Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на часовник съвместим с S23 Ultra
#26

(2024-05-22, 12:54:53)bobbymarinovv написа:  Нека не прозвучи като заяждане, но ако медицинска апаратура не показва точни данни, които да казват какво е реалното състояние на съня и други здравни показатели, то коя техника може да го направи в случай на реална нужда?

Не ми звучи като заяждане. Говорим си. Аз съм го написал в първия абзац: "дори да вземеш професионален медицински уред и да започнеш спортна активност, пак няма да ти даде перфектни показания". Трябваше да подчертая, че дори да си закачиш професионален медицински уред и започнеш да бягаш или вдигаш тежести, от самото движение няма да успява да засича правилно. Не говоря за тези, които с ластик се прикрепят за тялото, защото не влизат в категорията на професионалната медицинска апаратура. Пак стана дълго. Извинявай!
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • bobbymarinovv
Цитирай
Аксесоари
#27

(2024-05-22, 13:16:35)Steve написа:  Умните часовници не са били и няма да бъдат медицинска апаратура. Те отчитат приблизителни показатели, ако има нещо съмнително се явяваш при доктора.

Това е ясно и е на 100% така. Въпроса е, че в случая проблем няма. Просто ми се искаше точност при андроид часовник близка до тази на AW. Единствения ми "проблем" е бил със съня, но точно благодарение на предишния часовник и разни промени тук-там в начина ми на живот, съня ми се коригира. Якото е, че това се виждаше и на часовника и тогава човек може да си води някаква статистика.  Между другото, има слухове че тази година заради олимпиадата, Самсунг има вероятност да пуснат новите часовници още началото на юли месец (10 юли). Очаква се евентуално ултра модел конкурент на Apple Watch Ultra, та може и да почакам малко с покупката за момента.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black  
Apple AirPods Pro 2nd Generation
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobbymarinovv за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#28

(2024-05-22, 13:16:35)Steve написа:  Умните часовници не са били и няма да бъдат медицинска апаратура. Те отчитат приблизителни показатели, ако има нещо съмнително се явяваш при доктора.

Достатъчно е да хващат съмнителните неща, дори и да не са на 100% верни, но да те насочат и да си обърнеш внимание
Преди 10 дни си бях на село и майка ми се оплкваше, че бързо губи сили. Има си апарат и си мери кръвното, редовно, което и е в ред.  А това е медицински уред и според него си е ок, и тя си копа градинката до откат.... 

Пуснах и  3 кардиограми с watch 6 и на 3-те даде предсърдно мъждене!
Заведох я на личната, където и на медицинските кардиограми се потвърди. После и в кардиологията и така.
Да не кажа, че часовника и спаси живота, ама поне ни прати на преглед, където диагнозата се потвърди
[-] 2 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • bobbymarinovv, sapiora
Цитирай
#29

(2024-05-23, 21:02:47)rumo написа:  Достатъчно е да хващат съмнителните неща, дори и да не са на 100% верни, но да те насочат и да си обърнеш внимание
Преди 10 дни си бях на село и майка ми се оплкваше, че бързо губи сили. Има си апарат и си мери кръвното, редовно, което и е в ред.  А това е медицински уред и според него си е ок, и тя си копа градинката до откат.... 

Пуснах и  3 кардиограми с watch 6 и на 3-те даде предсърдно мъждене!
Заведох я на личната, където и на медицинските кардиограми се потвърди. После и в кардиологията и така.
Да не кажа, че часовника и спаси живота, ама поне ни прати на преглед, където диагнозата се потвърди
От днес съм с Galaxy Watch 6 Classic, реших да му дам шанс. Ще видим как е положението. Относно майка ти - да оздравява бързо!

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black  
Apple AirPods Pro 2nd Generation
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)