Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнение за HUAWEI nova 11i
#1

Обмислям покупката на Huawei Nova 11i като втори апарат. Подържа ли RAM Plus (виртуалната памет) Къде мога да прочета за нея (RAM Plus) тъй като ми е интересно, реално използваема ли е? RAM-та от 8 реални, става ли на 11 след заемане от вътрешната памет? Антуту резултат? Попаднах на резултати 250-260к. Реално ли е толкова бавен?
п.п. поръчан е вече зеления.  Big Grin утре го доставят.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
Аксесоари
#2

Бенчовете за мен не са показателни, Nothing Phone-а е със 778G но лети сравнение с други апарати със същия процесор защото някой си е дал зор със софуера...

680 е нисък клас и съвсем не нов процесор, та се окачва базова смартфон функционалност - социални мрежи, чат, разговори, имейл и евентуално (ама евентуално) някоя игричка с ниска графика за убиване на време в градския транспорт например.

Но пък може да се държи по-зле или по-добре с този 680 спрямо други апарати със същия процесор именно заради оптимизацията на софтуера. GMS отсъства от Huawei което хич не е малък тласък за производителността - Play Services винаги са били необходимото зло което яде RAM и батерия, забелязвам, че с по-нисък клас процесори апаратите на Huawei без GMS се държат по-добре от на алтернативни марки с по-добри процесори и го отдавам именно това - добрия софтуер, EMUI е доста добър и не натоварващ, същевременно адски функционален и липса на Google услуги.

Гледал съм разни сравнения на китайска и международна версия на едни и същи смартфони (защото китайските са без GMS) и винаги са имали едни 5-10% по-добра батерия и по-малко ядене на RAM.
Цитирай
#3

(2023-06-15, 21:14:55)Ivanov_1994 написа:  Бенчовете за мен не са показателни, Nothing Phone-а е със 778G но лети сравнение с други апарати със същия процесор защото някой си е дал зор със софуера...

680 е нисък клас и съвсем не нов процесор, та се окачва базова смартфон функционалност - социални мрежи, чат, разговори, имейл и евентуално (ама евентуално) някоя игричка с ниска графика за убиване на време в градския транспорт например.

Но пък може да се държи по-зле или по-добре с този 680 спрямо други апарати със същия процесор именно заради оптимизацията на софтуера. GMS отсъства от Huawei което хич не е малък тласък за производителността - Play Services винаги са били необходимото зло което яде RAM и батерия, забелязвам, че с по-нисък клас процесори апаратите на Huawei без GMS се държат по-добре от на алтернативни марки с по-добри процесори и го отдавам именно това - добрия софтуер, EMUI е доста добър и не натоварващ, същевременно адски функционален и липса на Google услуги.

Гледал съм разни сравнения на китайска и международна версия на едни и същи смартфони (защото китайските са без GMS) и винаги са имали едни 5-10% по-добра батерия и по-малко ядене на RAM.

Всъщност има google в AppGallery с Gbox и си работи добре а цялото нещо се инсталира в няколко секунди.
Цитирай
#4

Телефонът е супер имам го от два дни работи си перфектно хубави снимки и видеото 4к.Не грее като печка бърз е, единственият проблем с който се сблъсках и че не мога да го свържа с телевизора.Пробвах с прожектирането, пробвах и с приложения от Goole play и  на AppGallery и не открива никакви устройства.Моля за помощ.
Цитирай
#5

Ako си с аднроид тв различен от някои модели на Sony, става само с Google Home приложението.

Иначе всичко, което поддържа гоогле каст работи отлично - onedrive, chrome, youtube и т.н.
Цитирай
#6

Здравейте и Честита Нова година на всички Вас!При преподписване на договора с Yettel купих и телефона за внук ми/4-ти клас/,който живее при мен и ще го ползва основно за обаждания с роднини и гледане през YouTube.Зная,че е изписано много за липсата на гугъл,но да Ви попитам:
1.Трябва ли да си инсталира HMS Core на телефона за да му работят приложенията и игрите,които си изтегля?
2.Задължително ли е инсталирането на Gbox и от там да тегли приложения или AppGallery е достатъчно?
3.Задължително ли е създаването на профил в YouTube за да може да го ползва?

Ще съм Ви благодарен да ми помогнете.Не ме съдете,че не знам,на години съм и правя,каквото ми кажат а искам да го зарадвам и да му доставя радост.
Бъдете здрави.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)