Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет за избор на телефон до 900лв
#1

Здравейте, колебая се кой модел телефон да взема м/у Xiaomi 13 lite, Xiaomi 12 или Motorola edge 40. Най-важно е да прави хубави снимки. Няма да се използва за игри или тежки приложения извън стандартните. Отворена съм и за други идеи, разбира се.
[-] 1 потребител изказва благодарност на d1d3t0 за това мнение:
  • valkov2
Цитирай
Аксесоари
#2

За хубави снимки някой Pixel от последните генерации препоръчвам.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#3

В оЛеХикса има Pixel 7 Pro за 1000 пари, което звучи добре (аз с бях засилил, ама това бавно зареждане ме отказа скоропостижно).
Цитирай
#4

Бавно е малко силно казано. Аз имам петица и се зарежда достатъчно бързо поне за мен.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

(2023-08-17, 15:07:09)Marto.g написа:  Бавно е малко силно казано. Аз имам петица и се зарежда достатъчно бързо поне за мен.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk

Хич не е силно - някъде (не запазих източника) пишеше, че времето за пълно зареждане на този телефон конкретно е около 2 и малко. Ще потърся, да видя дали ще го намеря. Това ако е малко, не знам... 

П.С. Ей го на - 1.47 часа да му се зареди батерията. Това оставя усещането, за скок назад във времето поне 10 години (тогава смартфоните се зареждаха по толкоз - около 2 часа):

Цитирай
#6

(2023-08-17, 15:42:53)imthedevil написа:  П.С. Ей го на - 1.47 часа да му се зареди батерията. Това оставя усещането, за скок назад във времето поне 10 години (тогава смартфоните се зареждаха по толкоз - около 2 часа)
У мен пък оставя усещане, че производителят явно се е погрижил за по-дълъг живот на батерията, а всичко останало са просто прищевки и глезотии на потребителите, които тук приравняват бавното зареждане към минуси на едно иначе стабилно в работата и без лагове мобилно устройство.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • greenandroid, jhoro
Цитирай
#7

(2023-08-17, 21:31:54)NoMaD написа:  У мен оставя усещането, че производителят явно се е погрижил за по-дълъг живот на батерията, а всичко останало са просто прищевки и глезотии на потребителите, които приравняват бавното зареждане към минуси на иначе стабилно в работата и без лагове едно мобилно устройство.
Според мен е само усещане. Иначе ще почна да си мисля, че смартфорите са стигнали върха в развитието си (в предишните години, не сега) и сега тренда трябва да е в бавно (но сигурно) премахване на разните екстри. Очаквам следващите стъпки да са намаляване на броя камери, после - размера на батериите. После редукция и на размера на екраните и тъй след 10-на години (или по-скоро) да се върнем обратно към телефоните с хардуерни бутони (което, като се замисля, хич не е лошо като идея). И това даже не е заяждане (да не си помислиш нещо такова). Само размисли на глас (но в писмен вид).
Цитирай
#8

(2023-08-17, 21:57:24)imthedevil написа:  Според мен е само усещане. Иначе ще почна да си мисля, че смартфорите са стигнали върха в развитието си (в предишните години, не сега) и сега тренда трябва да е в бавно (но сигурно) премахване на разните екстри. Очаквам следващите стъпки да са намаляване на броя камери, после - размера на батериите. После редукция и на размера на екраните и тъй след 10-на години (или по-скоро) да се върнем обратно към телефоните с хардуерни бутони (което, като се замисля, хич не е лошо като идея). И това даже не е заяждане (да не си помислиш нещо такова). Само размисли на глас (но в писмен вид).

Възможно е даже и с хардуерна шайба да става избирането след време .Ко? Не!
Цитирай
#9

Аз имам подобно колебание, но съм хвърлил око на Моторолата или Realmе 11 pro +
Цитирай
#10

(2023-08-17, 15:42:53)imthedevil написа:  Хич не е силно - някъде (не запазих източника) пишеше, че времето за пълно зареждане на този телефон конкретно е около 2 и малко. Ще потърся, да видя дали ще го намеря. Това ако е малко, не знам... 

П.С. Ей го на - 1.47 часа да му се зареди батерията.

Като не искаш да слушаш другите - поне чети ти какво пишеш! Това „време за пълно зареждане“ е от „0 (нула)“ или поне от мимимума до 100%. Почти всички телефони имат опция - зареждане до 80-85%.
Отделно - не винаги има нужда от пълно зареждане, а просто от дозареждане. От 35-40% до 60-70% - колкото да изкара деня.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#11

(2023-08-22, 21:08:50)jhoro написа:  Като не искаш да слушаш другите - поне чети ти какво пишеш! Това „време за пълно зареждане“ е от „0 (нула)“ или поне от мимимума до 100%. Почти всички телефони имат опция - зареждане до 80-85%.
Отделно - не винаги има нужда от пълно зареждане, а просто от дозареждане. От 35-40% до 60-70% - колкото да изкара деня.

Това, че имат не значи че всички го ползват по един и същи начин! Моите коментари се базират на моя начин на ползване на у-вата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#12

(2023-08-23, 09:30:13)imthedevil написа:  Това, че имат не значи че всички го ползват по един и същи начин! Моите коментари се базират на моя начин на ползване на у-вата.

Много добре правиш - казвайки, че говориш само от твоята гледна точка. Личния ми телефон е с бързо зареждане и го пълня на два дни. Служебния - с бавно, но държи по 4-5.
Уважавам всяко мнение, но да отричаш тотално един апарат - заради бързината на зареждане?
Алтернативно - има и преносими батерии (power bank).

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#13

(2023-08-22, 20:55:43)valentyno написа:  Аз имам подобно колебание, но съм хвърлил око на Моторолата или Realmе 11 pro +

Моторола няма always on display  имай го впредвид.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)