Анкета: Бихте ли си купили телефон на Google? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, в момента ползвам такъв и съм доволен
35.71%
15
35.71%
Да, но само ако се предлагат от оператори и техно вериги
7.14%
3
7.14%
Да, защото не са толкова скъпи и са с чист Android
7.14%
3
7.14%
Да, защото досега не съм имал техен телефон
11.90%
5
11.90%
Не, имал съм и не останах доволен
0%
0
0%
Не, защото не предлагат нищо повече от конкуренцията
11.90%
5
11.90%
Не, защото са с чист Android, а той ми е скучен
7.14%
3
7.14%
Не, защото просто не ми допадат
11.90%
5
11.90%
Друго
7.14%
3
7.14%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли си купили телефон на Google?
#1

[Изображение: Pixel-7-and-Pixel-7-Pro.jpg]

Бихте ли си купили телефон на Google?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Преди време съвсем случайно ми попадна един Google Pixel 2XL , който закупих от човек. От първия досег с телефона беше любов от пръв поглед. Този телефон беше телефонът с който издържах най-дълго време да използвам. Още преди да го продам бях вече купих Pixel 4XL. Уникален телефон с най-доброто лицево и перфектна камера за времето си. Понеже си го харесвах , реших да му сменя батерията и при самата смяна нещо се прецака и показваше ? Вместо заряда. След това колега от форума я смени отново и заработи всичко перфектното. Продадох го с идеята да пробвам и други марки и след 3,4 други телефони закупих друг 4XL който имам и сега. Преди 6 месеца закупих чисто нов 6а на който бързо му се нарадвах и го замених за чиста 6ца с която пиша в момента. След смяната съм имал и други почти флагмани на други марки , обаче 6цата душа не ми дава да я продам. Та ... Може би съм най върлия фен на марката. Хахахаах

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на mitkoandroid за това мнение:
  • greenandroid, Victormihov
Цитирай
#3

Отговор - не ми допада.

Поразцъках от любопитство Pixel 7 Pro за няколко минути на едно летище и силно ме впечатли дисплейът му с чудесните си цветове, размер и грабващо цялостно излъчване, но това не е всичко в един телефон. Казват, че навън снимките са супер, но на закрито не ме впечатлиха с нищо. А и тази батерия ...
Цитирай
#4

Да, ако не бяха сложили ескимоса.
Цитирай
#5

Бих и щях - даже във форума имах тема какъв заместник да намеря на сегашният ми Ноут в краткосрочен план. В крайна сметка ме мотаха с поръчката и зарязах Пиксела, като временно ползвах друго у-во. Позамря ми и желанието да ползвам техен апарат вече.
Ако си преодолеят проблемите с качеството, започнат да използват подходящи чипсети, било то и подобрени Ексиноси, увеличат още малко срока на поддръжка и станат по-достъпни, без умишлено да режат възможности, където устройствата не се продават официално, бих ползвал Пиксел с радост.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#6

(2023-06-15, 16:29:33)S.7.R.3.L.0.K. написа:   ...Ако си преодолеят проблемите с качеството, започнат да използват подходящи чипсети, било то и подобрени Ексиноси, увеличат още малко срока на поддръжка и станат по-достъпни, без умишлено да режат възможности, където устройствата не се продават официално...

Доста дълъг списък се заформи, но кой знае.
Цитирай
#7

(2023-06-15, 16:29:33)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Ако си преодолеят проблемите с качеството, започнат да използват подходящи чипсети, било то и подобрени Ексиноси, увеличат още малко срока на поддръжка и станат по-достъпни, без умишлено да режат възможности, където устройствата не се продават официално, бих ползвал Пиксел с радост.
Преди и аз им бях мераклия,но постепенно ми мина мерака,поради същите причини.Не съм се докосвал до Pixel но на скоро разглеждах една Нокия,тя е с чист андроид,не ми хареса самия интерфейс,няма ги тези настройки,на дайлера например да избираш от кой профил да ти се показват контактите,например да избереш кои контакти да се запазят и в SIM картата.Другите неща по настройките също не ми харесват.Липса на VoLTE прекаленото свързване с гугле,даже и дизайна.Остава камерата и ъпдейтите като плюс.

