z Flip 5 при сгъване и разгъване.
https://mobilebulgaria.com/news/testvat-...ma-problem

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

Мале, как скърца тази моторола В крайна сметка аз реших да заложа на нея. Хареса ми функционалността на външния дисплей, спрямо алтернативите. Като цяло съм доста доволна. Ползвам го вече няколко дни. Супер удобен е малкия дисплей, можеш да правиш почти всичко на него. В разгънато положение също се справя прекрасно. Извивката е почти незабележима. Не съм имала до сега телефон с толкова изчистен андроид, още свиквам, върви много гладко. Батерията е страхотна, направо не можах да повярвам. С нормална употреба спокойно прави 1.5-2 дни. Единствения проблем, който за сега установих е, че при слаб обхват, с 2 сим карти, телефончето загрява доста. Когато изключа едната карта се оправя това загряване. При нормален обхват, няма ядове. За жалост не са му сложили новия процесор, а SD 8 Gen 1 има славата на загряващ процесор. Това е на първо четене Smile
Сега остава единствено да се надявам, че няма да започне да скърца така, както на клипчето
Цитирай
#9

Той процесора всъщност е Snapdragon 8+ Gen 1.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

Еми явно и той грее Много е неприятно, но ако само това са му кусурите ще го преживея. Лошото е, че работата ми е на мястото със слаб обхват, тоест редовно съм на това място За сега се справям, като изключа едната сим. Не съм имала други проблеми с греене на този етап.
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#11

Ето едно сравнение.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

Телефона има ли възможност да работи с 2 физически /стандартни/ sim карти.
Или опцията е само една физическа и една esim.

----
Нещата станах ясни 1 sim + 1 esim
Цитирай
#13

Тенденцията е такава. Всички нови телефони са с 1 физическа сим карта и една есим. Освен, ако и двате карти не са ви служебни, просто обмислете варианта да си изкарате есим Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#14

Благодаря за отговора Smile

По принцип ползвам две сим карти, лична и служебна. Но днес разбрах, че няма да има проблем да си извадя служебна esim за десетина лева, до тук нещата се нареждат.

Но, другата по-голяма дилема е - кои телефон да взема, модела на Моторола или на Самсунг.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • any9
Цитирай
#15

Тук избора ще е труден... Поне за мен е И аз се чудя кой от двата телефона да оставя... До момента мога да споделя:
Плюсовете на Моторолата са батерията и външния дисплей. Страхотно удоволствие е да се работи с него. Големия дисплей е пренесен на малкия. Всичко може да се прави на него прекрасно. Батерията е доста добра, въпреки че на хартия разликата със Самсунга не е голяма. Като минус е загряването, което като цяло си е слабо място на SD 8gen 1. Не, че и Самсунга не загрява де. И може би най-големия минус ще бъде здравината на телефона, но по надолу ще обясня за нея.
Самсунга го имам от по-скоро, все още трупам впечатления и наблюдения. Външния дисплей е доста ограничен. Почти нищо не може да се прави на него, освен няколко уеджити. Ако остане така това ще е най-нефункционалния и излишен дисплей Добрата новина е, че са създали един модул за Good lock, който се казва MultiStar. С него може да се сложи почти всяко приложение на малкия екран и той да стане доста по-функционален. Обаче, когато примерно имам съобщение от вайбър или от месинджър и го видя от нотификациите и цъкна на него, просто не се отваря (още става въпрос за малкия екран, на големия няма никакви ядове). Предполагам това е свързано точно с функционалността и поради това, че тези приложения са добавени с модул, а не от настройките на самия телефон. Докато на моторолата се отваря без проблем и можеш да отговориш. Пак мога да ги отворя и да отговоря от малкия дисплей, но като отида ръчно на приложението. С две думи, някой ми пише на вайбър, от екрана с нотификациите аз виждам и искам да отговоря, за да отговоря, от там отивам на екрана на модула и от там отварям приложението и тогава вече мога да отговоря. Много е дразнещо, но се надявам че скоро Самсунг ще развият тези неща с някой ъпдейт. Защото на приложенията, които официално са разрешени на малкия дисплей го няма този проблем. Например имам нотификация от youtube, цъкам на нея и ми отваря YouTube. Все още не знам как е батерията, още я тествам.
Тоест на този етап функционално аз харесвам повече Моторолата. Но, големия и проблем, до колкото съм проследила нещата е сгъвката. Малко по-нагоре има тест на сгъване и разгъване на двата телефона. Първо, моторолата издържа доста по-малко и въпреки това, общия брой сгъвания и разгъвания се равнява на над 2г, като дават средно по 100 на ден. По-големия проблем и това, което мен ме притесни е че започва да скърца доста по-рано... Също така нивото на защита от прах не било на ниво. Няма и защита от вода. Докато Самсунга издържа, ако не бъркам близо 3-4 пъти повече сгъвания и разгъвания, като накрая го сложиха в торба с прах и пясък и въпреки това той продължи да функционира. Има и някакво нивото на защита от вода.
Та избора за мен е много труден. От една страна харесвам функционалността и батерията на моторолата, от друга здравината и защитата от прах и вода на Самсунг...
[-] 2 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • bajchoni, fotograd
Цитирай
#16

