Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 12 - Лични впечатления и коментари

OnePlus 12 или OnePlus 12R? - Ревю.

 
Цитирай
Аксесоари

Получих вчера моя.Цената съм я споменал по-горе.Китайците го бяха флашнали с оксиджен и бяха запечатили отново кутията,
сякаш идва така фабрично.Произведен на 16.12.23 и няма регионален лок.Бонус оригинален тпу черен кейс,глобалните май ще са само с фабрично фолио,поне американските са така.Много добре стои в ръката дори с кейса и създава премиално усещане.
Бърз,плавен,удобен и красив,последното е субективно.
[-] 4 потребители изказват благодарност на dudi4ek за това мнение:
  • airbus, Be6i4, greenandroid, iwan33
Цитирай

OnePlus 12  - Тест за автономност. Други участващи: OnePlus 12R, iPhone 15 Pro Max, Samsung Galaxy S24 Ultra, Google Pixel 8 Pro и Xiaomi 14 Pro.

 
Цитирай

(2024-02-09, 09:02:45)dudi4ek написа:  Получих вчера моя.Цената съм я споменал по-горе.Китайците го бяха флашнали с оксиджен и бяха запечатили отново кутията,
сякаш идва така фабрично.Произведен на 16.12.23 и няма регионален лок.Бонус оригинален тпу черен кейс,глобалните май ще са само с фабрично фолио,поне американските са така.Много добре стои в ръката дори с кейса и създава премиално усещане.
Бърз,плавен,удобен и красив,последното е субективно.

Esim работи ли?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

В китайската версия не може да се активира еsim.

 
Цитирай

Някой пробва ли синхроницазация с wearOS часовник?

Чудя се дали да не взема една 12ка и аз със следните доводи:
- бърз и плавен интерфейс, по-добре от Самсунг
- пърформънс и охлаждане пак по-добре
- камерата не е топ, но изглежда много натурално и достатъчно добре по ревютата
- батерията се очаква да е доста добре също
Цитирай

за мен от излгеданото е много балансиран телефон! Да камерата няма да е топ, но е доста добра, особено основната с естествени цветове
Цитирай

Според мен за 1300 кинта от гизтоп е супер оферта. По късно през годината ако не излезе нещо по добро, може и да гръмна Big Grin

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 2 потребители изказват благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • airbus, greenandroid
Цитирай

(2024-02-09, 12:30:57)juventusarl написа:  за мен от излгеданото е много балансиран телефон! Да камерата няма да е топ, но е доста добра, особено основната с естествени цветове
За повече качество при снимките се препоръчва GCam или професионална техника.

 
Цитирай

(2024-02-09, 12:40:54)bgbore_96 написа:  Според мен за 1300 кинта от гизтоп е супер оферта. По късно през годината ако не излезе нещо по добро, може и да гръмна Big Grin

@dudi4ek

Честито! Цена за малката версия с 12 рам. Може да ги барнат снимките с някое обновяване. Направи снимки за сравнение и с друг телефон.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • bgbore_96
Цитирай

Сори,не ми се занимава.Снимам семейството и документи за изпращане по вайбър.Не играя.Нямам нужда от по-високата версия,но 16/512 за само 100 долара повече е приемливо.Бях си взел Nubia 60 ultra и не ми допадна.Очевидната смяна за тези пари беше
ОП12.Бонус отключване на бутлоудъра,евентуални къстъм ромове,лесна манипулация на софта.Имам и истински китаец,онор 80 про флат. За ежедневна работа почни няма разлика.Китаецът вероятно март ще го гугълизирам пълноценно и ще си стане нормален телефон за нон-гийк.Но китаецът за 500 кинта с 8+1ген,120 хз и китайските гудита ме кефи повече.Вероятно ще флашна на ОП12 индийския ром.Има плочки,лаунчерът е с повече опции,теми,тапети,запис на разговори и прочие добринки.
Цитирай

Здравей Днеска получих моя 1+12 16/512 поръчам от Гизтоп. Още го разцъквам,но е доста добре според мене.
Цена качество камерата ми харесва.
На кратко за 762 евро целия масраф без митници(поръчах го за Германия там живея и там си дойде ).
За тези пари според мене е добре спрямо този от официалния сайт за 1000 евро или други модели пак за по 800+ евро.
На кратко кефи ме и се надявам дълги години да го използвам както 1+ 3Т. (До днеска)
Не е препоръка за покупка, само споделено мнение с информационна цел.
[-] 5 потребители изказват благодарност на Motomk5 за това мнение:
  • Be6i4, bgbore_96, greenandroid, iwan33, White
Цитирай

Препоръка от мен.Китайците с какъвто и ром да дойдат е хубаво да се префлашнат.Особено китайци за Китай.Моя го разцъвам,утре ще го флашна на индийския ром и тогава ще си преместя сим картата.
Цитирай

Защо индийски,а не европейски ром?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Явно в него има запис на разговори или други екстри, които ги няма в европейския ром.