Huawei P30
Цитирай
#8

Не, защото са с чист Android и това ми е основното. Android в натуралното си състояние ми харесваше до 2.2 / 2.3 , след ICS 4.0 нагоре никога не ми е харесал във "голия" си вид. Плюс това съм свикнал с One UI , макар, че EMUI също съм ползвал и харесвам. MIUI никога, не мога, не желая.

Ако One UI не изглеждаше по този начин и не ми харесваше вероятно само заради грозния му вид (за мен) на Android щях да ползвам iPhone (умишлено не казвам Huawei - няма да се мъча без Google услуги заради по-бавните известия, което ме дразни).

Иначе следя Pixel-ите, сега има таблет, Fold... готино. Нека. За всеки влак има пътници.
Цитирай
#9

В момента ползвам, но пиксел 5. Взех го по-скоро за експеримента, защото никога не бях имал или виждал пиксел. Обаче доста ми допадна и всичко работи много гладко, но това с мрежата и основно разговорите през волте малко не ми допада, че ги няма. Мисля, че не бих дал близо 2000 лева за 7 про или задаващия се 8 про заради процесорите които вече ползват и заради проблемите за които се чува. Ако обаче се предлагаше официално с гаранция доста бих се замислил.
Цитирай
#10

Бих, стига да започнат да поддържат нашия регион и да се внасят официално. Дотогава - никакъв шанс. Една торба пари за нещо, което не поддържа тук 5G, а волте да изисква разни гимнастики, или пък след официален ъпдейт телефонът да се брикне и да не може да се оправи, както колега беше писал тук, и да пиеш една студена вода...
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#11

Точно те мисля, че са единствените които заслужават някакво внимание.
Доближават се максимално до Айфон като камера, плавност на работа и поддръжка.
Да, батерията не е wow, но и там ще я подобрят в следващите модели.
Бих ги пробвал.
В момента няма абсолютно нищо интересно на пазара, мислех, за Фолд, но след дълго цъкане в магазина, не видях нищо впечатляващо, това е таблет.

Бих пробвал пиксела ДА. Камерата ми е достатъчна за да кажа: ДА.
Защото другите Андроиди знаете как снимат.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#12

Май повечето мнения са на хора дето само са чували за Пиксел и за "проблемите". Камо ли да пипнат или ползват Smile
Според мен обединяват най-доброто от двата свята. Свободата на андроид и подръжката и софта на Епъл
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#13

(2023-06-16, 12:37:43)vaso22 написа:  Май повечето мнения са на хора дето само са чували за Пиксел и за "проблемите". Камо ли да пипнат или ползват Smile
Според мен обединяват най-доброто от двата свята. Свободата на андроид и подръжката и софта на Епъл

Абсолютно съм съгласен, че са прекрасни устройства, имал съм възможността да разцъкам един 7 про на мой приятел, много красив телефон, страхотна камера, много приятен user interface. Само че за мен е важно да имам 5G, VoLTE и официална гаранция, а не да си играя да го пращам в чужбина, ако нещо се прецака. Просто Гугъл имат много странна търговска политика - по някаква причина те не искат телефоните им да се продават навсякъде. Само рестрикции и ограничения, което е малко тъпо.
Цитирай
#14

Харесвах и ползвах нексусите, но откакто гугъл ги промениха на пиксел и удвоиха (че и утроиха даже) цените - не мерси !
Цитирай
#15

По принцип цените като нови са високи, но взех един 6а на цена много добра за бг стандарти. Отделно мисля че телефоните на Гугъл са много добре балансиран щи между цена и качество мисля.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitkoandroid за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#16

Аз на моя към момента нямам никакви проблеми. Познат си взе нов 7 про също към момента никакви проблеми. И тук нещата са на късмет с бройките.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

@Marto.g Pixel 7 Pro може да се намери за около 1700лв. в Ozone и Ardes, и после те се занимават ако стане нещо с телефона.
Това ми харесва, защото хем са сигурни, хем те се занимават ако стане нещо. Другият вариант е някой да го купи от Германия и да го пусне в OLX. Така излиза още по-евтино, но ако стане нещо, ти трябва да се занимаваш.

@vaso22 Сподели личните си впечатления за модела, който притежаваш, как се спря на Pixel, защото тук притежателите не са много, а е интересно.

