Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Прехвърляне на Whatsapp история, медия - всичко
#1

Здравейте,
Интересувам се някой правил ли е прехвърляне на всички данни от Whatsapp и ако да как.
Никога не съм мислил че ще премина в лагера на ябълката, но просто за съжаление Huawei не са това, което бяха и така близо 3 години съм с Mate 40 Pro.
Лимитацията да търсиш постоянно апове, които ги няма в Android си оказва думата.

Та просто ще съм благодарен за съвети.
Знам че това е Андроид форум, но все пак ако някой се отзове ще съм благодарен.
Знам че в нета има всичко но искам изпитан метод, за да ми спести време.
Същото се отнася и за Viber.

Благодаря!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
Аксесоари
#2

Към момента - никак. Почвате без история на новото устройство.
Haarmony OS (на Huawei без Google) архивира и възстановява в Huawei облака.
Android OS архивира и възстановява в Google облака.
iOS архивира и възтановява само от iCloud облака.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#3

(2023-09-21, 14:24:20)Чо написа:  Към момента - никак. Почвате без история на новото устройство.
Haarmony OS (на Huawei без Google) архивира и възстановява в Huawei облака.
Android OS архивира и възстановява в Google облака.
iOS архивира и възтановява само от iCloud облака.
Ок ще проверя в Google.
Благодаря!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#4

(2023-09-21, 14:24:20)Чо написа:  Към момента - никак. Почвате без история на новото устройство.
Haarmony OS (на Huawei без Google) архивира и възстановява в Huawei облака.
Android OS архивира и възстановява в Google облака.
iOS архивира и възтановява само от iCloud облака.

И по-лошото е, че не можеш да си изтеглиш резервното копие на външен носител.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#5

(2023-09-21, 17:39:13)jhoro написа:  И по-лошото е, че не можеш да си изтеглиш резервното копие на външен носител.

offtopic с условности:
Принципно, докато е още на сегашното (с os, от който ще се маха) - може да си пусне secondary, tertiary, quaternary ... устройство друг комлючър, таблет, дори друг телефон с различна os и ще я има синхронизирана историята (на whatsup цялата, на viber без групите и мултимедията) на тези подчинени устройства. Няма да изчезне от тях докато не "надуши" интернет от новото primary устройство, на което е активиран новия whatsup/viber.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#6

(2023-09-21, 17:39:13)jhoro написа:  И по-лошото е, че не можеш да си изтеглиш резервното копие на външен носител.

Може но от Андроид.
Дали може да се импортне, това е въпроса, предполагам че не.
https://www.youtube.com/watch?v=Nnk-ZTsij9Q

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#7

(2023-09-21, 17:53:34)Чо написа:  offtopic с условности:
Принципно, докато е още на сегашното (с os, от който ще се маха) - може да си пусне secondary, tertiary, quaternary ... устройство друг комлючър, таблет, дори друг телефон с различна os и ще я има синхронизирана историята (на whatsup цялата, на viber без групите и мултимедията) на тези подчинени устройства. Няма да изчезне от тях докато не "надуши" интернет от новото primary устройство, на което е активиран новия whatsup/viber.

Много слабо облекчение - че инфото ще е дам, докато не потрябва!

(2023-09-21, 18:13:49)Viiipeer написа:  Може но от Андроид.
Дали може да се импортне, това е въпроса, предполагам че не.
https://www.youtube.com/watch?v=Nnk-ZTsij9Q

Я обясни как, щото не виждам опция.

Пп. В това видео се обяснява само прехвърляне на WhatsApp Chat от Android към iPhone.
От Android към Android - нищо не казва.

(2023-09-21, 18:43:38)jhoro написа:  Я обясни как, щото не виждам опция.

Докато чакам за отговор - сам си го намерих.

Настройки > Прехвърляне на чатовете

[Изображение: AIL4fc_OoJdo6qdRT2PPSgmDuGj4KIz0eegsz5KR...authuser=0]     [Изображение: AIL4fc9ocY6kJqjtSQ59u5nc2o4H6ss6wvRP5sHe...authuser=0]     [Изображение: AIL4fc9e-Nc80FukdEVMv_6rp3_tbeJJtZlwCtoo...authuser=0]  

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#8

(2023-09-21, 18:43:38)jhoro написа:  Много слабо облекчение - че инфото ще е дам, докато не потрябва!


Я обясни как, щото не виждам опция.

Пп. В това видео се обяснява само прехвърляне на WhatsApp Chat от Android към iPhone.
От Android към Android - нищо не казва.


Докато чакам за отговор - сам си го намерих.

Настройки > Прехвърляне на чатовете

[Изображение: AIL4fc_OoJdo6qdRT2PPSgmDuGj4KIz0eegsz5KR...authuser=0]     [Изображение: AIL4fc9ocY6kJqjtSQ59u5nc2o4H6ss6wvRP5sHe...authuser=0]     [Изображение: AIL4fc9e-Nc80FukdEVMv_6rp3_tbeJJtZlwCtoo...authuser=0]  

Че то от Андроид --> Андроид за какво ти е програмата, има си методи - копираш папката на Whatsapp и след това преименуваш базата данни и при "нова" активация на другия телефон Андроид с вече предварително качени данни ще ти излезе offline backup от който ще възстанови.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)