Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nothing Phone (2) - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: x807269-jpg-pagespeed-ic-s45-VUbf-DPE.webp]

Nothing Phone (2) има по-голям 6.7" OLED дисплей с адаптивно опресняване от 1 до 120 Hz и LTPO технология, която ще го направи по-енергоефективен. Резолюцията му е 2412 х 1080 пиксела (394.4 ppi), а пиковата яркост - 1600 нита, което е доста добър показател. Все така рамките са равномерни от всички страни, като за целта OLED панелът е гъвкав и се завива назад, така че да няма по-дебела брадичка.

[Изображение: BA-ALAK-010100.png]

Вече централно в дисплея е изрязана 32 МР селфи камера със сензор Sony IMX615, а по-надолу под екрана е интегриран скенерът за пръстови отпечатъци. Има и технология за отключване чрез сканиране на лицето.

[Изображение: 1-ELEV-ALAK-120.jpg]

Основната камера е все така двойна и с два 50 МР сензора, като само основният е нов, но със същия размер като преди - Sony IMX890, 1/1.56". Това на първо четене не звучи много вълнуващо, но предстои да тествам как се представя апаратът за снимки в реални условия и дали Nothing не са успели да извлекат повече от хардуера. Втората камера е 50 МР със сензор Samsung JN1. Поддържа се 4K видеозапис при 60 к/с, има OIS (основната) и EIS.

[Изображение: 230531-NOTHING-S03-179.jpg]

Конфигурацията на Nothing Phone (2) се базира на чипсет Snapdragon 8+ Gen 1, което е процесор от най-високата серия на Qualcomm, докато миналогодишният Nothing Phone (1) беше с чипсет от седма серия. Snapdragon 8+ Gen 1 обаче не е най-актуалната платформа в момента и е от 2022 г., така че това е нещо, с което Nothing хем качват телефона си в малко по-висок клас, хем не го изправят пред най-добрите модели на пазара.
Конфигурацията се допълва от 12 GB RAM + 256 или 512 GB вградена памет.

[Изображение: BA-ALAK-090.png]

Nothing са увеличили и капацитета на батерията при Phone (2) - вече с 4700 mAh, докато миналата година беше 4500 mAh. Поддържа се по-бързо 45 W зареждане, 15 W безжично и обърнато безжично зареждане, което е супер. В кутията няма зарядно.

[Изображение: 2-ELEV-ALAK-020-GLYPHS030.jpg]

Най-сериозният акцент при Nothing Phone (2) и тази година е дизайнът и най-вече системата от светлини Glyph Interface върху прозрачния заднен панел на телефона. Тя вече е съставена от повече елементи, като самите те имат повече отделни диоди, а това я прави по-презицна. Светлината освен това е с автоматична яркост. Подсветката може да се използва за проследяване на таймер или от някое приложение - например след колко време ще дойде Uber. Е, не и в България, където Uber няма.

[Изображение: 230531-NOTHING-S01-217.jpg]

Рамката е алуминиева, а гърбът тази година е с лека извивка. Няма висока защита от вода, но все пак - IP54 се покрива. Наличните цветове са все така бяло и тъмносиво, а габаритите на корпуса са 162.1 х 76.4 х 8.6 мм при тегло 201 грама.

[Изображение: phone-2-black-whats-in-the-box.jpg]

Телефонът е с два nanoSIM слота, има 3 микрофона, стерео говорители и идва с нов USB C кабел с атрактивен дизайн.

[Изображение: BA-ALAK-170.png]

Phone (2) излиза с Android 13, покрит от фирмения интерфейс Nothing OS 2.0, като компанията обещава 3 години ъпдейти на платформата и 4 години ъпдейти по сигурността.

[Изображение: x807270-jpg-pagespeed-ic-IGm-q48g1.webp]

Nothing Phone (2) ще се предлага официално в България в Yettel (12 GB + 256 GB), в Технополис (и двете версии) и в Ozone.bg (и двете версии). Цената на конфигурацията 12 GB + 256 GB ще бъде 1399 лв., а на 12 GB + 512 GB - 1649 лв.
От 17 юли започва кампания по предварителни онлайн продажби, като закупилите го тогава клиенти ще получат подарък слушалките Nothing Ear (Stick). Продажбите стартират на 21 юли.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Много ми хареса презентацията на телефона. Carl Pei го позиционира блестящо.
В техническата част е интересно кой е производителя на новия LPTO дисплей. И кой произвежда целия телефон.
Цитирай
#3




Ето няколко ревюта.

Малко объркващо стана.
Първо трябваше да се бори с iPhone.
Android iPhone не е, защото това отива повече на Pixel, понеже AndroidOS е на Google.
Въпреки че при Android с iPhone най-добре се бори Samsung.

