Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Андроид телефон от 2022-ра с добра камера?
#1

Здравейте, моето галакси 8 е вече старо и понеже не съм доволен от снимките сега повече ползвам още по-стар iPhone 6S, защото основната му камера сякаш вади по-добри снимки.
Мегапикселите са малко, но вади доста по-добри снимки от колкото телефони с много повече мегапиксели, значи може би зависи от софтуера.
Въпросът ми е кой модел до 800 лева с Андроид може да извади хубави снимки като един iPhone 6-8 с основната камера?
Бих предпочел някоя китайска марка като Xiaomi например, но като че ли изтеглиха почти всички миналогодишни модели. Търся модел пуснат на пазара в края на 2021-ва или 2022-ра за по-добро съотношение цена-качество. Smile
Казвам 800, защото за 900 и нагоре има в продажба доста приличен iPhone SE 3 (2022), за който знам, че прави добри снимки като моя 6S, но той пък е и със същия малък размер, а искам нещо по-голямо. Ползвам смартфоните само за камерата, като органайзер и за някои приложения като например Гугъл мапс.
За разговори само ще си купя Нокия с копчета Nokia 8210 4G, защото искам да огранича браузването на телефона ми (на айфонът съм му махнал браузъра). Та, кой модел с Андроид от миналата година с добра камера бихте препоръчали?
Цитирай
Аксесоари
#2

Добра камера + модел от миналата година = Pixel 6.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#3

Да, знам за него, но не е моето.
Всъщност ще увелича бюджета до 1000 лева като гледам колко струват повечето свестни модели.
Бих искал да попитам за мнения за Samsung Galaxy S21 FE и S22, първият е с по-добра цена, но вторият е с по-добрата камера.
В Технополис до скоро имаха някакво Шаоми от миналата година с добра камера на промоция за 700 и нещо лева. Беше модел 11 нещо си.
Някой имал или има ли Galaxy S21 FE да каже как е като дисплей и камера, в ревютата е очевидно по-зле iPhone 13, но е и много по-евтин телефон.
А S22 все още държи прилично високи цени, каквито не са оправдани като се има предвид, че ще го ползвам само за снимки, ТикТок и Инстаграм и ще се опитам някак да му премахна браузъра, за да не си губя времето с глупаво четене на интернет.
Та май се насочвам към S21 FE, иначе китайски има и за по-малко, но Шаоми ме побъркаха с огромния избор на модели.
Цитирай
#4

Аз ползвам s21 fe от август миналата година и като цяло е приличен модел. Екрана е доста ярък и като цяло ясен и приятен за гледане, но то си е малко до лични предпочитания, на мен ми харесва. За камера нищо не мога да кажа почти не ползвам, батерията от два ъпдейта на сам поне при мен пада малко по-бързо от преди. Лятото поддържа по-високи температури спрямо другия ми телефон LG G8X като съм ги сравнявал. За цената на която ми дойде около 1000 лева миналата година съм повече от доволен от телефона.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • TonyM
Цитирай
#5

(2023-07-23, 00:07:50)Marto.g написа:  Аз ползвам s21 fe от август миналата година и като цяло е приличен модел. Екрана е доста ярък и като цяло ясен и приятен за гледане, но то си е малко до лични предпочитания, на мен ми харесва. За камера нищо не мога да кажа почти не ползвам, батерията от два ъпдейта на сам поне при мен пада малко по-бързо от преди. Лятото поддържа по-високи температури спрямо другия ми телефон LG G8X като съм ги сравнявал. За цената на която ми дойде около 1000 лева миналата година съм повече от доволен от телефона.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Xiaomi 11T Pro
Вече струва 600-650лв нов!

Изпратено от моят 22101316G с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на ilkosap за това мнение:
  • TonyM
Цитирай
#6

^^Това е хубаво, че има ярък екран S21 FE.

^Точно Xiaomi 11T Pro беше въпросният, който гледах, камерата е добра, но ми се стори, че екранът е малко като с измити, ненаситени цветове и сякаш нямаше достатъчно яркост. Дори във GSM Arena първото мнение хвали камерата, но се оплаква от екрана:

"The screen is good, but the colors aren't as vibrant, nor is the brigthess. I'm having a really hard time seeing what's on the screen under the summer sun.", но пък същият хвали камерата: "The camera is really good! I compared it yesterday against the iPhone 14 Pro Max and the latest Samsung Pro (22 or 23, not sure). It's not far behind at all"

Общо взето след доста търсене съм се спрял на следните модели към момента:
- Xiaomi 11T Pro
- Galaxy S21 FE
- Huawei nova 8 - не са ми нужни гугълските работи, според тестове има добра камера, но имат и много други модели, и там като с Шаоми е трудно да избереш
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)