Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на таблет ~10" с добра резолюция и екран.
#1

Здравейте,

Трябва ни таблет главно за село (да се плейва сигнал от видеокамери и шир потреба)
 според мен е важна резолюцията и размера, така че мисля 10" е добре (стига да не е за сметка на по-зърнест дисплей)
жак 3,5 мм, e препоръчително.
ще е добре ли да има SIM или вдига много цената?
Преди време имаше на половин цена amazon таблетите им - това ме спря, четох че имало вариант да се подкара андроид, но сега не са намалени...
Резолюция за 10" 1600х1200 оптимална ли е? 4ГБ стигат ли или е вече малко?
Покупка от вторични пазар ( "нов", с гаранция към даден оператор) - опция ли е или да гледам промоциите в големите магазини чисто нов.
бюджет 250-350лв (с опция до 450 ако си струва).
PS: Бих дал 100-200+ лв за щадяща очите матрица, но сигурно ще отидем в Ipad...

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
Аксесоари
#2

https://www.technopolis.bg/bg//Smartfoni...3A10.4+%22 Виж тук какво се предлага. До тази цена и инчове изборът е ограничен. Тези на Lenovo би трябвало да свършат работа.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Бюджетът не е фиксиран, идеята е след 2г да не става само за снимки този таблет. Или поне да е с добра матрица.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#4

Тогава в случая бих погледнал Lenovo Tab P11 G2.

 
Цитирай
#5

Е тоя и заспиват нещата (спецификация).
Цитирай
#6

Честно казано бих стоял далече от Текласт. За да са ефтини правят доста компромиси та в резултат има неприятни изненади след време. При мен умря един след опит да му заредя линукс. Оказа се че фъмуера и биоса споделят една и съща памет и при опит да сменя параметър в биоса необходим за стартиране на линукс от флашка таблета просто се брикна.
Цитирай
#7

(2023-08-13, 20:07:51)veskovalkov написа:  Честно казано бих стоял далече от Текласт. За да са ефтини правят доста компромиси та в резултат има неприятни изненади след време. При мен умря един след опит да му заредя линукс. Оказа се че фъмуера и биоса споделят една и съща  памет и при опит да сменя параметър в биоса необходим за стартиране на линукс от флашка таблета просто се брикна.

Не съм съгласен. В твоя случай ти си правил някакви интервенции извън стандартното му ползване, при които има риск за у-вото (със същия успех може да се каже - телефон от марката Х не става, щото се опитах да му кача модната версия на андроид и той умря). А в случая питащия пише, че ще го ползва за видеонаблюдение и други дейности (никъде не се споменава за човъркане/подмяна на оригиналната ОС). Преди години (когато излезе горния модел) го поръчах за една приятелка. От тогава, колкото пъти я чуя, все не пропуска да каже колко е доволна от таблета и как продължава да ѝ върши чудесно работа.
Цитирай
#8

И моите 20 стотинки, но с изричната забележка, че не съм запознат с "плейването на видеокамерите".

Като ежедневно ползващ таблети, без замисляне бих "заобиколил" моделите на Lenovo. Ползвам всеки ден P11 (преди него имах още 2 броя, от по-нисък клас - ужас!) и не се гордея с него, при това е двойно над посочения в случая бюджет. Нулева поддръжка, препълнен с ненужни приложения, които не могат да се деактивират/деинсталират, често лагва при браузване дори с няколко таба ... Не играя нищо.

Ще прескоча и Samsung в тоя ценови клас (А7 2019 г., например, не се отличава особено от Lenovo по отношение на поведението), както и екзотичните марки, за които не са чували и създателите им.

В конкретния случай бих свел избора до 3 модела: 1 , 2 и 3 , с известни предпочитания към модела на Realme заради по-голямата оперативна памет (6 GB).
Цитирай
#9

Аз бих предложил това с доставката около 380 лв.
Цитирай
#10

(2023-08-13, 20:15:57)imthedevil написа:  Не съм съгласен. В твоя случай ти си правил някакви интервенции извън стандартното му ползване, при които има риск за у-вото.....

В общия случай е така но както се казва за оправдание - той (таблета) започна пръв  Big Grin . Взех го ефтино втора ръка защото предишните собственици го бяха изтървали да се ъпдейтне от WIN 8.1 до WIN 10. При ъпдейта се беше омазал с драйвери и беше затрил процедурата по възстановяване на системата. След година проблемна експлоатация през която всеки ъпдейт на джам десятка водеше до замяна на пачнатите драйвери от осмицата с майкросовските и последваща неустойчивост на системата която налагаше да вадя от архива и инсталирам старите реших да пробвам линукс. Дори нямаше да го инсталирам а щях да го пусна от флашка за проба. Ако тази употребата е нещатна то тогава Текласт трябваше да си обновят на сайта драйверите или на ниво биос да забранят инсталация на друга ОС освен тази за която е предвиден....

Същата процедура по възстановяване на оригиналния WIN 8.1 на  два таблета ASUS си мина като по релси, само с малко борба да се инсталират подходящи за хардуера драйвери.
Цитирай
#11

(2023-08-14, 09:53:24)Dikich написа:  Аз бих предложил това с доставката около 380 лв.

Toва засега ми изглежда най-добре, 90Хц, 8000МАч...Redmi Pad - 6GB/128GB
 aluminum frame
SIM No 
DISPLAY Type: IPS LCD, 1B colors, 90Hz, 400 nits (typ)
- но как стоят нещата с гаранцията?  

REALME PAD LTE GRAY 10.4 ", 128 GB, RAM 6
-има СИм и 3.5мм но ми се струва че екранът и батерията на:
Redmi Pad - 6GB/128GB - 10.6 Zoll - MediaTek Helio G99 €177.00...  са по-добри Blush

------------
Lenovo Tab P11 G2. - ми се видя голям в магазина.
  TECLAST P20HD - Android 10?  Huh

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#12

Ако искаш да го ползваш повече от 2 години, вземи някакъв айпад. Да, по-скъп е, но ако не правиш компромиси и андроид таблет няма да е евтин. Вдигни си бюджета, не прави компромиси, освен ако не искаш да се самозалъгваш, че имаш таблет!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)