Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Предложете приличен заместител на Xiaomi MiA3
#1

Здравейте, от доста време ползвам аз и в семейството ми телефони на Xiaomi . Доволни сме като цяло, макар последните модели малко да не покриват очакванията или по-точно да не са по добри от предходните модели... Както и да е . В момента ползвам все още Xiaomi Mi A3, макар и да се задъхва - все още работи и си върши работата. Ползвам го за интернет , приложения, снимки и музика  , игри не играя. От година- две е с пукнато стъкло на дисплея но това не му пречи да си работи и поради тази причина го ползвани до момента . От известно време започна да се само-рестартира при отключване или нещо си, за това предприемам мерки към смяна на телефона. 
Моля да ме посъветвате за нещо сходно, малко по ново разбира се. Предпочитам този размер около 6 инча , 6.1...
Хареса ми Андроид Уан, но маи след този модел не се предлага....
Чувам добри предложения за Pixel 6a  , възможно е и някой модел на Poco да предложите, но бюджета е някъде макс- 500/600 лв...
Благодаря предварително!

Xiaomi Mi A3   --> Google Pixel 6a
Цитирай
Аксесоари
#2

Pixel 6a и няма да сбъркаш.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#3

Абсолютно. Щом си свикнал на чист андроид. Телефончето е много добро. За около 600 го има в олх нов
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#4

Пиксел 6А, точка.

Pixel 8
iPhone 15 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на scenic за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#5

Благодаря за насоките, надявах се за сравнение с някой модел на Росо.... Примерно, че не съм ползвал до сега такъв....
Клоня към Pixel 6a , евентуално чист 6... Но още малко време имам
Единствено се колебая за по -слабото предлагане в Бг на Pixel 6a спрямо Росо или подобни
Надявам се скоро да се похваля 🙂

Xiaomi Mi A3   --> Google Pixel 6a
Цитирай
#6

Аз лично не бих сравнявал Гугъл с Поко или подобни недоразумения. Лично мнение
Цитирай
#7

Предлагат ти Pixel 6a, защото искаш да е компактен и с чист Android до 600лв.
А Poco няма с такива инчове, те са с по-голям дисплей.
Иначе Poco X5, X5 Pro, особено втория бих го предпочел пред Pixel 6a. Ако беше Pixel 7a е друго.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • DiabloVT, mico78
Цитирай
#8

(2023-07-20, 08:37:31)DiabloVT написа:  Благодаря за насоките, надявах се за сравнение с някой модел на Росо.... Примерно, че не съм ползвал до сега такъв....
Клоня към Pixel 6a , евентуално чист 6... Но още малко време имам
Единствено се колебая за по -слабото предлагане в Бг на Pixel 6a  спрямо Росо или подобни
Надявам се скоро да се похваля 🙂

Може да вземеш Poco x5 pro и да си инсталираш  Gcam.apk 
++++ Дисплей, батерия, звук, основна камера.
---- Малко по-стар хардуер, Андроид 12, широката и макро камери са зле, пластмасов, ( 6.67 дисплей )
[-] 1 потребител изказва благодарност на mico78 за това мнение:
  • DiabloVT
Цитирай
#9

И бонус "хубавия" софтуер на шаоми и може би сензора за близост
Гкам на пиксел и на други телефони работи по различен начин. Т.е нЕма снима като пиксел
[-] 2 потребители изказват благодарност на vaso22 за това мнение:
  • DiabloVT, Marto.g
Цитирай
#10

(2023-07-21, 12:48:14)vaso22 написа:  И бонус "хубавия" софтуер на шаоми и може би сензора за близост
Гкам на пиксел и на други телефони работи по различен начин. Т.е нЕма снима като пиксел

Няма да ,ама снимките с гкам  биват, като за телефон от 600 лева .

[img][Изображение: 53061396065_a45e39e596_o.jpg]PXL_20230721_141353734 by Dimitar Stoyanov, on Flickr[/img]

[img][Изображение: 53061007256_25d319a67f_o.jpg]PXL_20230721_140713759.PORTRAIT by Dimitar Stoyanov, on Flickr[/img]

Сега ги щракнах набързо.
[-] 1 потребител изказва благодарност на mico78 за това мнение:
  • DiabloVT
Цитирай
#11

Интересно, интересно....
Благодаря за отзивите , ясно е вече на къде клонят везните 🙂 хем и нещо по различно ще пробвам....
Дано скоро имам повод за се похваля

Xiaomi Mi A3   --> Google Pixel 6a
Цитирай
#12

И пиксела е тия пари. Не разбраха много хора, че желязото без софт не работи.
Шаоми е ярък пример как се прави евтин телефон. Сложат некой по-скъп процесор и айдеее на черешата.
200 модела на година едни и същи пък софта не е важен. Затова Епъл са на това ниво (не ги харесвам).
Те си правят и хардуера и софтуера и нещата са добре. А по темата човека да си купи квото му хареса

П.С. На тия снимки какво точно да им гледам?
Цитирай
#13

И все пак и тенсора си е не кой знае какво. Според мен ако ъпдейтите не са приоритет и Motorola си заслужават да се разгледат.
Цитирай
#14

Идеята на тенсора не е върхова производителност в синтетични тестове. Набляга се на AI и максимално оптимизиране на софт и хард.
Реално ква файда от мощен процесор дето грее и тротва за минути? (sd 888, sd 8 gen 1 и т.н.)
Всичката тая работа с цифрите - 200мп, 16 рам, еди колко си точки в бенчовете... са маркетингови глупости
С добра оптимизация всичко вървми гладко, батерията държи и т.н.
Цитирай
#15

Съгласен съм. Но реално оплакванията от греенето и проблемите с издражливостта на батерията ми говорят за други резултати. Не искам да бъда разбран грешно, аз сега имам и Pixel 5 и софтуерно като работа много ми допада, но за по-горните модели за сега не ми се рискува.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

На 2 бр. 6А нямам никой от изброените проблеми. Няма греене, батерията държи по 2 дена, с повече ръчкане ден и половина
[-] 2 потребители изказват благодарност на vaso22 за това мнение:
  • DiabloVT, Marto.g
Цитирай
#17



Ето две ревюта.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • DiabloVT
Цитирай
#18

Аз бих избрал Пиксел 6а, заради камерата, гладката работа и софтуерните ъпдейти.
Какво ще инсталирате камера на Гугъл, като искате Гугъл си купете пиксел и готовоSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • DiabloVT, greenandroid
Цитирай
#19

Благодаря на всички отзовали се! Все пак Пиксел 6а надделя - от няколко дни съм с него и все още се му свиквам приятна работа на телефона , компактни размери , все още откривам нови неща докато го ползвам. Определено ми допада

Xiaomi Mi A3   --> Google Pixel 6a
[-] 2 потребители изказват благодарност на DiabloVT за това мнение:
  • Be6i4, Victormihov
Цитирай
#20

Честито и със здраве да го ползваш дълго време. Добър избор, ще останеш доволен от модела.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • DiabloVT
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)