Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Oppo Find X6 Pro - Как работи с глобалния ром?
#1

Здравейте колеги, 

Аз съм професионален фотограф и се интересувам от това дали Oppo Find X6 Pro - телефонът с една от най-добрите камери - работи добре с глобалния ром?

Могат ли да се инсталират приложения от Google Play? 
Има ли сложени много китайски приложения който са излишни и трябва да се махат?
Работят ли добре банковите приложения?

Изобщо всичко дали е така добре както е например с Google pixel 7 pro който също има много добра камера но с по-малката си матрица няма как да се представи по добре по много фотографски причини.

И понеже предпочитам изображенията на Oppo Find X6 Pro се интериувам дали работи отлично в глобална версия като телефон?

Благодаря ви предварително!

Ник Чалдаков Фотограф
www.chaldakov.com 
Цитирай
Аксесоари
#2

С глобален РОМ няма, защото Oppo Find X6 Pro е предвиден само за Китай. Иначе част от китайските приложения могат да бъдат премахнати, но не всичките. Приложенията на Google Play се инсталират без проблем. Но за тези пари и при нужда от качествени снимки препоръчвам да се купи професионална техника по-добре.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • chaldakovfoto
Цитирай
#3

Sony Xperia 1 Pro е може би логичния избор за един фотограф и то по много причини.
[-] 2 потребители изказват благодарност на p_v_a за това мнение:
  • chaldakovfoto, greenandroid
Цитирай
#4

Много благодаря за отговорът. Аз имам отлична професионална фото техника на Canon но искам да имам възможност и с телефона да снимам максимално добре. 
Мисля че Google pixel 7 pro ще е добър вариант тогава..

Ник Чалдаков Фотограф
www.chaldakov.com 
Цитирай
#5

(2023-12-09, 21:24:13)chaldakovfoto написа:  ...но искам да имам възможност и с телефона да снимам максимално добре. 
Мисля че Google pixel 7 pro ще е добър вариант тогава..
След като дъжиш на мобилност и качеството на снимките и Sony Xperia Pro-I ще е добър избор - поне е с матрица от фотокамера.

 
Цитирай
#6

(2023-12-09, 21:39:53)NoMaD написа:  Има и по-добри варианти от Pixel 7 Pro. След като дъжиш на мобилност и качеството на снимките, погледни тогава и Sony Xperia Pro-I, поне е с матрица от фотокамера.

Да той има 1 инч матрица и е като фотоапарат но модела е стар от 2021 година и има някой проблеми с изображението. Очаква се 2 версия 2024 и ще я видя с интерес. До тогава ще търся и друго решение. Отворен съм за предложения.

Благодаря ви!

Ник Чалдаков Фотограф
www.chaldakov.com 
Цитирай
#7

Тогава SONY Xperia 1 V. Ако ти допада съотношението на дисплея и ти се заминава да си играеш с ръчните настройки в няколко приложения за камера, това е.


Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • chaldakovfoto
Цитирай
#8

(2023-12-09, 22:38:59)hazART написа:  Тогава SONY Xperia 1 V. Ако ти допада съотношението на дисплея и ти се заминава да си играеш с ръчните настройки в няколко приложения за камера, това е.


В действителност 1 инчовата матрица на Sony не се използва цялата съобщават колеги фотографи. Има и други проблеми с изображението и цената не си струва. Иначе е много фотографски ориентиран.

Ник Чалдаков Фотограф
www.chaldakov.com 
Цитирай
#9

А какви са тези проблеми с изображението?


Двата модела са различни.
Xperia Pro-I и Xperia 1 V.

На SONY телефоните са най-добри за ръчен режим. За друго може и да не стават, но в това са най-добри. 
При тях проблема е, че нямат модел, който да се купува масово, а пускат по-специфични.
Тези два модела са пример за това.
Цената е скъпа, но все пак продуктите на SONY си държат висока цена.

Най-насочени за автоматични снимки са iPhone и Pixel.

Samsung, Xiaomi и Huawei са балансирани и стават и за ръчен и за автоматичен режим.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • chaldakovfoto
Цитирай
#10

(2023-12-11, 14:07:54)hazART написа:  А какви са тези проблеми с изображението?


