Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 12 - Лични впечатления и коментари

(2024-02-02, 10:14:49)Dental.T написа:  Супер си е телефона, просто да е на цената на която се продава в Китай. Или поне хайде, 700 долара плюс 20% ДДС - 840 долара. По днешния курс на БНБ - 1450 лв. Говоря за 12/256. Но при 2к вече избора става доста по-голям. Още повече за хората, които ще преподписват договор с мобилен оператор.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Абсолютно точно казано. Имам 7т (1050лв) и 9 про и двата са китайска версия, купени от Мобисектор и съм напълно доволен. В комплекта зарядно и калъф, а телефонът си идва с фирмено покритие на дисплея. Сега вече не е така и цената е висока на новите 1+
Цитирай
Аксесоари

(2024-02-02, 10:14:49)Dental.T написа:  Супер си е телефона, просто да е на цената на която се продава в Китай. Или поне хайде, 700 долара плюс 20% ДДС - 840 долара. По днешния курс на БНБ - 1450 лв. Говоря за 12/256. Но при 2к вече избора става доста по-голям. Още повече за хората, които ще преподписват договор с мобилен оператор.
Тогава се поръчва китайска версия с глобален ром оттам и се решава проблема за по-малко пари.

 
Цитирай

Аз си поръчах от гизтоп за 1320 лв. 12/256. с експрес доставка,би трябвало това да е всичко.Харесаха ми и други телефони,примерно
оппо х7 про,аикю 12 про, но те нямат глобален ром и са почти неизвестни в БГ,съответно непродаваеми.След 6 месеца ще го продам на минимална загуба и ще пробвам нещо друго.
[-] 2 потребители изказват благодарност на dudi4ek за това мнение:
  • greenandroid, kokojam
Цитирай

(2024-02-02, 14:47:21)dudi4ek написа:  Аз си поръчах от гизтоп за 1320 лв. 12/256. с експрес доставка,би трябвало това да е всичко.Харесаха ми и други телефони,примерно
оппо х7 про,аикю 12 про, но те нямат глобален ром и са почти неизвестни в БГ,съответно непродаваеми.След 6 месеца ще го продам на минимална загуба и ще пробвам нещо друго.
Чете ли по-горе коментарите за проблеми възникнали с Oneplus от Giztop?
P.S. В Олх 10ката и 11ката са непродаваеми, след пазарлък свалят цената със 100лв надолу, щото няма купувачи. 11ка и то версия за Европа, с остатъчна гаранция от 1 год. и 3 месеца, може да се намери за около 800лв.
Цитирай

Нормално е, след като са използвани, ама нови никой не предлага.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • c0mm3n7
Цитирай
Photo 

(2024-02-02, 14:52:34)kokojam написа:  Чете ли по-горе коментарите за проблеми възникнали с Oneplus от Giztop?
P.S. В Олх 10ката и 11ката са непродаваеми, след пазарлък свалят цената със 100лв надолу, щото няма купувачи. 11ка и то версия за Европа, с остатъчна гаранция от 1 год. и 3 месеца, може да се намери за около 800лв.

https://tradingshenzhen.com/en/oneplus-1...-12gb256gb
Не го купих от тях ,защото не ми одобряват дебитната карта.През гизтоп е с пейпал и не би трябвало да имам проблем.
Руснаците от 4пда не споделят или поне не намерих оплаквания,за мен те са критерий за всичко относно хард/софт уеър.
В краен случай ще е шаоми 14 про,ако получа подобен мейл.До 20.02.2024 е китайската нова година и след това ще са доставките.
Цитирай

Чете ли по-горе коментарите за проблеми възникнали с Oneplus от Giztop?
P.S. В Олх 10ката и 11ката са непродаваеми, след пазарлък свалят цената със 100лв надолу, щото няма купувачи. 11ка и то версия за Европа, с остатъчна гаранция от 1 год. и 3 месеца, може да се намери за около 800лв.





Зависи от купувача, ако знае какво търси ще му вземе парите, аз мойто 9pro преди 5месеца му взех 750лв и човека отсреща не се и пазари, но знаеше какво купува, защото беше фен на марката и ползваше 5Т даже се и заговорихме.....

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

(2024-02-02, 14:52:34)kokojam написа:  Чете ли по-горе коментарите за проблеми възникнали с Oneplus от Giztop?
P.S. В Олх 10ката и 11ката са непродаваеми, след пазарлък свалят цената със 100лв надолу, щото няма купувачи. 11ка и то версия за Европа, с остатъчна гаранция от 1 год. и 3 месеца, може да се намери за около 800лв.

Ей така,между другото,ползвам на добро ниво английски и руски.Имам сериозен опит със софтуеърни манипулации на различни марки телефони.Винаги има решение на проблемите,просто трябва да можеш да търсиш и после да разбереш как-то.
Цитирай

(2024-02-02, 14:47:21)dudi4ek написа:  Аз си поръчах от гизтоп за 1320 лв. 12/256. с експрес доставка,би трябвало това да е всичко.Харесаха ми и други телефони,примерно
оппо х7 про,аикю 12 про, но те нямат глобален ром и са почти неизвестни в БГ,съответно непродаваеми.След 6 месеца ще го продам на минимална загуба и ще пробвам нещо друго.
Хубаво си направил, но... Отговор на един от продавачите в OLX за китайската версия на OnePlus 12.

"Китайска версия с плей стор. Доколкото виждам единствения ми работещ дилър го е свалил от продажба, защото и 12 има регион лок от няколко дни, който той не може да изчисти. Или ще предложим 12 глобален до няколко дни или след 20.02. Чакам отговор от дилъра."

