Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всичко за iPhone, за потребители тук които имат и iPhone продукти
#1

Привет колеги,

Мисля че тук в този подраздел - Общи приказки, смятам че няма да е проблем в тази тема да се обсъжда всичко свързано с Apple продукти, това се отнася за колеги сред нас които освен андроид, притежават и iOS устройства.

Модератор, ако прецени че е против правилата, да изтрие темата.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
Аксесоари
#2

толкова ли няма форуми за айфони та трябва и тук да има??? 

ios forum bulgaria
Цитирай
#3

Нямате ли си форуми, групи и т.н., че опря до андроид форум

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#4

Прочетете пак внимателно какво съм написал:  това се отнася за колеги сред нас които освен андроид, притежават и iOS устройства, пак да повторя, тук има колеги които притежават едновременно и двете системи, да има тема и за другата система за да си помогнем взаимно при проблем и съвети.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#5

Такива колеги обикновено си имат регистрация и в другия форум логично

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#6

Бах тая омраза
По тая логика има теми тук за които си има други форуми….
Цитирай
#7

Типично българско поведение......Ще каже човек,че им бръкна в г..а на колегите с тази тема.Първи две мнения-аре бегай от тук с тоз хайфон,а този форум го имах за далеч по-либерален от айфонските....
Цитирай
#8

И аз смятах,че ще е полезна. От както има ios ползвам на втория ми телефон.И винаги съм бил така.Много по удобно е на едмо място да намираш всичко.Подкрепям автора на темата.
Цитирай
#9

Факта че засега темата си стои ще го приема че няма да е проблем, така че ние потребителите на този форум които притежаваме и двете системи да можем да дискутираме тук и за iOS - iPhone.

Ще помоля модератор, да поглежда темата от време на време и да поразчиства при нужда излишните никому ненужни пристрастия, благодаря Ви за вниманието...

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#10

Така го приехте все е едно е тема за ЦСКА у форума на Левски ... тук имаме потребители и на двете платформи, дори някой беше казал, че има някакъв служебен с Windows Phone от... абе няколко годинки Big Grin Което пак е алтернативна, макар и повече от мъртва система. Няма лошо.
Цитирай
#11

Всяко нещо си има плюса и минуса, аз съм ползвал iPhone и си го ползвах с удоволствие (12-ка) макар и за кратко време, нямал съм проблеми макар, че видимо в корпоративна среда Android-а и flexibility-то на отворената му "файлова среда" ако мога така да кажа ми помага много с придвижването и синхронизирането на файлове с различни у-ва (таблети, лаптопи, други смартфони) , което при iPhone просто е по-затворено но това не е от онзи ден и не е нещо, което да не знаем.

Аз не мразя iPhone, аз осъждам политиката с у-вата за 2 бона и 60hz-ови екрани, това е безумно, единствено и само те могат (и го правят успешно) да продадат 60-херцов екран и няколкогодишен втръснал дизайн с нов цвят за 1500-1900 лв. и това да е успешна стратегия. Ама какво да кажа, могат - правят го. Виновни са тия, дето купуват. За мен след вече 3 години ползване на 120hz екрани всичко под това ми идва изключително лагаво и ужасно, 12-ката съм я ползвал броени месеци и докато се нагодя за мен това беше лаг-шоу, макар и да знам, че това не е реален лаг а просто са 60hz. Да, за несвикналите - все тая, в момента в който вземах S20 в ръцете си 2020 г. минах на 120hz и от тогава не искам да чуя за нищо под него.
Цитирай
#12

(2023-08-07, 12:49:07)Ivanov_1994 написа:  ... минах на 120hz и от тогава не искам да чуя за нищо под него.

14 Pro/Pro Max отговарят на изискванията ти  Big Grin

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#13

Имам питане по темата, моя стар iPhone 5S, съм го дал отдавна на майка ми, там все още си е с моя имейл регистриран icloud профил, но си е с нейния си номер и сим карта, сега ако си взема нов iPhone и го регистрирам с моя имейл, ще бъда ли с нов отделен профил icloud или веднага ще бъда разпознат като съществуващ и ще се синхронизира с този на стария ми 5S?