Двата модела са различни.
Xperia Pro-I и Xperia 1 V.

На SONY телефоните са най-добри за ръчен режим. За друго може и да не стават, но в това са най-добри. 
При тях проблема е, че нямат модел, който да се купува масово, а пускат по-специфични.
Тези два модела са пример за това.
Цената е скъпа, но все пак продуктите на SONY си държат висока цена.

Най-насочени за автоматични снимки са iPhone и Pixel.

Samsung, Xiaomi и Huawei са балансирани и стават и за ръчен и за автоматичен режим.

Благодаря! Полезна информация. Ще видя видеото и ще споделя за мойте опасения относно качеството на изображението на Sony.

(2023-12-11, 14:07:54)hazART написа:  А какви са тези проблеми с изображението?


Двата модела са различни.
Xperia Pro-I и Xperia 1 V.

На SONY телефоните са най-добри за ръчен режим. За друго може и да не стават, но в това са най-добри. 
При тях проблема е, че нямат модел, който да се купува масово, а пускат по-специфични.
Тези два модела са пример за това.
Цената е скъпа, но все пак продуктите на SONY си държат висока цена.

Най-насочени за автоматични снимки са iPhone и Pixel.

Samsung, Xiaomi и Huawei са балансирани и стават и за ръчен и за автоматичен режим.

От видеото се разбира че 1 инч Матрицата не се използва цялата. Което означава че апарата е с по-малка матрица.

А в класацията на https://www.dxomark.com/smartphones/#sor...ra/device- Sony Изобщо го няма сред първите 50 телефона. Защо ли? 

Иначе идеята на Sony много ми харесва и ще му разгледам файловете на Фотошоп.

Ник Чалдаков Фотограф
www.chaldakov.com 
Цитирай
#11


Да, това е този, който ти предлагат по-горе, но вече е стар модел или поне не толкова актуален. Той е с 1-инчов сензор.


Е този Xperia 1 V е най-актуалния им флагман в момента и камерата му е друга.


Ето го това Oppo, което гледаш.

[Изображение: Sony-Xperia-1-V-External-monitor-800x534.jpg]

[Изображение: hq720.jpg]

[Изображение: Xperia-1-V-EX05-External-Rec-0207.png]

Виж това SONY как го рекламират. То е допълнение към фотоапарата.
На DxOMark повечето хора не им вярват, защото в класациите им все на първи места са китайци и мислят, че са подкупни.
Отделно това SONY няма как да го има, защото то е силно с ръчните си настройки най-вече.

Ако искаш да се запознаеш с мобилната фотография, телефоните на SONY биха си дали най-много. Виж колко фабрични приложения за камера предлагат. Самото съотношение на дисплеите им е такова, за да са удобни за снимане. Отделно SONY присъстват във фотографията от години.

Аз не те насърчавам да купуваш SONY. Ако просто ти трябва телефон с добра камера и за ежедневието има и други модели.
Но ако искаш да обогатиш познанията си свързани с мобилната фотография (както се повтарям по-горе) SONY би ти предложило най-много. 
Да, скъпи са, не отричам. Този Xperia 1 V по-скоро би бил инвестиция и допълнение към фотоапарата ти.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

(2023-12-11, 21:56:57)hazART написа:  

Да, това е този, който ти предлагат по-горе, но вече е стар модел или поне не толкова актуален. Той е с 1-инчов сензор.


Е този Xperia 1 V е най-актуалния им флагман в момента и камерата му е друга.


Ето го това Oppo, което гледаш.

[Изображение: Sony-Xperia-1-V-External-monitor-800x534.jpg]

[Изображение: hq720.jpg]

[Изображение: Xperia-1-V-EX05-External-Rec-0207.png]

Виж това SONY как го рекламират. То е допълнение към фотоапарата.
На DxOMark повечето хора не им вярват, защото в класациите им все на първи места са китайци и мислят, че са подкупни.
Отделно това SONY няма как да го има, защото то е силно с ръчните си настройки най-вече.