 
Цитирай

От гизтоп: "This is a Chinese version, supports both Oxygen OS(flash global ROM before shipping)/Color OS, region lock is removed."
Явно може да се маха лока.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Китайци,доверие никога.Ако беше само за БГ забравете,но в чата ми писаха,че с техните устройства е решен възникналия проблем,още повече,че плащането е през пейпал.
При братушките има перманентно решение с magisk,но рут.
А и гроздето е кисело.Супер устройство за 650 евро.Който не му се занимава има официален сайт с глобалка ,където е 950 евро + слушалки.
Цитирай

Щом си твърдо решил за покупката, тогава ще чакаме първи впечатления за устройството - камера, батерия и т.н.

 
Цитирай

Едва ли,тук не се решават,а създават проблеми.Ако някой изреве и не се оправи,може би.
Цитирай

Тук с ColorOS се наблюдават ограничения при autostart, проблеми с уведомленията и с Android Wear, липсва и Android Auto. При глобалната версия тези моменти ги няма.

 
Цитирай

(2024-02-03, 13:57:47)NoMaD написа:  Тук с ColorOS се наблюдават ограничения при autostart, проблеми с уведомленията и с Android Wear, липсва и Android Auto. При глобалната версия тези моменти ги няма.
А защо някой би си го поръчал с ColorOS? След като и двата популярни магазина за EU предлагат да преинсталират OxygenOS...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Някои предпочитат да си получат устройството фабрично запечатано - разни хора, разни идеали.

 
Цитирай

(2024-02-03, 19:52:21)stenlius написа:  А защо някой би си го поръчал с ColorOS? След като и двата популярни магазина за EU предлагат да преинсталират OxygenOS...

При Шен се заплаща 25 евро за Oxygen.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104616 Изгуби ли идентичността си компанията OnePlus?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

С новия ъпдейт OnePlus 12 започва да получава нови функции на AI с включени три нови функции: AI Summariser, AIGC Remover и Article Summaries. Новата актуализация също така подобрява стабилността на Bluetooth, NFC и Wi-Fi, както и по-добро приемане на сигнала в ограничена среда. Престои да се види кога актуализацията ще достигне и извън Китай.

[Изображение: Csm-Color-OS-AI-update-ecdd0f1668.jpg]

Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • c0mm3n7
Цитирай

(2024-02-03, 20:47:08)NoMaD написа:  Някои предпочитат да си  получат устройството фабрично запечатано - разни хора, разни идеали.

airbus

При Шен се заплаща 25 евро за Oxygen.


Така е, но и ти можеш да го флашнеш и спестяваш 50лв Wink

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

Интересно е да се види глобалната версия тук при кои оператори ще се предлага и на каква цена.

 
Цитирай

Поръчах телефона от сайта им и чакам доставка към края на месеца. Ще напиша едно кракто ревю като го разгледам.
Поръчах зеления модел с 16/512 заедно с калъфа на орех и ми стъпа на 927евро/1808лв с отстъпка получена по имейла.(ако има значение поръчката е за Германия)
Изгледал съм всички възможни ревюта на английски немски индийски и прочие знайни и незнайни тубъри и честно казано не знам какво само мрънкате по него, къде за точки по тестответе, къде за цената или камерата.
Не виждам какво повече предлага на средностатестическия ползвател например 24 ултра за 1400 евро след отстъпка който след година ползване като изключим AI функциите защото стават платени си остава една тухла, която по нищо не се различава от 23 ултра.
12-ка като се видят компромисите а те са,че снима една идея по-зле от еквивалентите(които снимки едва ли ще гледате на по голям екран от телефона или ще е по скоро изключение, ако някой го прави), има рейтинг само 65 за пръски (не знам кой идиот плува с новите си телефони моите никога не са виждали вода) някакви цифрички в тестовете които никой не го вълнуват в ежедневието и 0.5 стотни по бавно отваряне на приложенията спрямо 24 ултра и като удариш чертата това са 500 евро разлика както и да го гледаш, ако някой не може да преглъдне тея компромисите за една заплата разлика значи има сериозен проблем.
Иначе, ако има нещо в което го бива повече 12-та от 24 ултра то е в температурите под стрес и игрите.
Телефона си е точно толкова колкото трябва да струва между 1800 и 2000 лева предвид пазара инфлацията и още знайни и незнайни причини цените да се покачват всяка година.
Иначе причината да го поръчам е че стария хуавей п30 про вече ми омръзна четвърта година да го гледам и реших, че ще видя достатъчно добра разлика във всеки аспект спрямо него в 12-та, която за мой късмет предлага най новото на разумна цена, та и всеки като продаде стария телефон за 200-300 лв. ако не е умрял, цената определено става достъпна за по голямата част от хората.
[-] 4 потребители изказват благодарност на SystemErro0r за това мнение:
  • Be6i4, bgbore_96, c0mm3n7, Dental.T
Цитирай

12 се появи в Емаг Румъния на пресолена цена от 2250 лв, барабар с някакви слушалки. Да поръчваме?! Big Grin


[Изображение: Screenshot-20240206-000930-Samsung-Internet.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

На базата на проведени тестове с TÜV SUD OnePlus 12 ще получи гарантирана поддръжка в рамките на четири години + още една година актуализация само на пачове за безопасност.

Източник

 
Цитирай

невермайнд.
Като следя доставката,начинът да се избягнат такси и ДДС в БГ е,че си го прехвърлят из европейски складове,преди окончателната доставка.Беше сутринта в Белгия,сега е във Франция.Вероятно бъркам,но ако след летището го транспртират с камион,твърдо няма да мине през митницата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dudi4ek за това мнение:
  • iwan33
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)