За да бъда с отделен нов icloud профил, трябва ли да бъда с друг мой имейл за да не ме свързва вече с този който е при майка ми?

Не ми се занимава да изтривам моя на 5S и да правя отделно за майка ми с нейните си данни icloud, затова питам?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#14

При андроид,щом акаунт-а-email-a е един и същ,на различни устройства,всичко-контакти,снимки се прехвърля на всички телефони-устройства.Трябва синхронизацията да е спряна на другите за да не се мешат.Не е добре,но нека някой който има iPhone и е запознат по-добре,да каже.

Huawei P30
Цитирай
#15

(2023-08-07, 12:58:57)Павел Василев написа:  Имам питане по темата, моя стар iPhone 5S, съм го дал отдавна на майка ми, там все още си е с моя имейл регистриран icloud профил, но си е с нейния си номер и сим карта, сега ако си взема нов iPhone и го регистрирам с моя имейл, ще бъда ли с нов отделен профил icloud или веднага ще бъда разпознат като съществуващ и ще се синхронизира с този на стария ми 5S?

За да бъда с отделен нов icloud профил, трябва ли да бъда с друг мой имейл за да не ме свързва вече с този който е при майка ми?

Не ми се занимава да изтривам моя на 5S и да правя отделно за майка ми с нейните си данни icloud, затова питам?

Реално с майка ти ще ползвате един icloud профил и ще стане страшна каша. По-добре си направи с друг мейл собствен отделен icloud, иначе ще си виждате позвъняванията, снимките и т.н.

Иначе по темата за Епъл - аз за пръв път преди година и половина взех да ползвам тяхно устройство (13 про) и сега не мога да се реша да се върна на Андроид. Фен съм на Андроид, над 20 смартфона съм сменил, но просто айфонът работи толкова гладко, мазно и безпроблемно, че ме е шубе да го разкарам. Всякакви пароли, банкирания, регистрации тук и там, всичко ми е вътре и всичко ми е изключително лесно с този телефон. Дразни ме единствено, колкото и смешно да звучи, че е пълна трагедия при снимки на луната или звездите. Приятелче със Самсунг за 500 лева прави ебаси снимката на луната, а Айфона за 2400 снима някакво размазано петно. Smile Ако му сложат някакъв super moon mode, както на някои андроидски телефони, си става абсолютно перфектен.
Цитирай
#16

(2023-08-07, 12:58:13)centur написа:  14 Pro/Pro Max отговарят на изискванията ти  Big Grin

В друга ценова категория са. 

Но нов модел Android около 300 лв - 400 лв. са с по 90 hz и за някой лев отгоре - с по 120, даже май вече и около 400 лв. има телефони със 120hz екрани, било то и LCD.

На цената на която се продава iPhone 14, някой би ли си купил S23/S23+ ако бяха с 60hz, сериозно? Щяха да залежават... 

Това ми е основната критика към Apple. Не са лошите продукти а сериозната липса на желание за иновация - набараха си нишата и вече май не им пука.
Цитирай
#17

(2023-08-07, 13:53:47)Ivanov_1994 написа:  В друга ценова категория са. 

Но нов модел Android около 300 лв - 400 лв. са с по 90 hz и за някой лев отгоре - с по 120, даже май вече и около 400 лв. има телефони със 120hz екрани, било то и LCD.

На цената на която се продава iPhone 14, някой би ли си купил S23/S23+ ако бяха с 60hz, сериозно? Щяха да залежават... 

Това ми е основната критика към Apple. Не са лошите продукти а сериозната липса на желание за иновация - набараха си нишата и вече май не им пука.

От 13 про нагоре вече са със 120 херца. Там компромис и аз не бих направил. Жена ми е с чиста 13-ка и осезаемо се усеща разликата...
Цитирай
#18

Pro - да. Но каква е цената на iPhone 13 или iPhone 14 като нов в момента?

1820 лв. е цената на iPhone 14 128GB като най-базов модел в Технополис, например - за тези пари, извинявай... 6.1" 60hz екран...notch-а настрана и той...