Angel   Много подробно и конкретно сте описала нещата около двата модела, отделила сте доста време и труд за да ми поясните по-важните и конкретни неща. Малко са хората в наше време, които биха направили толкова много за да помогнат на един непознат, наистина респект и голяма благодарност за положения труд.
Разбирам, че вие имате двата модела Big Grin  значи сте от голям град с добри доходи Tongue . При мен нещата са значително по-скромни Stolt поради това правя сметки кое как е.
Нещата определено опират до модела на Моторола.
Двете фирми са и новатори в разработката на този тип V - образни телефони още от преди двадесет години.
Другарите от "ментел" за моя голяма изненада от началото на този месец въвели допълнителна, месечна такса в размер на 5 лева за ползване на esim карта Tooth 
Дано поне Виваком да не са толкова алчни в това отношение.

Единствено ме смущава това, че във видеото на един наш пишман "разбирач" се упоменава, че телефона на Моторола има проблем с wi-fi мрежата, тоест не може да направят връзка с нито един рутер в помещението в момента на заснемане на видеото. При вас се надявам, че няма проблем с wi-fi връзката.

Споделяте, че има загряване на телефона, предполагам, че същата дилема съществува и при Самсунг. Проблема ще бъде тогава, когато телефона загрее примерно до 80 градуса, че да не може да пипа. Това с температурата съществува при почти всяко устройство, проблем ще бъде тогава, когато температурата достигне ниво, в което корпуса да не може да се докосва с ръка.

В много тестове се споменава, че процесора на Самсунг бил по-нов, а на Моторола - по-стара генерация. Както и да го въртят и търкалят, разлика няма никаква, все един и същ боклук е вътре. То е като да сравняват две селски мисирки, коя повече яйца снася Facepalm1 с две думи - сравнението е просто без смислено.

Това, че механизъма на Моторола се е разджагъркъл на сто хилядното отваряне си е чиста случайност, нареденост, маркетингова стратегия или кой както иска да го разбира. Гаранция няма за нищо, че това което е показано като резултат е 100% истина, такива тестове трябва да бъдат правени от машини, отваряне и затваряне на двата телефона да става с едно и също усилие. Хванали от гората десет човека тестове да правят, един блъска като изумен, друг едвам, едвам го пипа.

Или пък тест с пясък и вода, вероятно познавам десет хиляди човека и за 35 години от както излязоха на мода gsm - телефоните, не съм видял или чул някой да почне да си пълни телефона с пясък или да го къпи в басейна, че и и това с подобен тест, звучи малко не сериозно.

Добре, че не са направили тест с телефон, сложен на ЖП-релсите на някой товарен влак   Tooth и да проверят колко сто килограмови колелета може да издържи преди да стане на кайма от пластмаса и алуминий.

Същото за механизъма за отваряне, едва ли има място за тревога, убеден съм, че до като стигне 40000 разгъвания, вие ще сте сменила два телефона, затова не се безпокойте за това.

С ваша помощ и това, което споделихте, Моторола е по-доброто решение и избор.
Цитирай
#17

Радвам се да съм полезна Smile Така се стекоха обстоятелствата, че имах възможност да се докосна и до двата телефона и да избера кой да оставя за мен Smile На въпроса ви - не, моторолата няма никакъв проблем да се свързва към Wifi мрежа. Гледах ревюто за което говорите, човека също си каза, че може проблема да е в тяхната бройка.
А1 пуснаха опцията за интернет на екстра сим картата, тя струва допълнителни 5лв на месец. Ако имате само една основна есим карта, тя няма допълнителна месечна такса Smile
Процесора на Самаунг е по-нов, определено не бих казала, че от към производителност ще се усети разликата. Но по-стария процесор на моторолата е известен с това, че грее, спрямо предходните модели. Дали SD 8 gen 2 грее и той, не мога да кажа все още. Разбира се не говорим чак за такова греене, че да не може да се пипне телефона, но си грее и телефона става горещ в горната част, където е малкия дисплей.
За жалост информацията ми за скърцането на пантата не е само от горния клип... Дано наистина моята бройка не е от скърцащите Защото телефончето е страхотно. Като още един плюс мога да кажа, че извивката при сгъвката на големия екран е доста по-малко осезаема при моторолата, почти не се усеща. Предвид и че телефона е доста функционален от малкия екран, това определено означава, че и по-малко ще се отваря. Така, че да, може би сте прав, че докато стигне сгъванията и разгъванията от клипа, няма да е вече при нас Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#18

Евентуален проблем със създаване на неприятен звук при отваряне и затваряне на телефона е свързано с някакво триене между металните части на механизъма. Не съм започнат напълно с устройството на механизъма, но съм уверен, че може да се намери решение на това. Зависи дали има свободен достъп до механизъма или до частите, който се трият, звука би трябвало да идва точно от там.
Преди дни попаднах на китайско клипче в което собственик на такъв телефон прави отново тест с отваряне и затваряне на капаците, ако не греша след почти десет дни беше стигнал нещо от типа на 160 К, и опита да сложи по една капка масло 15W-40  Lol 
Пак бих искал да допълня, че не трябва да се безпокоите за проблеми с капака, защото до като дойде такъв момент, сигурно ще мине една петилетка.
Моторола е доста по приятен като дизайн от вън, плюс е, както сте написала и по-големия външен екран.

