Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Viber едновременно на Андроид телефон и Ipad
#1

Здравейте,

След дълго търсене взех на жена ми Samsung S23, и понеже ще минава на него от Iphone, имам следният въпрос. Знам от официалния хелп на Viber,  че не може да се прехвърлят чатове от една операционна система на друга. Той обаче освен на Iphone-а е инсталиран и на Ipad. Някой знае ли дали след активирането на Viber на Самсунга, ще остане функционален и на Ipad-а?
Цитирай
Аксесоари
#2

iPad (поради голямата резолщция) е второстепенно устройство.

Ако се активира на ново основно устройство (S23) ще поиска на iPad (и всички второстепенни) да се сканира баркод (с новото основно).

При мен на ново android основно и android (две android второстепрнни + winodows копютър второстепенен) - историята се запази на всички второстепенни. Не би трябвало да има проблем и iPad-a само с верификация и да остане всичко. 
(За всеки случай си включи и архивирай история на сегашни iCloud - въпреки, че само за iOS ще остане,

* * *

Този метод за iOS към Android може да пробваш, въпреки че е от преди година.


* * * 

Алтернативен вариант.
Ако е много важна историята - може на android телефон да се инсталира като второстепенно устройство (временно се променя резолуцията за активацията), като основно пак остане сегашния (iPhone-a).
(описание тук)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • milss, sapiora
Цитирай
#3

Много благодаря за обяснението. А ако просто активирам на новия телефон, дали на Ipad-a ще се запази досегашната история?
Цитирай
#4

(2023-10-27, 17:10:11)alwayslearn написа:  Много благодаря за обяснението. А ако просто активирам на новия телефон, дали на Ipad-a ще се запази досегашната история?

Ще трябва с новoинсталирания viber да се сканирате QR кода на iPad.
На PC пита дали да синхронизира историята, но обикновено съм възстановил историята от преден backup (на андроид).

Та не знам дали ще се поучи при разрешаване на синкроницията с iPad-a.


Затова преложих да наравите първо backup на iPhone в iCloud и после пак може да направите инсталация на него, възтановяване от облака и да пробвате още веднъж на на S23 с отказване на синхронизацията с iPad-a.

(SIM картата може да не се мести (обрато на iPhone) - само кода трябва да препишете от S23.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • alwayslearn
Цитирай
#5

Много благодаря - а това, което пишете за iphone, предполагам не може да се направи на IPAD - да се направи бекъп, да се деинсталира и отмово инсталира и възстанови бекъпът, защото се води вторично устройство. Само на Iphone може, така ли? И може без поставена каквато и да е симкарта?
Цитирай
#6

(2023-11-07, 12:00:29)alwayslearn написа:  Много благодаря - а това, което пишете за iphone, предполагам не може да се направи на IPAD - да се направи бекъп, да се деинсталира и отмово инсталира и възстанови бекъпът, защото се води вторично устройство. Само на Iphone може, така ли? И може без поставена каквато и да е симкарта?

Да, iPad може да само вторично устройство. Backup/Restore има само на основоното.

Забелязал съм, че според dpi на екрана определя кое е основно и кое вторично.
Пример на един Samsung Fold5 прехвърях Viber и се оказа, че като е отворен го смята за вторичен, а като е затвоен на малкия екран е като основен.

На този принцип преди време си промених временно (за активацията) dpi на android телефон и ползвам и до днес вторичен viber на втори (и трети) аndroid телефон.
(преди време някой питаше)

За iOS и iPadOS - не съм запознат дали изобщо има вариант за промяна на dpi.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#7

Добре, значи последователността е
1. Докато сим картата е още в Iphone-а - правя бекъп
2. Местя сим картата в Андроид телефона и инсталирам Вайбър
3. Деинсталирам Вайбър на Iphone
4. Отново инсталирам Вайбър на Iphone
5. Свързвам със Самсунга като избирам да не се синхронизира
6. Възстановявам бекъпа

Само не разбрах това "само кода трябва да препишете от S23"
Цитирай
#8

Отново благодарности на Чо за помощта. Инсталирах на Самсунг и след синхронизацията с IPAD-а, историята на чатовете се запази.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)