Анкета: Свикнахте ли с Windows 11? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, дори повече ми допада от 10
90.00%
9
90.00%
Да, но Win 10 е по-добър
0%
0
0%
Не
10.00%
1
10.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Свикнахте ли с Windows 11?
#1

В края на 2021-ва година си купих личен лаптоп, дойде с 11-ката.
От тогава до ден днешен вкъщи повече ползвам служебния лаптоп с 10-ка.
Някак си много ме дразни как са менютата в 11-цата, как за елементарни неща има куп подменюта и въобще много е тегав за работа. Хем аз повече го ползвам за забавление, четене в Интернет, но дори най-простите настройки така са преместени, че ме дразни и просто си ползвам служебния. Апропо очевидно фирмата ни НЕ смята скоро да минава на Уин 11, ще си седят на 10 докато могат. Малко имам дежа вю с времето на 8 и 8.1, когато фирмите масово си държаха на 7-ца с години докато дойде 10-ката. Предполагам и по времето на Виста повечето са си стояли на XP до идването на 7-цата. Едва ли е само моята фирма така. Smile

Странно ми е, защото уж имитира Линукс и macOS визуално, но тях мога да се науча да ги ползвам, но не и Windows 11. Две години вече и не мога да свикна да работя на него, само аз ли съм така? Дори с 8-цата свикнах по-лесно (макар, че 7 и 10 са в пъти по-гладки за работа на десктоп и лаптоп). Иначе като визия го докарва по-красив от 10, но никаква полза от това, като е толкова неприятен и дори бих казал дразнещ за работа. Ако някой Уин ме е карал да гледам сериозно към Епъл или Линукс дистрибуция за следващият ми компютър, това е 11. Дори Виста и 8/8.1 не успяха да постигнат това.

А вие успяхте ли да свикнете с Windows 11 или си държите на 10? Дори ако има хора, даунгрейднали до 10 ще се радвам да прочета вашите мнения. Но всякакви мнения са добре дошли! Може пък за някого 11 да е по-добър и лесен за ползване.
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма ли да си инсталираш скин да изглежда като десятка?
Аз на десятка съм си сложил да изглежда като ХР и (почти) всичко е постарому. Зорът почва като седна на чужд комп.

Sony Z5 Compact.
Цитирай
#3

Аз от 7-ца минах почти директно на 11-ката (3-4 месеца на 10-ка). С 2 програми си я направих да е като 7-цата и нямам проблеми с използването ѝ. Контекстното меню е класическото, табовете не се групират, старт менюто е като на 7-ца и т.н.

[Изображение: Screenshot-2023-07-23-151310.png]

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай
#4

(2023-07-23, 11:49:24)TonyM написа:  ... А вие успяхте ли да свикнете с Windows 11 или си държите на 10? ...

Не веднага, отне ми около 1/2 час, колкото да се ориентирам в детайли кое къде е. 11-ката ми доставя изключително удоволствие с лекотата на работа и логичността си, но такава бяха и всички 10-ки, 8-ци, 7-цата и надолу през ХР, Виста, Милениум и 2000, та дори до 98SE. Виж, 98 и 95 бяха проблемни спрямо текущите версии, но навремето си бяха върхът на сладоледа.

Имам все още работещ лаптоп Тошиба с фабрична Виста от 2008 г. - никога не съм преинсталирал, не се е налагало. Вярно, днес не става за друго, освен за пасианси, но на времето си бе фурия с двуядрен х 1,9 и 2 гб рам.
Цитирай
#5

Успях да даунгрейдна до 10 и сякаш чак сега съм си купил лаптопа и вече няма да ползвам служебния толкова често за лични неща вкъщи.

10 не е идеална система, външно не ми е красив като една Виста и 7-ца, но не се налага да търся хак за елементарни неща като това да сложа иконка на десктопа например. В 10 просто взимам иконката от старт менюто и с провлачване я пускам на десктопа. Има и много други такива уж дребни неща, които обаче страшно дразнят.
Инак е вярно, че може да си направя и 11-ката да е като друг Уин като tarlyo, но не ми се занимава вече с такива неща.
Цитирай
#6

Мене първите дни като ми се ъпдейтна до 11 направо ми се струваше непоносим, после почна лаптопа да не стартира нормално не разбрах какво се скапа и преди преинсталацията много сериозно бях близо до връщане на 10, но реших че не ми се гледат съобщенията да мина на 11 и го преинсталирах с 11. Вече не ми прави особено впечатление, свикнах му.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Откакто минах на 10, ползвам само лупата долу вляво за търсене на какво и да е, било и настройки, Много удобно.  Big Grin
Вероятно ще същото като има ресурс за железо и 11

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#8

Интересното е, че в моя кръг съм един от последните с Уиндоус изобщо, масово минаха на ябълки и малко по-малко на линукси.
И аз мисля да направя така като спре поддръжката на 10, щом цяла година и нещо не свикнах с 11 не вярвам да свикна в бъдещето с него, а и то ще излезе 12, но в него май няма да има особени промени. Затова май виждам iMac 24 инча в бъдещето ми. Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)