Ако искаш да се запознаеш с мобилната фотография, телефоните на SONY биха си дали най-много. Виж колко фабрични приложения за камера предлагат. Самото съотношение на дисплеите им е такова, за да са удобни за снимане. Отделно SONY присъстват във фотографията от години.

Аз не те насърчавам да купуваш SONY. Ако просто ти трябва телефон с добра камера и за ежедневието има и други модели.
Но ако искаш да обогатиш познанията си свързани с мобилната фотография (както се повтарям по-горе) SONY би ти предложило най-много. 
Да, скъпи са, не отричам. Този Xperia 1 V по-скоро би бил инвестиция и допълнение към фотоапарата ти.

Наистина много ценна гледна точка ми даваш. От 5 години напуснах професионалната фотография и сега се връщам. Явно има доста нови неща в техниката. 

Ще видя всичко кето споделяш. Много ти благодаря

Ник Чалдаков Фотограф
www.chaldakov.com 
Цитирай
#13

(2023-12-11, 21:56:57)hazART написа:  

Да, това е този, който ти предлагат по-горе, но вече е стар модел или поне не толкова актуален. Той е с 1-инчов сензор.


Е този Xperia 1 V е най-актуалния им флагман в момента и камерата му е друга.


Ето го това Oppo, което гледаш.

[Изображение: Sony-Xperia-1-V-External-monitor-800x534.jpg]

[Изображение: hq720.jpg]

[Изображение: Xperia-1-V-EX05-External-Rec-0207.png]

Виж това SONY как го рекламират. То е допълнение към фотоапарата.
На DxOMark повечето хора не им вярват, защото в класациите им все на първи места са китайци и мислят, че са подкупни.
Отделно това SONY няма как да го има, защото то е силно с ръчните си настройки най-вече.

Ако искаш да се запознаеш с мобилната фотография, телефоните на SONY биха си дали най-много. Виж колко фабрични приложения за камера предлагат. Самото съотношение на дисплеите им е такова, за да са удобни за снимане. Отделно SONY присъстват във фотографията от години.

Аз не те насърчавам да купуваш SONY. Ако просто ти трябва телефон с добра камера и за ежедневието има и други модели.
Но ако искаш да обогатиш познанията си свързани с мобилната фотография (както се повтарям по-горе) SONY би ти предложило най-много. 
Да, скъпи са, не отричам. Този Xperia 1 V по-скоро би бил инвестиция и допълнение към фотоапарата ти.

Чудесна идея на Sony но 6.5 инча дисплей с 4 К резолюция е доста неудобно за работа нещо. Аз сега работя с Hauvei Mate 20X 7,25 инча и ще ми е трудно с толкова малък... Иначе е топ за монитор на камерата ми. 

Търся друг вариант. Благодаря ти!

Ник Чалдаков Фотограф
www.chaldakov.com 
Цитирай
#14

(2023-12-11, 22:22:43)chaldakovfoto написа:  Търся друг вариант. Благодаря ти!
Явно тогава търсиш нещо като Xiaomi Mi 12S Ultra, на който могат да бъдат поставяни професионалните обективи на Leica и разполага с два фотосензора Sony IMX989 вместо един.
[Изображение: gercek-leica-m-lens-takilabilen-akilli-t...-large.jpg]

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • chaldakovfoto
Цитирай
#15

(2023-12-11, 22:22:43)chaldakovfoto написа:  Чудесна идея на Sony но 6.5 инча дисплей с 4 К резолюция е доста неудобно за работа нещо. Аз сега работя с Hauvei Mate 20X 7,25 инча и ще ми е трудно с толкова малък... Иначе е топ за монитор на камерата ми. 

Търся друг вариант. Благодаря ти!

Huawei Mate 60 Pro+ Като гедам снимките без да чета мисля че https://www.dxomark.com/ напулно адекватно дават първо място на Huawei Mate 60 Pro+! Той прави видимо по-добри снимки от всички дриги телефони в теста.... Дали има Глобален Ром?

Ник Чалдаков Фотограф
www.chaldakov.com 
Цитирай
#16

Няма, не предлага и услугите на Google Play също.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)