По-принцип, ако успея да се разбера с тази esim карта в близките дни, и да видя кои оператор ще бъде късметлията, ще взема телефона. Аз, както често ползвам телефон, надали на ден ще правя и пет отваряния Tongue

Личния  ми телефон е на А1 като от тази карта не ползвам и никога не съм ползвал мобилен интернет, плана е такъв Big Grin  . Служебната карта е на Виваком, като там ползвам мобилен интернет.
Вероятно утре мързеланковците от местния офис на А1 ще почиват, но в четвъртък ще ги посетя да ми разяснят как стоят нещата при тях. Преди дни когато исках да попитам за Еsim карта в А1, не успях да се добера до служител в офиса, един си бъркаше в носа повече от пет минути, втори се опитваше да излъже една възрастна жена с мобилен интернет. Единствено имаше едно младо момче, което се беше явно провинило в работата, че беше наказано да мете пред офиса на оператора, че от него научих за петте лева Cool  Не успя да поясни почти нищо, преди нямало интернет, сега имало интернет, с две думи не успях да разбера нищо.

-----------------------------------------------------------------

Прегледах цените на А1, предполагам, че не са ми обяснили правилно и са помислили, че става дума за EXTRA SIM. За esim не се казва, че има допълнителна такса.
Цитирай
#19

А някой нещо да каже за по-малкия (евтиния) брат - razr 40? Най-вече как е батерията? Търсих, но за него като цяло много ревюта няма (има основно за ултрата). И никъде не намирам мнения (включително в 4PDA).
Цитирай
#20

Ако сте решил да го купувате - вземайте го, зависи колко ще го ползвате, държи се като стандартен телефон. Ако ще го ползвате нон стоп за интернет и разговори, ще го зареждате всеки ден. Ако сте скромен от към нет и разговори, първата година ще го зареждате през два-ти дена.
Ако имате познат дето ще преподписва договор или ще взема нова карта от етел - цената е около 750 лева Smile
Телефона си заслужава.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • imthedevil
Цитирай
#21

След покупка на телефона и известно ползване, ми се искаше да има опция/вариант за записване на телефонните разговори.
Не успях да намеря в телефона такова приложение за запис по време на разговор.
Цитирай
#22

Получава се нещо странно с външния дисплей. 

На всеки 30 ~ 40 секунди, външния дисплей светва и след секунда изгася без да е местен телефона или да е докосван екрана. Предполагам, че това не е нормално действие на телефона, някой спречквал ли се е досега с подобен проблем.
Цитирай
#23

Със сигурност телефона усеща някакъв вид движение или вибрация, примерно ако си го оставил на дивана и седнеш на него (на дивана, не на телефона ) или на маса и бутнеш масата. Това е настройка, може да се изключи. [Изображение: 36177b325424c02e056f1ab2227c2904.jpg]
P.S Относно записа за разговори, това е услуга забранена в Европейския съюз и от Андроид 11 или 12 насам е ограничена, включително всички подобни приложения са свалени от Гугъл. Не съм попадала до сега на пост за работещо приложение, но не съм и търсила. Варианта е да се смени региона на телефона, със страна извън Европейския съюз, която не е ограничила записа на разговори.
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#24

Благодаря за отговора, много мило. Smile 
За през светването на външния екран, опцията "преместване на телефона" е изключена, до телефончето няма никой, нито движение, нито вибрация. Почти през целия ден и вечер външния дисплей се събужда през 30 секунди, около телефончето няма никакво движение. Днес, ще се поровя в менюто, ще изключвам и включвам каквото сметна за ненужно и нужно, ще проверявам, може да стигна до положителен резултат.

За разговорите, наистина жалко, че с този закон нещата се ограничат. Старата ми бракма, визирам телефона, който ползвах е 2019, xiaomi което на воля си записваше всичко, дори записваше "комшията когато си канеше приятелки в тях". Опитах с няколко външни приложения изтеглени от googleplay, но то от реклами не успявам да стигна до най-важното - записването.
По удачен вариант може би ще бъде, ако по-време на разговор Tongue  си водя бележки на някое тефтерче, това разбира се в рамките на шегата.

За телефона може да се пише много, за плюсове и някой минуси, бях забравил какво е чувството да ползваш флип телефон, спомням си ранните години на демокрацията когато телефоните с капаче бяха хит.
На село като извадя телефона от джоба - гледат като не видели. А, най голяма завист има при селските госпожички, мислещи, че телефона е пудриера Big Grin
Цитирай
#25

Проверете, дали в Скорошни разговори -> Настройки имате опцията за запис.
   
   
Ползвам Moto Edge 30 Ultra. Не би трябвало да отрежат по-високия клас терефони.
Особеност - известява отсрещната страна.
[-] 1 потребител изказва благодарност на asar_bg за това мнение:
  • fotograd
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)