 
Цитирай

(2024-02-09, 18:56:16)dudi4ek написа:  Бях си взел Nubia 60 ultra 

Нубията е много по-добра в камерите.  По-реално снима, и видеата не са намазани с якварел като 12 ,  magic 6 pro и друг сбирноци

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

(2024-02-09, 18:56:16)dudi4ek написа:  Бях си взел Nubia 60 ultra и не ми допадна.

Какво не ти допадна в нея? В момента цената и е 704 евро (с текущите отстъпки) за европейската версия от eu.nubia.com и изглежда доста атрактивен.

Оглеждам се с какво да си сменя сегашният OnePlus 9 pro (12/256) от който съм изключително доволен като performance, но се издъниха с батерията. Правя около 4ч скрийн тайм и умира. Недопустимо за телефон с 4500mAh батерия.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kn0cK3r за това мнение:
  • airbus
Цитирай

(2024-02-12, 08:48:39)Kn0cK3r написа:  Какво не ти допадна в нея? В момента цената и е 704 евро (с текущите отстъпки) за европейската версия от eu.nubia.com и изглежда доста атрактивен.

Оглеждам се с какво да си сменя сегашният OnePlus 9 pro (12/256) от който съм изключително доволен като performance, но се издъниха с батерията. Правя около 4ч скрийн тайм и умира. Недопустимо за телефон с 4500mAh батерия.

Като софт не нищо по-различно от 1+12,китаец.Взех го началото на януари за 649 евро 8/256 от официалния еу склад.Идва за 3 дни.Не можах да свикна с габаритите.Не става за носене в джоб,ама изобщо.Дебел,ръбест,неудобен.Имах и с22 ултра и е доста по-обемист.Снима добре с основните,селфито го забрави.СОТ-ът беше 6-7-8 ч. според зависи и това без игри и заснемане на видео.Чисто субективно не беше моя телефон.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dudi4ek за това мнение:
  • Kn0cK3r
Цитирай

Вчера ми пристигна Oneplus 12 16/512Gb от TradingShenzhen за 1500 лв. Транспортът беше около 14 дни, митницата си я оправя продавачът. Датата на производство е 27.12.2023. 
OxygenOs (CPH2581) е операционната система. Свали се и инсталира първият update за нея без проблем. Засега всичко работи нормално, съобщения, sms, позвънявания и др. - няма regional lock.
Резултат на Geekbench 6: Single Core 2226, Multi Core 6678 и GPU 14173.
Успех на всички, които искат да ползват OP12.

Oneplus 12 16/512 Gb|Oneplus 9 12/256 Gb|Oneplus 6/64 Gb
[-] 5 потребители изказват благодарност на White за това мнение:
  • 100, Be6i4, greenandroid, hamilcar, iwan33
Цитирай

Превъртях с флашване регионите.Индийският става,колор ос е лудница,нямам нерви за него.Сорсът е чужд ,но имам малко ноу-хау ,ако някой се интересува за преминаване от една на друга.
Но най-вече за този наш влогър,той го е направил и обяснил:
https://www.youtube.com/watch?v=gl-tY6ocig4
[-] 1 потребител изказва благодарност на dudi4ek за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

(2024-02-09, 22:31:46)NoMaD написа:  Явно в него има запис на разговори или други екстри, които ги няма в европейския ром.

Къде биха могли да се видят разликите между ром  индия и европа?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

(2024-02-09, 22:31:46)NoMaD написа:  Явно в него има запис на разговори или други екстри, които ги няма в европейския ром.

На 11 съм с EU ROM и си има запис на разговори Wink....пак е купуван от Гизтоп и си е фллашнат от китайците Smile

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

Има запис чрез Odialer,магазин за теми,тапети и шрифтове и няколко индийски ,които се трият.Братушките споменават,че е по-бъгав,защото(тук е малко полит-некоректно) ползват индийския за тестове,преди EU,US,Global.

Не знам защо самият автор не публикува тук,но щом е пуснал видео в youtube,явно мога да го постна:
https://www.youtube.com/watch?v=mFnl5iN4WFA&t=544s
Цитирай

Емаг бг са изтрещели с цената.

[Изображение: image.png]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

нормално за емаг, при положение че тела пт сайта на марката струва около 2000-2100 лв., но е с подарък, а тук май няма!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)