@whitehart логично е те да имат най-много ъпдейти, ако искат да покажат, че олицетворението на Android е Pixel, iPhone на Android. 
Но пък от друга страна Samsung продават най-много и са най-разнознаваеми, работят в сътрудничество с тях за Wear OS например, в момента може би повечето хора възприемат S23 Ultra за най-доброто от Android, та и това до някаква степен е логично защо Samsung получава най-много ъпдейти.
И не са само Samsung, има и други Android производители, от които Google печелят. Google е софтуерна компания и телефоните им за сега са, за да покажат че могат и те, да имат нещо тяхно за експерименти, да се рекламират, да печелят в някава степен. Хубаво е, че стават все по-достъпни да ги намериш за покупка. (не ти оборвам коментара, просто си разсъждавам).  Cool

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#18

Та да си допълня за Google телефоните.
Всъщност е много добре, че все повече навлизат тук и се продават от различни търговци, както и че ги продават и в OLX на който не му се занимава да си поръчва от Германия. За мен най-сигурни си остават Ozone и Ardes пък макар и по-високата цена.
Отделно вече се намират и аксесоари много лесно. Продават се както на Spigen така и оригинални кейсове, протектори на Spigen, а отскоро видях, че продават и зарядно на Google за Pixel, а това е всичко нужно за да ползваш телефона без притеснения. Тези неща са все от български сайтове.

На мен открай време са ми интересни телефоните по-различни от на Apple и Samsung.
За миналата година Pixel 7 Pro ми беше любимият телефон, особено след като стана леснодостъпен и в България от по-сигурни магазини.
Другите, които ми харесват са Vivo X90 Pro, OnePlus 11, Motorola Edge 40 Pro, Xiaomi 13 Pro все интересни телефони, дори и Huawei P60 Pro и Mate 50 Pro.
Въпреки че всички тези по-горе не са перфектни във всичко, са някакво разнообразие поне за мен.

От другата страна са iPhone 14 Pro Max и Samsung Galaxy S23 Ultra, с които ще съм най-спокоен и ще знам, че ще се представят най-добре и предлагат най-добрите характеристики. Като в момента iPhone е малко по-скъп, но за приблизително 2100лв. някъде може да се намерят в OLX. Но точно те пък са ми най-скучни за ползване, защото знам какво да очаквам и софтуерния UI и на двете марки ми е прекалено познат и малко или много ми е омръзнал, особено след два поредни iPhone. 

Разбира се за всеки е индивидуално, но когато си избирам телефон винаги се чудя дали да заложа на сигурното и донякъде скучно (Apple и Samsung) или да разнообразя с нещо ново различно, въпреки че като гледам последните години все сигурното съм избирал. Все пак времената се променят, конкуренцията става все по-добра, навлизат нови производители.

Но да се върна на Pixel, въпреки липсата на 5G, по-малкото софтуерни ъпдейти спрямо Samsung, Tensor, който е производство на Samsung и е базиран на Exynos, бих взел техен телефон, защото да имаш Pixel стана като да имаш iPhone преди много години (труден за намиране и някак ексклузивен), което те кара да пробваш и да се замисляш все повече.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

Къде има оригинални зарядни за Pixel? С адаптор и кабел ли са, аз търсих в разни сайтове, но не съм намирал.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#20

(2023-06-22, 10:19:08)Marto.g написа:  Къде има оригинални зарядни за Pixel? С адаптор и кабел ли са, аз търсих в разни сайтове, но не съм намирал.
В оригиналния комплект е само зарядно. Предлагат се на Али, в България - Тук

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#21

Аз имам кабел, но адаптора ми е на Samsung. Ще ги разгледам.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#22

Адаптера няма значение чие производство е, важно е мощноста да е наистина толкова колкото пише на него, както и на самия телефон по спецификация!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#23

Наскоро като гледах дали има повече аксесоари за телефона, видях че са пуснали зарядни в няколко сайта, а допреди това и да имаше, бяха изчерпани.
Кабел няма, защото в кутията на телефона има.
@pepy1 Да, това е по-логичния избор, купуваш едно зарядно на Anker и зареждаш всичко.
Но аз съм си свикнал да ми е в комплект. Каквато е марката на телефона, такова и зарядното. Не че има големи ползи от това, минимални, освен че даваш и няколко пъти повече пари.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#24

https://www.technomarket.bg/produkti/tel...d;b=google Pixel 7 серията вече се предлага в Техномаркет. Бихте ли си взели от там?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#25

Докато не се върнат на снап, не бих го взел да го ползвам и като подарък.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)