Телефонът е различен, мен лично тези светлинки не ме впечатляват много, повече ми харесва, че е прозрачен. Но пък нали трябва да има нещо различно и полезно, та затова са и там, все пак може да се изключват.
Дизайнът е на iPhone. И този и предходният.
Другото хубаво нещо е, че е с почти чист Android, но както Motorola и те са сложили добавки, но малко повече. 
Ако го ползвах, щях да ги изключва и иконите да си станат като на чист Android.

И двата телефона на компанията са малко по-скъпи отколкото трябва да са, но пък за разлика от Pixel, се предлагат тук още с първия модел и при операторите и техно веригите. 

Отностно сравненията с Samsung Galaxy S23 Ultra и iPhone 14 Pro Max, OnePlus 11 е нормален маркетингов подход за такава компания. Все пак това са едни от най-популярните телефони.
Нишов продукт засега, който е различен.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

Високотехнологичният "цех" за производство с квалифицирани работници.

https://www.youtube.com/watch?v=UZdGx8Qdrmo
Цитирай
#5

Ревюто на gsm arena звучи доста оптимистично. Качествена сглобка, добър дисплей, задоволителна батерия, изчистен и красив интерфейс и много добри камери. Да, със сигурност има и по-силни предложения в този ценови клас, обаче този телефон има нещо, което повечето смартфони нямат - индивидуалност. А за мен това е много важно. Нещо, което да се откроява от безличната маса устройства, които се бълват нонстоп. Сериозно се замислям да го пробвам, като го пуснат в продажба тук.
Цитирай
#6

(2023-07-14, 07:51:12)whitehart написа:  Ревюто на gsm arena звучи доста оптимистично.

Всичките им ревюта са такива.
Някои търсят индивидуалност, други стабилност и т.н.
Цитирай
#7

(2023-07-14, 09:01:14)magic1 написа:  Всичките им ревюта са такива.
Някои търсят индивидуалност, други стабилност и т.н.

След двайсетина андроид смартфона, от година и половина съм с айфон. Откъм стабилност е ненадминат - няма толкова сигурен, лесен за работа и безпроблемен телефон, поне аз не съм попадал на такъв в андроид лагера. Обаче ми е скучно с него и много искам да се върна обратно. От години насам няма нищо интересно като устройства - всичко изглежда еднакво, с малко напомпани цифрички на процесори камери, батерии и т.н. Та за мен Nothing са глътка свеж въздух - изглеждат различно, имат свой собствен почерк, юзър интерфейсът им е готин, минималистичен, светещите глифове отзад са интересни и забавни, макар и не чак кой знае колко практични. Предполагам, че би трябвало да са изчистили някои бъгове от първата генерация, и самото устройство със сигурност ще е стабилно и вършещо работа. Сега вече, че бил с миналогодишен процесор, пък батерията била само 4700 милиампера и т.н., са оплаквания на разни тех нърдове и нямат нищо общо с реалния живот и реалното ползване. Мисля да изчакам малко да видя реални отзиви за устройството и ако няма някакви сериозни бъгове, се мятам. Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • stenlius
Цитирай
#8

И аз съм със старичък iPhone 13. По причина низкото натоварване на очите от дисплея на LG. Ako Nothing Phone (2) предложат подобен дисплей защо не.
Цитирай
#9

(2023-07-14, 10:34:13)magic1 написа:  И аз съм със старичък iPhone 13. По причина низкото натоварване на очите от дисплея на LG. Ako Nothing Phone (2) предложат подобен дисплей защо не.

С 13 про съм. Ама нещо започнаха да ми отслабват очите (ЕГН Undecided ) и следващият ми смартфон искам да е с голям екран.
Цитирай
#10

https://mobilebulgaria.com/news Първи ъпдейт на телефона.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

Nothing Phone (2) вече може да се поръча предварително и в България още преди началото на нормалните продажби на 21 юли. Предварителната поръчка ще ви донесе като подарък безжичните слушалки Ear Stick.

Източник

 
Цитирай
#12

Според мен цената за версията 256 GB с RAM 12 GB е приемлива. Ни някак ми се струва, че примерно XIAOMI 13 е по стойностен телефон.
Цитирай
#13

Както и Pixel 7 също е добър вариант.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#14

https://mobilebulgaria.com/news/yettel-z...ng-phone-2 Вече се предлага при един от операторите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#15

(2023-07-19, 00:38:45)hazART написа:  Както и Pixel 7 също е добър вариант.

