Анкета: Бихте ли купили Макбук? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
38.89%
7
38.89%
Не
61.11%
11
61.11%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли си купили Macbook?
#1

Здравейте като гледам цените на телефоните с ябълка май таблетите им и дори лаптопите мак бук им може човек да си ги закупи на близка цена.
Ето един МакБук само с около 300 лева отгоре на Айфон 13
https://www.pazaruvaj.com/prenosimi-komp...05/?sgst=1
и телефонът за само около 300 по-малко
https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo...66/?sgst=1

Сега като модел този лаптоп е по-стар от телефона, но те са издръжливи и също като телефоните им сигурно получават последната версия на операционната система дълги години.

Та се замислих - тяхната ОС винаги ми е допадала, но като че ли е по-добра на лаптоп и десктоп, от колкото на телефон. Аз поне бях леко разочарован от iOS на моя телефон, но на компютър тя винаги ми е харесвала как работи. Уиндоус 10 така и не ми хареса, но му свикнах. Вкъщи имам лаптоп с 11-ката, ами не мога да му свикна. Опитали са се да имитират операционната на ябълката, но доста нескопосано, работи много по-зле и от макос и от Уин 10. Едни елементарни неща са скрити зад безкрайни подменюта и реално почти не го ползвам заради операционната система. Не знам дали има смисъл да го даунгрейдвам и моят модел май не поддържа 10-ка. Та все повече се замислям за Мак Бук. А вие бихте ли си купили Мак Бук или дори настолен компютър от Епъл?

За разлика от при смартфоните Хромбуците така и не се наложиха и там изборът си е едва ли не само между Уин или Мак. Ползвам PC от дете с Уин 98, а лаптопи от времето на XP, но 11-та версия е тази, която сериозно ме накара да се замисля за мигриране към Макбук. Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Никога няма да дам пари за продукт на тази фирма. НИКОГА!!!
[-] 1 потребител изказва благодарност на DxV_pRo за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#3

Абсолютно не бих.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#4

Вкъщи имам 2 макбука и едно мак мини.
Макбук не бих си взел вече, но мак мини бих повторил. Най-добрият компютър който съм си вземал.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • TonyM
Цитирай
#5

Влез в сайта на производителя на лаптопа и виж има ли драйвъри за 10-ка. Но най вероятно има щом има 11-ка лаптопа ти.

А тази окастрена ос на огризките не бих взел.
Цитирай
#6

Авторът, не си написал за каква ще се ползва този лаптоп. Ако е единствено за забавление, може и да свърши работа, стига да си с нормално зрение и този мини екран да не те дразни.

Ако е за друго, хеле пък за работа, отговорът еднозначно е в обратната посока.
Цитирай
#7

За забавление предимно. Иначе много хора в Америка си ги ползват и на работа, предимно графични дизайнери и креативни професии.

Ще кажа какво ми харесва в Епъл модела. Аз имам iPhone 6S модел излязъл 2015 г. още, закупих го 2017-та на промоция и още работи безотказно. Дори софтуерът му е от новите версии - iOS 15.7.1 от есента на 2022-ра. Имам и Самсунг, пак модел 2015-та и от много години не може да му се ъпгрейдне системата до по-нова версия на Андроид. За това как му е остарял пластмасовия капак спрямо алуминиевия гръб на Айфона няма да отварям дума...

Кефи ме това, че въпреки, че се изръсваш първоначално с мнооооого пари този продукт можеш да го използваш 5+ години и да продължава да си получава софтуерни ъпгрейди и да си върши същата работа, каквато и нов би ти вършил. Работи си с ФБ, Инстаграм, Интернет като чисто нов. За камерата да не отварям дума - на един приятел Галакси А13 е много по-нов модел и уж с повече мегапиксели, а неговата камера е просто жалка спрямо снимките, които правя с моят айфон. Вярно, различни класове са, но от 50 MP камера в модел 2022-ра се очаква да вади по-добри снимки от телефон с 12 MP от 2015-та. Това което е най-големия минус на айфон е, че трудно се пранасят файлове от айфона на не-Мак компютър, дори през Блутут. За качването на музика на телефона да не говорим каква е дълга и широка, така и не го ползвам за музика. По тези причини смятам, че mac OS e по-добра система за лаптопи и настолни компютри от колкото за телефони.

По-лесно е да прехвърлиш музика и снимки от Андроид телефон на Мак компютър от колкото от Айфон на компютър с Уиндоус.

На телефона ми ъпгрейдите са безплатни, не знам дали на лаптопите им се плаща. То и Уиндоус опитаха подобен модел на работа, но с 11 според мен сгазиха лука. Отвратителна система за ползване е, макар и на пръв поглед по-красива, но е страшно неинтуитивна и затова вкъщи сега ползвам повече служебния лаптоп с 10-ка за лични цели, а моят с 11-ката си стои просто.  Ще има даунгрейд до 10-ка май, просто доскоро беше в гаранция и нямаше как. Lol

Друго което ми липсва от Епъл в Уин компютъра е стрийт вю в множество немски градове. Нарича се Look Around и ми е много удобно, че мога да видя в какъв район е даден хотел примерно в града Аугсбург. В Гугъл няма стрийт вю за повечето градове Германия, а за тези, за които има като Мюнхен и Берлин е много стар, неактуален и с ниско качество на заснемане. Епъл карти се отварят на Андроид и Уиндоус чрез търсачката DuckDuckGo, но я няма функцията Look Around, а тя ми е важната в случая.  Rolleyes

Всъщност след поста на Victormihov мисля, че може би мак мини повече ще ми върши работа. Имам външен монитор, не ползвам лаптоп никога извън къщи така или иначе. Андроид телефон с хубава камера + мак мини може би ще е идеалната комбинация за моите нужди.

Засега съм с вехтия айфон, защото има доста прилична камера и лаптоп с Уин 11, който така и не ползвам защото не е като 10-ката. Tongue
Цитирай
#8

(2023-07-23, 11:38:20)TonyM написа:  На телефона ми ъпгрейдите са безплатни, не знам дали на лаптопите им се плаща. 
И тук са безплатни.Брат ми ползва Mac Book Pro-7г.без проблеми,много са качесвени,сега си взе новия модел M2 но е много скъп.Мен тази операционна система не ми харесва,свикнал съм на Уиндоус сега съм на 10.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • TonyM
Цитирай
#9

(2023-07-22, 23:37:51)TonyM написа:  ... Ето един МакБук само с около 300 лева отгоре на Айфон 13
https://www.pazaruvaj.com/prenosimi-komp...05/?sgst=1 ...

Парите са си твои, но нали видя, че въпросният Apple MacBook Air 13.3 от линка е с лъскав дисплей? Не че нещо, но няма как да се ползва където да е.
Цитирай
#10

По-скоро бих взел, защото би изкарал много повече време като хардуер от един Майкрософт компютър, който е с почти същата цена, но с по-малка производителност.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • TonyM
Цитирай
#11

Аз като се замисля май ще си взема направо Mac Mini или iMac 24 инча, вторият ще е по-добре за очите ми от лаптоп, а и без това лаптопа го ползвам само вкъщи.
Даже се продават и раници да си го преместиш ако си сменяш жилището например Big Grin:
https://theflightcasecompany.com/imac-24...r-bag-case
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)