Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung S23 Ultra сега или Samsung S24 Ultra догодина?
#1

Здравейте!
Искам да си взема нов Samsung и според това, което съм наблюдавал в годините (не знам до колко е релевантно и точно, не съм правил подробни проучвания) е, че четните модели са един вид Upgrade в сравнение с предходните 2 модела, а нечетните са Update на предходния четен модел. През 2013 си взех S4, после 2015 S6, 2017 Note 8, 2019 Note 10+ и с последния ми мина мерака за нови телефони Smile . Явно Note 10+ излезе хубав телефон. А моделите между тях (S5,S7,S9, не бяха кой знае колко различни от предходните модели от S серията. За Note серията мисля, че е подобно, но пак казвам, това само като наблюдения). И сега си мисля, че S24 трябва да е Upgrade спрямо S23 и S22, но като чета относно новите процесори, проблемите с S22 и колко хвалят S23, се чудя, дали да не изчакам черен петък и декемврийските празници (а и може би и планът ми в телекомуникационният оператор може би ще изтече, нямам идея) и да си взема S23 Ultra. Не съм се интересувал и чел относно Note 20/S20 , S21, S22 и S23 как се съпоставят един друг, но може би вече нечетните модели да са по-добрите с повече новости и подобрения, или вече технологиите толкова се развиха, че то няма съществена и забележима разлика между новите и старите телефони.

Какъв телефон да си взема? S23 Ultra с 12GB RAM и да изкарам пак 2 до 4 години или да чакам за S24 Ultra догодина и да се надяваме, че ще е читав модела?

Samsung S23 Ultra 5Gangsta Alpha Omega Supreme a.k.a Galactus 2.0
Цитирай
Аксесоари
#2

(2023-08-09, 09:37:47)chozmo написа:   ... да се надяваме, че ще е читав модела?
Имаш ли отговор на въпроса какво ще вземеш, ако S24 Ultra не излезе читав, при зададено условие, че държиш да е Samsung?
Цитирай
#3

(2023-08-09, 09:46:47)L1892 написа:  Имаш ли отговор на въпроса какво ще вземеш, ако S24 Ultra не излезе читав, при зададено условие, че държиш да е Samsung?

Държа да Samsung, защото съм свикнал с менюто, не че с другите няма да свикна, а и ползвам писалката от време на време (1-2 пъти в месеца Smile) ), а и съм фен на марката. Въпроса е дали ще си струва да дочакам S24 Ultra или да следя за някакви промоции и намаления на S23 Ultra (ако има такива) и после да не ме е яд, че недочаках още 2-3 месеца.

Samsung S23 Ultra 5Gangsta Alpha Omega Supreme a.k.a Galactus 2.0
[-] 1 потребител изказва благодарност на chozmo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#4

Според мен всичко в този случай опира доколко ти е мерак сега да имаш нов смартфон, ако си от търпеливите изчакай новия S24 Ultra, аз имам и двете системи - андроид и iOS, сега ще чакам през септември или октомври да взема новия 15 Pro Max, поне ще имам най-новото и да ми е актуално повече години.

Ако си нетърпелив, още сега можеш да си вземеш S23 Ultra на много добра цена, въпрос на мерак Smile

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на Павел Василев за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#5

(2023-08-09, 09:57:16)Павел Василев написа:  Според мен всичко в този случай опира доколко ти е мерак сега да имаш нов смартфон, ако си от търпеливите изчакай новия S24 Ultra, аз имам и двете системи - андроид и iOS, сега ще чакам през септември или октомври да взема новия 15 Pro Max, поне ще имам най-новото и да ми е актуално повече години.

Ако си нетърпелив, още сега можеш да си вземеш S23 Ultra на много добра цена, въпрос на мерак Smile

Искам да си взема нов телефон, не защото държа да е най-новото (което не лошо, но вече май ми мина мерака Smile  ) а защото на сегашния му смених батерията скоро (май няма и година, забравих точно кога) и пак ми с е струва, че пада бързо, но това може да е от някой приложения (имам ~100 инсталирани приложения) и отделно има някой бъгове, които ме дразнят (бъговете са си отделна тема) а и искам да си оставя Note 10+ за резервен, че ако се наложи да го оставям в сервиз, да има какво да ползвам. Note 8 ми се струва, че и неговата батерия пада сравнително бързо, и тя е сменяна веднъж на 2/3 година от купуването му.

За каква добра цена говориш? Аз разбирам добра цена за 12GB модел около 1700-800 лв. или по-малко Smile

Samsung S23 Ultra 5Gangsta Alpha Omega Supreme a.k.a Galactus 2.0
[-] 1 потребител изказва благодарност на chozmo за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#6

Сега съм с S22 Ultra и съм много доволен, преди него ползвах Note 8 и в момента все още работи отлично, ползва го съпругата ми, така че от твоя смартфон ако преминеш към S23 Ultra направо ще ти е хипер-супер Smile

Относно цената му, спомена че искаш да е от оператор а те имат добри оферти към момента, виж дали ще те устройва като план и т.н.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#7

(2023-08-09, 09:54:26)chozmo написа:  .. и после да не ме е яд, че недочаках още 2-3 месеца.