Xiaomi 13 е на цена 1529 лв. с 256GB/8GB RAM , много по-добрата камера, 120hz екран и т.н. и т.н.

Не говорим за Pro модели, говорим за близо 2 бона (2099 за Plus версията пак във същата верига, базов 128) и 60hz...

Това е наглото за мен и нещото с което не бих направил компромис.
Цитирай
#19

За много по-добрата камера на Шайоми не мога да се съглася. Иначе за екрана - да, абсолютно. Ама щом има хора, които си купуват телефон с 60 херцов екран за 1800 лв - тяхна си работа...
Цитирай
#20

(2023-08-07, 13:49:29)whitehart написа:  Реално с майка ти ще ползвате един icloud профил и ще стане страшна каша. По-добре си направи с друг мейл собствен отделен icloud, иначе ще си виждате позвъняванията, снимките и т.н.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DoryanY

При андроид,щом акаунт-а-email-a е един и същ,на различни устройства,всичко-контакти,снимки се прехвърля на всички телефони-устройства.Трябва синхронизацията да е спряна на другите за да не се мешат.Не е добре,но нека някой който има iPhone и е запознат по-добре,да каже.

Благодаря ви за отговорите, определено ще се прави друг профил с друг имейл, ще използвам за тогава гугъл профила ми, като дойде този момент ще проуча как да изполвам всички гугъл приложения, настройки и т.н. към iOS.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#21

(2023-08-07, 13:53:47)Ivanov_1994 написа:  В друга ценова категория са. 

Хем викаш, че няма, хем пък друга ценова категория. Да не би S23 Ultra да е без пари?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#22

(2023-08-07, 14:42:05)Ivanov_1994 написа:  Pro - да. Но каква е цената на iPhone 13 или iPhone 14 като нов в момента?

1820 лв. е цената на iPhone 14 128GB като най-базов модел в Технополис, например - за тези пари, извинявай... 6.1" 60hz екран...notch-а настрана и той...

Xiaomi 13 е на цена 1529 лв. с 256GB/8GB RAM , много по-добрата камера, 120hz екран и т.н. и т.н.

Не говорим за Pro модели, говорим за близо 2 бона (2099 за Plus версията пак във същата верига, базов 128) и 60hz...

Това е наглото за мен и нещото с което не бих направил компромис.

Е брат като ми сравняваш само хардуер и цена почти винаги айфона ще изглежда скъпо, не виждам нищо чудно 

И това за много по-добрата камера на Шаомито.. все едно не съм го видял, не мога да го приема сериозно, особено ако говорим за качество на видео


Въпреки, че не съм имал личен IPhone, смея да твърдя, че за определени хора е доста по-удобно устойство. Хора, на които не им се занимава да ровят постоянно настройки, или нямат нужда от тая 'свобода' която им предоставя Андроид
Освен това камерите им за авто режими са почти винаги сред топ5, може би топ3

Тук приключвам с офф топика понеже това стана поредната тема 'андроид vs айфон' / 'левски-цска' / 'бмв-мерц'...
Ганьо си защитава неговото, плюе чуждото и те така..

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#23

Нищо против нямам айфоня, но виж от политиките на Епъл и адския им анти потребителски манталитет ще ме държи далеч от тях докато не се променят.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#24

(2023-08-07, 18:26:26)BloodBullet написа:  .......
Въпреки, че не съм имал личен IPhone, смея да твърдя, че за определени хора е доста по-удобно устойство. Хора, на които не им се занимава да ровят постоянно настройки .......

Че аз като съм с Андроид да не ровя постоянно в настройките? Риторичен въпрос е, не ми отговаряй.
IOS шефовете си мислят, че техните телефони са за пълни профани, на които им се казва даже как е правилно да си държат телефоните, затова не им предлагат пълноценен файл мениджър и т.н.

1916 
Цитирай
#25

Аз нямам против хардуерните разлики, iOS е различна от Android. Просто едни 120hz при всички модели, нищо друго не искам от тях...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)