Колега, ползвал ли си Pixel 7 или 6?
Аз съм с Pixel 6 от почти 2 години и на никой не бих препоръчал телефон на Google докато не сменят "техния" Exynos с нещо по-ефективно. По проблемен телефон не съм имал от доста време. Имах очакване, че ще изкарам поне 3 години с него, но вече се двоумя между S23 Plus и Nothing Phone 2. Самсунг заради софтуерната поддръжка, а Nothing заради близкия до чист Андроид.
Цитирай
#16

Я кажи какви проблеми си имал/имаш че ми стана любопитно
Цитирай
#17

(2023-08-08, 08:10:28)vaso22 написа:  Я кажи какви проблеми си имал/имаш че ми стана любопитно
Проблеми много, повечето може да са дреболии, но са досадни, поне за мен.
Понякога се рестартира сам в джоба ми, по-често се случваше с Андроид 12, но и с 13-ката ми се е случвало няколко пъти.
Иначе загрява адски много, особено на мобилни данни. Случвало ми се е, да загрее дотолкова, че да откаже да се зарежда и то само от разглеждане на приложението на AliExpress/Facebook.
Много е капризен към зарядни, ако си забравя зарядното, не знам дали ще мога да го заредя. А дори и с правилното зарядно, се зарежда по-бавно от Samsung A52.
Често имам проблем със свързването с някои Bluetooth устройства. Също ми се случва, като пътувам да ми показва, че няма покритие, а след като включа и изключа самолетния режим, да има добро 4G/LTE покритие.
За това се сещам в момента, може да има и още. За мен pixel 6 си е добър midrange смартфон, но с прекалено висока цена.

Изпратено от моят Pixel 6 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на san1ty за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#18

Все още ли никой не си го е купил? С интерес чакам реални потребителски отзиви...
Цитирай
#19

(2023-08-17, 13:08:14)san1ty написа:  ...Понякога се рестартира сам в джоба ми, по-често се случваше с Андроид 12, но и с 13-ката ми се е случвало няколко пъти.
Иначе загрява адски много, особено на мобилни данни. Случвало ми се е, да загрее дотолкова, че да откаже да се зарежда и то само от разглеждане на приложението на AliExpress/Facebook.
Много е капризен към зарядни, ако си забравя зарядното, не знам дали ще мога да го заредя. А дори и с правилното зарядно, се зарежда по-бавно от Samsung A52.
Често имам проблем със свързването с някои Bluetooth устройства. Също ми се случва, като пътувам да ми показва, че няма покритие, а след като включа и изключа самолетния режим, да има добро 4G/LTE покритие.
За това се сещам в момента, може да има и още. За мен pixel 6 си е добър midrange смартфон, но с прекалено висока цена.
Честно казано нямам нито едно от тези изброените в поста ти. Ползвам въпросния Pixel вече една година. Извод - просто не си случил на бройката, тези проблеми въобще не са глобални за модела, могат да носят само частен характер и да важат както за Пиксела, така и за всяко едно устройство на друг бранд.

 
Цитирай
#20

Ето ревю на български.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

След Huawei и Xiaomi реших да си взема нещо, с което няма да има нужда постоянно да се боря за елементарни неща. След седмица употреба впечатленията ми са отлични. Като цяло премиум усещане при работа, и като хардуер, и като софтуер. Камерата е повече от задоволителна, не много далече от двойно по-скъпи модели на Епъл и Самсунг. Андроид версията е доста близо до сток. Има много прагматични опции, които бяха орязани при китайските марки. Примерно да не се гаси екрана докато гледаш в него. Или Smart lock опцията - телефона остава отключен при връзка с избрано блутут устройство или на определена локация. Последното го има частично при китайците, но поддържа само някои техни устройства докато тук е напълно отворено. 
Като цяло съм много доволен от избора си. Очаквах да има по-голям избор на кейсове, засега съм взел един прозрачен Нилкин, но както и при останалите, които намерих, гърба на кейса е доста удебелен (почти 3мм), явно за допълнителна сигурност заради стъкления гръб на телефона
[-] 3 потребители изказват благодарност на thx9000 за това мнение:
  • Be6i4, evgo, Victormihov
Цитирай
#22

Като цяло подценено устройство. Леко висока цена при пускането му. Слабо място камерата (хардуерно добър сензор, слаб софтуер) Който иска нещо различно и изчистено като ОС няма да съжалява.

Nothing Phone (2)
Цитирай
#23

Един въпрос. На коя модификация по-лесно остават отпечатъци на гърба, черната или бялата. А също така хлъзгави ли са гърбовете, трябва ли задължително кейс?

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#24

Мисля, че са еднакви и черната и бялата версия. По въпроса дали е хлъзгав, по скоро да, за кейс -  хубаво е да има, но това си е лично предпочитание.

Nothing Phone (2)
[-] 1 потребител изказва благодарност на evgo за това мнение:
  • scenic
Цитирай
#25

Имам много странен проблем  - вместо автоматично да се приключи разговора след 1час, продължава да си отброява и забивакато натисна червената слушалка (Google dialer). Ще се раздвам, на свежи решения Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)