Не вярвам някой да е в състояние да предвиди дали теб ще те е яд или не.

Съдейки по предварителната информация е доста вероятно серия 24 да е отново с Exynos, докато при конкурентите се очаква SD 8 Gen 3, което май не е много добра новина (зависи за кого). Дали ще има промени в камерите, това все още не е ясно, но никак не са малко на брой коментарите, че S23U е най-добрият телефон, произведен досега от Samsung. Няма как да се предвиди дали S24U ще го надмине или ще се провали. 

П.П. Оставам с впечатление, че не бързаш и можеш да изчакаш появата на новия модел след около половин година, а вероятно през февруари-март 2024 ще е наличен на пазара. Ако е над 23У, взимаш 24У (едва ли ще е на 1700-1800 лв. обаче). Ако не е - може и да се намери някъде 23У на неизвестна цена...
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • sapiora, Павел Василев
Цитирай
#8

Във Samsung Galaxy S6, S8, S10 (изключение) може да се появяваха новостите, но по-стабилните бяха S7, S9.
Не напразно това са едни от най-добрите S модели на Samsung. Особено S7 Edge.

След като не търсиш най-новото, а искаш стабилен телефон и на добра цена, то това е Samsung Galaxy S23 Ultra. Той може би наследява S7 Edge като един от най-добрите модели за S серията. Няма слаби места. Като почнеш от батерия, камера, процесор. Най-вече процесора.

Ако сега се чудеше дали да избереш Samsung Galaxy S22 Ultra или да изчакаш S23 Ultra повечето хора щяха да те посъветват да изчакаш, защото S22 Ultra се предлагаше в Европа с протеворечив процесор - Exynos и отделно имаше проблеми с рестартирането в началото.
А S23 Ultra е глътка свеж въздух. Всеки го хвали и е доволен.

Samsung Galaxy S24 Ultra също се очаква да е с Exynos процесор и не се знае какво ще дойде. А и цената ще е по-висока. Отделно не се очакват драстични подобрения. След като идваш от Samsung Galaxy Note 10+ то Samsung Galaxy S23 Ultra ще ти се стори "космос", ново начало.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 5 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Be6i4, degman, L1892, NaniG, Павел Василев
Цитирай
#9

Аз бих взел S23 Ultra и не защото нямам търпение, а защото мисля, че Самсунг няма да повтори "грешката си" да сложи отново Снапдрагон процесор за Европа.
Мисля, че ги заболя този път най-много, че и ние получихте Снапдрагон, ще е за първи и за последен път.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 3 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • L1892, stenlius, Павел Василев
Цитирай
#10

#chozmo, какво реши да избереш, колегите са прави и аз смятам че определено S23 Ultra ще е отличен избор и със сигурност ще ти хареса много Smile

п.с. Препоръчвам ти да вземеш 512GB памет

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#11

2 пъти за 3 дена звънях на служителката в магазина да ми каже колко ще ми струва нов телефони и не ми върна обаждане. Ще ходя на място да питам. По спомен Note 8 струваше около 1450 -1500 лв., а Note 10 ~ 1700 лв. Дано този да излезе под 2000 лв.

Да, ще взема 12GB RAM с 512GB памет, макар че и 256GB ми стигат, ама няма вариант с 12GB RAM и 256GB.

Samsung S23 Ultra 5Gangsta Alpha Omega Supreme a.k.a Galactus 2.0
Цитирай
#12

Успях да разбера колко евентуално ще ми струва S23 Ultra 12GB RAM от вивата - около 2200 лв. с отстъпка... а докато се чудя днес взех, че си изпуснах телефона на една неравснот и се пукна стъклото на дисплея... толкова пъти съм изпускал телефони (но на равно) и все са оцелявали (винаги нося калъф на Spigen Тough armor или някой slim модел) и все се размнават с леки натървания на калъфа, ама този път беше почти фатално Smile тъча и екрана работят, но стъклото е за смяна... сега ще търся сервиз...

[Изображение: 20230825-081849-min.jpg]

Samsung S23 Ultra 5Gangsta Alpha Omega Supreme a.k.a Galactus 2.0
Цитирай
#13

Ооо неприятно.
Успех в сервиза.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#14

Определено S23 Ultra е телефона на тази и следващата година ако не пуснат снапдрагон за Европа, а както се очертава няма да е той. И аз взех въпреки че реално нямах нужда в момента от ъпгрейд, но с цел да бъде за дългосрочно ползване(сменям на години или на прищявка) това е избора. Винаги може да вземеш и айфон разбира се, ще свикнеш с iOS и пак всичко ще е ок. Вече няма голяма разлика всъщност между производители и OS. Така че когато и да решиш за ъпгрейд е все тая ако имаш възможност.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)